artykuly-Kòmpanijô Wãdzëbôków
Losowe zdjęcie
Borzytuchom
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Zespół rozpoczął swoja działalność we wrześniu 2002r r. i jako główny cel postawił sobie kultywowanie tradycji i tworzenie historii regionalnej poprzez śpiewanie rockowych utworów w języku kaszubskim. Gramy przede wszystkim utwory skomponowane przez poszczególnych członków zespołu do których słowa pisali m.in. nasza wokalistka Damroka Kwidzińska, Michał Pieper, twórca ludowy Jan Piepka, Grzegorz Schramke. Czasami korzystamy z rodzimego folkloru, czego przykładem jest bluesowa aranżacja "Kaszëbsczégo abecadła". Inauguracyjny koncert zespołu odbył się 23 listopada 2003 roku w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach podczas III Konkursu Poezji Kaszubskiej. Występ zespołu tak spodobał się publiczności, że otrzymał bardzo gorące brawa po każdym utworze a kończąc był wywoływany trzykrotnie na bis. Od tego momentu poświęciliśmy cały swój czas i wszystkie pieniądze jakie posiadaliśmy na nagranie płyty.

3 lutego 2003 r. zespół został nominowany przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii debiut roku. 12 kwietnia zajęliśmy II miejsce w III Przeglądzie Piosenki Europejskiej - graliśmy oczywiście w języku kaszubskim.

W marcu 2003 r. wydaliśmy płytę na której znajduje się dziewięć utworów. Dzięki współpracy z wieloma osobami, którym bliskie są Kaszuby w ciągu miesiąca sprzedaliśmy cały pierwszy nakład płyt. Do dnia dzisiejszego wystąpiliśmy już na wielu imprezach o zasięgu regionalnym a nawet ogólnopolskim gdzie zawsze byliśmy gorąco przyjmowani i spotykaliśmy się ze wspaniałymi ludźmi. 

Posłuchaj... (mp3)

 

Òna sama

Wspòmink

Kôrbiónka z aniołã

Kaszëbsczé jezora

 

... i więcej - na płycie. Pytaj w sklepach lub zamów u producenta

 

http://klo.brusy.pl/wadzeboki/

Kòmpanijô Wãdzëbôków - cały zespół

Kòmpanijô Wãdzëbôków Kòmpanijô Wãdzëbôków

Kòmpanijô Wãdzëbôków

Marek Rodzeń (gitara, śpiew) Damrocka Kwidzińska (śpiew) Karol Zakrzewski (gitara basowa) Robert Krenski (perkusja, śpiew) Łukasz Dziemiński (gitara, akordeon), Weronika Kloske, Ewelina Pryba, Justyna Ziółtkowska (skrzypce). 

Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002