Forum
Losowe zdjęcie
Przedszkole Krosniã 1
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
m_narloch
wysłane dnia: 22.6.2009 18:10
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 23.4.2008
z: Łąg, Śliwice,Gdynia
Wiadomości: 39
ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
Pojaiwaja sie glosy namawiajace do ogloszenia w ZK-P w 2010 Rokiem Jana Karnowskiego. Osobiscie bardzo ten pomysl popieram, ciekaw jestem zdania uzytkownikow portalu.
wotoch
wysłane dnia: 23.6.2009 7:40
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
Ja apeluję o ogłoszenie roku 2010 rokiem Adama i Ewy. JAk wynika ze wszystkich źródeł historycznych są to niezaprzeczalni protoplaści rodu kaszubskiego i nie tylko . Gdyby nie oni nigdy nie byłoby sprawy kaszubskiej. Z tego co mi wiadomo jeszcze nikt nigdy dostatecznie nie docenił tej pary. Media do dziś dnia faszerują nas informacjami o ich największym grzechu co jest jednak oczywistą nieprawdą i oszukiwaniem historii ludzkości. Już dzis musimy walczyć o godne imię Adama i Ewy - jesteśmy im to winni.

wotoch


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

pienczke
wysłane dnia: 24.6.2009 12:17
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
W Sopocie natomiast pojawiaja się głosy, że rok 2010 będzie kolejnym rokiem Jacka Karnowskiego. Sztandary wprowadzić!


----------------

Korda
wysłane dnia: 25.6.2009 18:39
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.9.2003
z: Kociewie
Wiadomości: 102
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
O Jacka Karnowskiego możesz być spokojny. O ile wystartuje w wyborach, to rzeczywiście rok 2010 będzie należał do Niego, ale w Sopocie. Rok w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim powinien być Rokiem Jana Karnowskiego. To osoba, którą my Kociewiacy jesteśmy w stanie nie tylko zaakceptować, ale i promować w swoim regionie. Takich osób jak Jan Karnowski to możemy życzyć sobie tylko, aby rodzili się także na Kociewiu. :)
pienczke
wysłane dnia: 26.6.2009 9:57
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
O Jacka Karnowskiego ja i cały establishment jesteśmy spokojni. Spokojni słynnym spokojem, który panuje w warszawie.

Jak ktoś lubi symbole, a ja lubię, i widać, że ZKP lubi, to musi zauważyć jak symboliczne jest że w zkp 2010 jest rokiem Jana Karnowskiego a na Pomorzu 2010 będzi pewnie, mówiąc przenosnie, rokiem Jacka Karnowskiego.

Jak ktoś szuka symbolu dla zanurzenia ZKP w rocznicowości i działanosci jubiluszowo sztandarowej z jednej strony; dla opisu zatęchłej w arogancji władzy i ogłupieniu społeczeństwa rzeczywistości politycznej na Pomorzu 2010 z drugiej strony i w końcu dla przepaści pomiędzy jednym a drugim - to ta zbieżnosć nazwisk i dat będzie bardzo wymowna.


----------------

Korda
wysłane dnia: 26.6.2009 10:47
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.9.2003
z: Kociewie
Wiadomości: 102
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
Czyli co Kaszubi? Wymażecie Jana Karnowskiego ze swojej historii?

Gratulacje.

aniacupka
wysłane dnia: 26.6.2009 13:16
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 31.10.2003
z:
Wiadomości: 33
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
Eeee, Krzysiu to już jest duża nadinterpretacja tej dyskusji!
Gorąco popieram pomysł uchwalenia Roku Jana Karnowskiego!!!!!
Korda
wysłane dnia: 26.6.2009 22:53
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.9.2003
z: Kociewie
Wiadomości: 102
Re: ROK 2010 ROKIEM KARNOWSKIEGO?
Z pewnością celowa nadinterpretacja :)

Dla mnie nazwisko Karnowski kojarzy się tylko z Janem Karnowskim, ewentualnie z Robertem Karnowskim - słynnym piłkarzem ręcznym.

Zaś od tego będzie mam nadzieję ROK JANA KARNOWSKIEGO aby społeczeństwo dowiedziało się kim był. Przykład Roku Lecha Bądkowskiego pokazuje jak wiele osób dowiedziało się co to za Bądkowski. Wiele imprez zorganizowanych przez wielu partnerów i w różnych miastach wypromowało nieznane w wielu środowiskach nazwisko Bądkowski.

pozdrowionka
bora
wysłane dnia: 27.6.2009 12:11
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 6.9.2006
z:
Wiadomości: 33
Re: ROK 2010 ROKIEM JANA TREPCZIKA
Łoni kòl dwadzesce lëdzë z néj jinternetowi starnë mô napisóné do K-PZ òtemkłi lëst, żebë 2009 bëł Rokiem Jana Trepczika. Dejade Lech Bãdkòwszczi òsta wëbróny, le jô nie widzã jiwru, żebë naji apel pòwtórzëc jesz rôz. Je mùs trzimac sã negò pòzdrzatkù téż latos ë je mòżno w przińdnim rokù. Trepczik mô dlô kaszëbszczégò jãzëka za wiele zrobióné, żebë më terô tak flot dawali pòkù.
Môrcën Bòrowa
Korda
wysłane dnia: 28.6.2009 20:29
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.9.2003
z: Kociewie
Wiadomości: 102
Re: ROK 2010 ROKIEM JANA TREPCZIKA
Ja pisałem zamkły list w tej sprawie, aby rok 2009 był Rokiem Bądkowskiego, a nie Trepczyka.

I cieszę się, że Rada Naczelna ZKP poparła propozycję Kociewiaków z tczewskiego oddziału ZKP.

:)
(1) 2 3 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002