Forum
Losowe zdjęcie
VII Zjazd Kaszubów  8
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Eurowybory

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
CzDark
wysłane dnia: 15.6.2009 17:13
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Eurowybory
>>A partia oczywiście się różni od innych w PL - wystarczy przeczytać jakiekolwiek dokumenty programowe. Albo zerknąć na to co na niniejszym forum pisze np. DarkCz promując swoje ugrupowanie...

A jaczi part je mój ? Jô nie jem nôleżnikã niżódnégò partu. Za mòjima pòzdrzatkama nôbarżi szlachùje program UPR, ale to nié mòże rzec jëż to je mój part, bò jakbë np. UPR zmienił program, tej jô bëm nie bëł zó UPR.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

CzDark
wysłane dnia: 15.6.2009 17:20
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Eurowybory
>>Co się stało 1 czerwca?
1) weszła w życie Europejska Karta Języków regionalnych i mniejszościowych



"Oczywiście tak, ale do pewnego stopnia, gdyż nie szło tu wcale o odrodzenie, bądź rozbudzenie świadomości narodowej, lecz to się dokonywało mimo woli. Bolszewicy dobrze rozumieli siłę ruchów narodowych. Więc Lenin poczynił pierwsze kroki w kierunku „korenizacji", czyli oswajania narodów nierosyjskich z rewolucją poprzez schlebianie aspiracjom tych narodów. Ta zmiana ustabilizowała sytuację polityczną po rewolucji, spowodowała wzrost wiarygodności bolszewików wśród narodów nierosyjskich, którym mówiono, że nie zostaną naruszone tradycyjne struktury plemienne, klasowe, narodowe zwłaszcza w Azji. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Nastąpiło szybkie kształtowanie się młodej inteligencji na Ukrainie, w Azji wysuwanie własnych narodowych programów, wzmocnienie ruchów narodowościowych, powstawanie elit kulturalnych, także partyjnych, które z pozycji wewnętrznych mogły bronić interesów narodowych. Potem Stalin doszedł do wniosku, że w tym ruchu tkwi wielkie niebezpieczeństwo dla bolszewickiego centralizmu, dla jedności imperium w jego, Stalina, rozumieniu. Dlatego równolegle do przełomu społeczno-ekonomicznego (rozkułaczanie, migracje, industrializacja, tworzenie GUŁ-agu) nastąpił odwrót od polityki narodowościowej początku lat 20. Hasło walki z „wielkorosyjskim państwowym szowinizmem" na przełomie lat 20./30. zostaje zastąpione hasłem „walki z lokalnym nacjonalizmem". Rozpoczyna się niszczenie inteligencji. Obok rzeczywistego zagrożenia fizycznego szerzy się psychoza strachu. To była swoista profilaktyka przed jakimikolwiek śmielszymi wystąpieniami lokalnej inteligencji."

zez:

http://www.dekadaliteracka.pl/index.php?id=1845


A téż wôrt je przeczëtac articzel z wikipedijë ò kòrenizacëji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korienizacja

http://en.wikipedia.org/wiki/Korenizatsiya


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

CzDark
wysłane dnia: 15.6.2009 19:48
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Eurowybory
>>nie wiem skąd masz taką ciekawą statystykę... póki co Traktat Lizboński w życie nie wszedł, a nawet gdyby był wszedł i tak większość żywotnych dla obywateli spraw pozostaje w gestii władz krajowych...

Nie do kóńca:

Wicy jak 80% ùstôwów pôchòdô z Brësla, ale nie z EP le z Òjropejsczi Kòmisëji


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

« 1 2 (3)
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002