artykuly-Recydywa narodowego socjalizmu
Losowe zdjęcie
Łeba. VII Zjazd Kaszubów
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Recydywa narodowego socjalizmu
Author: Imię i nazwisko ;) (pomeranus at wp dot pl)
Published: 17.06.2006
Rating 6.08
Votes: 13
Read: 7719 times
Article Size: 3.79 KB

Discuss Recydywa narodowego socjalizmu in the forums Printer Friendly Page Tell a Friend

Wiosna idzie, świat się zazielenił, dżdżownice wylazły z ziemi, a wraz z nimi nowi ministrowie. Co do tej pory było głęboko schowane, znalazło się na powierzchni. Wstydliwie skrywane przypadłości dziś są powodem do dumy, a brak kompetencji najwyższą cnotą. Wszystko w imię nowej Polski oraz lepszej przyszłości. O edukację naszych dzieci zadba Roman Giertych, który do tej pory dbał jedynie o edukację własnej żony, próbując wymusić na poznańskim egzaminatorze pozytywną ocenę.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić solidarność (trudne słowo) z emerytem z Elbląga, na którego złożył donos (coraz łatwiejsze słowo) pewien wrocławianin, bo mu się dwa kacze kupry przesłane emailem skojarzyły z jaśniejącymi obliczami polskich polityków. Wielokrotnie zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem. Oglądałem brzydkie zdjęcia na zakazanych serwerach, na których Nasz Kochany Pan Prezydent pokazany był bez należytej czci i honoru, siedząc na przykład obok Oskara z Ulicy Sezamkowej i szczerząc się w równie radosnym co on uśmiechu. Proszę niniejszym o wtrącenie mnie do karceru, gdzie nie będę miał możliwości oglądania Pana Prezydenta, Pana Leppera oraz Giertycha, też Pana co się zowie. Nie zasłużyłem na taką ojczyznę.

My wszyscy nie zasłużyliśmy na ojczyznę, w której mówi się „białe”, a czyni się „czarne”. Nie zasłużyliśmy na ojczyznę, w której zamiast dbałości o stabilność gospodarki, mamy jej psucie w socjalistycznym duchu, gdzie akcyza goni akcyzę. Brak nam jedynie podatku od używania rozumu, może dlatego, że jego wprowadzenie w Polsce się nie opłaca?

Nie zasłużyliśmy na to by ministrem edukacji narodowej był przerośnięty watażka, honorowy prezes wygolonych zoologicznych antysemitów, którego życiowe dokonania są żywym pośmiewiskiem ze wszystkich nauczycieli. Jeśli tak ma wyglądać narodowa edukacja, to wnioskuję o powołanie ministra edukacji mniejszości narodowych. Niech będzie nim choćby Żyd i mason, a nie kolejny cynik i polityczny hazardzista.

Pan Prezydent i jego kopia bezpieczeństwa to jeden polityczny geniusz w dwóch osobach! Geniusz Karpat i Bałtyku! Co pomyślą, to zrobią. Wreszcie jest większość w parlamencie. Jeśli Naczelnik Piłsudski spogląda gdzieś z zaświatów, do zapewne dostrzega jak niegdyś, że ów „parlament ladacznic” (cytat) tworzą „zdziczałe i potwornie głupie umysły” (też cytat).

Pamiętam peerelowski dowcip o pracowniku fabryki odkurzaczy, który po cichu wynosił części do domu. Próbował na własny użytek złożyć jedną sztukę, ale nie wiedzieć jakim cudem za każdym razem wychodził mu karabin automatyczny kałasznikow. U nas podobnie. Bracia Kaczyńscy od miesięcy budują IV Rzeczpospolitą, która w pewnych detalach coraz bardziej przypomina III Rzeszę. Za ostre porównanie? Problem z demokracją polega na tym, że łatwiej zdefiniować kiedy się zaczyna, niż kiedy się kończy. Najwięcej głów spadło z karków w imię Prawdy, Dobra i Piękna oraz lepszej przyszłości.

Ignacy Szutenberg zapytał kiedyś Antoniego Abrahama: „Rzëczë mnie Tonkù, na co te sã parłącził z tima Pòlochama? Më bë sobie sami państwò zrobile!” Może utopijne projekty przestają być utopią, gdy stała się nią rzeczywistość? Gdy kilka miesięcy temu Donald Tusk namawiał do obywatelskiego nieposłuszeństwa, pomyślałem, że tym razem przesadził. Przepraszam, myliłem się.

Na zakończenie jeszcze jeden dowcip, który krąży w internecie: „Jaka jest różnica pomiędzy PRL a IV RP?” – „Za PRL rząd był w Londynie, a naród w Polsce”. Tylko z czego tu się śmiać?!

Puck, 5 maja 2006 r.
---------------------------------------------------------------------
Feleiton ukazał się w "Pomernii" nr 6/2006, s. 33, pod zmienionym tytułem "Utopijna rzeczywistość".1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Komentarze wyrażają poglądy ich autorów. Administrator serwisu nie odpowiada za treści w nich zawarte.

Wysłane przez: Wątek
slawekas
Wysłano:: 27.10.2006 21:59  Zaktualizowany: 27.10.2006 21:59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 15.5.2005
z: Lipnica, Gochy
Wiadomości: 5
 III RP = Drittes Reich ???????
Rozumiem, że można nie kochać braci Kaczyńskich. Rozumiem, że można wyśmiewać nadmair hormonu wzrostu u pana Giertycha. Rozumiem, że można do Polaków mieć takie same uczucia, jak do Arabów. Rozumiem jeszcze tysiąc innch poglądów/postaw. Rozumiem, chociaż nie zawsze akceptuję. Nie mogę jednak zrozumieć porównywania mojej Ojczyzny do niemieckiej i hitlerowskiej III Rzeszy! Wyśmiewanie czyjejś fizjonaomii jest dla mnie żenujące. Bagatelizowanie i traktowanie narodu w obrębie którego się żyje, jak Arabów (bez urazy dla tych ostatnich - oczywiście) jest śmieszne. Zrównywanie jednak Rzeczpospolitej Polskiej z III Rzeszą jest dla mnie głęboko obraźliwe. Myślę też, że takie porównywanie wolnej Polski obraża pamięć tych Tysięcy, których popioły i kości leżą wśród korzeni Piaśnickiego Lasu. Uprzejmie proszę o sprecyzowanie owego "podobieństwa".
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002