Forum
Losowe zdjęcie
Czerski wielkanocny stół regionalny
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Wybory 2010

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
m_narloch
wysłane dnia: 24.8.2009 8:59
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 23.4.2008
z: Łąg, Śliwice,Gdynia
Wiadomości: 39
Wybory 2010
Jak chyba wszyscy wiedzą w 2010 odbędą się trzy wazne wybory - dla Kaszubów o istotnym znaczeniu, zatem proponuję otworzyć koncert życzeń, jakie są życzenia, co do zmian i programów naszych samorządowców, a także przyszłych władz ZK-P-u?

Na prezydenta Kaszubę nie liczę, bo jak wiadomo obietnic, składa on sporo, ale o Kaszubach nawet w obietnicach nie pamięta.

Jakie kandydatury? Jakie postulaty. Proszę o nieodbieganie o tematu i spamu.
wotoch
wysłane dnia: 24.8.2009 9:15
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Wybory 2010
Widzę że kolega ma nieodpartą pokusę na jakieś stanowisko. Ciągle tematy polityczne.
Moje przesłanie brzmi tak:
Jak już Was wybiorą to do roboty darmozjady!!!!!
Obecna klasa polityczna sięga bruku. Wszędzie tylko karierowicze. Jakby Kochali Polskę a nie wyłącznie własne portfele to inaczej by tu wyglądało. Wszędzie prywata, miernota i głupota. Jednak nie ma co biadolić tylko to zmieniać.

Marek Wantoch Rekowski


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

m_narloch
wysłane dnia: 25.8.2009 8:52
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 23.4.2008
z: Łąg, Śliwice,Gdynia
Wiadomości: 39
Re: Wybory 2010
Dziękuję Panu za wnikliwą analizę tematu. Z wstydem muszę przyznać, że faktycznie noce i dnie marzę o funckji szmabelana (jak byłoby to po kaszubsku?) na dworze przyszłego prezesa ZK-P. Na pewno miejsce na wiceszambelana, głownego błazna, koniuszego i stolnika też się znajdzie. Niewątpię, że już za rok znajdą się chętni w nadmiarze.

A już tak zupełnie na poważnie, mam dopiero 23 lata, a to oznacza, że nawet na kandydata na "darmozjada" jestem za młody, brakuje mi odpowiedniego doświadczenia. Niemniej jako wyborca, mam chyba prawo pytać o takie rzeczy jak program lub przynajmniej jasną deklarację - nie ukrywam też, że owszem polityka bardzo mnie interesuje. Lepiej chyba teraz niż czekać na moment w przyszłym roku, kiedy nagle ze wszystkich słupów i wiat zaczną na mnie wyglądać usmiechnięte gęby nieznanych mi ideowców i zapalonych samorządowców.

Ostatnio zajmuję się trochę sprawami edukacji wczesnoszkolnej (od strony prawnej i organziacyjnej jako zadania gminy) i w kontekście spraw kaszubskich frapuje mnie pytanie, jak i czy w ogóle można zorganizować zajęcia w jęz. kaszubskim już na tym etapie. Po opracowaniu przedmiotu, chciałbym podrzucić temat do wyborów.

Co do stanu klasy politycznej - przykre to, ale prawdziwe, jacy wyborcy, tacy wybierani.
Alicja
wysłane dnia: 29.8.2009 23:12
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Wybory 2010
Kaszuby bez polityki to Kaszuby w skansenie... Tak samo jak Kaszuby bez komputera i komórki.
Maciek ma rację
Trzeba przełamać obecny establishment
Dla jasności: nie zamierzam kandydować bo nie lubię


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002