Forum
Losowe zdjęcie
jez. Gacno M.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
CzDark
wysłane dnia: 6.12.2010 4:17
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
>>Ze zdziwieniem czytam wywody CzDark'a i tak sobie myślę, czy przypadkiem nie jest tak, że wypatrywane bądź dostrzeganego przez niego kobiece cechy w nowym prezesie zkp, to nic innego jak pewna przemiana wewnętrzna, osobowosciowa kolegi CzDarka? Myślę, że dziś już nie musimy się wstydzić, jeśli nasza orientacja sksualna różni się od tej dominującej. Żyjemy coprawda w otoczeniu b. tradycyjnym, ale... nie takie rzeczy działy się z kaszubskimi działaczami (młodymi!) i nie chodzi mi tylko o zmianę barwy głosu.

Jô widzã jëż pòzwanié Grãdzëcczégò Łukôsza òd bab mùszało Cã baro ùbósc. Jezlë të môsz jaczi dokôzë jëż jô jem homoseksualistą, téj dôwô, a nie pisze pòkrãtno jak znija. Jeżlë zôs nié môsz taczich dokôzów to sedzë sztël, chòba jëż të chcesz ùzdrzec wszëtczi gwiôzdë na niebie czéj ma sã pòtkóma. Jëżlë jidze ò Grãdzëcczégò Łukôsza to rozmieje sã jëż to nie je tak jëż òn ùrodzëł sã jakno baba, bò czedës òn miôł baro klôr pòzdrzatczi, ale òn òstôł zepsëti bez pòliticzerstwò. W demòkracëji bë chtos òstôł wëbróny mùszi sã mni lub barżi cmùlëc do jélechtorów, abò do tëch co ju rządzą bë béł wzãti na jaczi ùrząd. To wszëtkò robi jëz taczi chłop prosto babieje. Kò w chłopszczi nôtërze nie je cmùlenié sã do jinszich. Co nie znaczi jëż cmùlenié je czims lëchim w przëtrôfkù białków. Dzewse doch mùszą sã strojëc, malowac bë sã knôpom widzec. Bò pierszé co widzy chłop w białce to je ji wëzdrzatk, pózdni dopiérze je w sztądze widzec ji charaktér; zôs białczi bez to jëż mają stolëmną jintujicëjã mògą baro chwótkò pòznôc mãsczi charakter czãsto nawet chłopa nie widząc (np. czëjąc blós jegò głos).

Grãdzëcczi Łukôsz jeżlë jô móm bëc ùtcëwi, téj jô mùszã rzec jëż òn mô swòje zrobioné, chòcle przë dwùjãzëcznëch tôflach, chòc tu jô nie wiém czë barżi òd se, czë òd Sënôk'ów Bruna. Równak co je jegò to je jegò ë tuwò jemù trza òddôc tczã. Ale jô jegò znajã téż òd jinszich starnów.

Jeżlë pò jegò kadencëji dokôże sã jëż jô nié miôł prôwdë, téj jô mdã jegò proszëc ò wëbôczenié. Jô móm nôwikszegò stracha ò to jëż KP-Z mdze blós le taczim kùrnikã prze lësach z PO. Ë jak przińdze krizys ë lëdze naczną nienawidzec PO, téż równoczasno naczną nienawidzec wszëtkò co sã parłãczi z KP-Z nawet jeżlë to mdą pò prôwdze baro bëlné ùdbë.

Króm tegò jô mëszlã jëż nót je jinszich òrganizacëjów jaczé nie mdą sparłãczoné z KP-Z, ale to je jinszô sprawa.





----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

klemk
wysłane dnia: 6.12.2010 1:19
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 25.11.2010
z: Jestem z Kaszub
Wiadomości: 5
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Ze zdziwieniem czytam wywody CzDark'a i tak sobie myślę, czy przypadkiem nie jest tak, że wypatrywane bądź dostrzeganego przez niego kobiece cechy w nowym prezesie zkp, to nic innego jak pewna przemiana wewnętrzna, osobowosciowa kolegi CzDarka? Myślę, że dziś już nie musimy się wstydzić, jeśli nasza orientacja sksualna różni się od tej dominującej. Żyjemy coprawda w otoczeniu b. tradycyjnym, ale... nie takie rzeczy działy się z kaszubskimi działaczami (młodymi!) i nie chodzi mi tylko o zmianę barwy głosu. Ale zupełnie na serio, to Ł. Grzędzicki jako jeden z nielicznych napisał bardzo konkretny zarys swojego programu. Pamiętajmy jednak, że zkp nie jest organizacją jednego człowieka i jednego programu. To wielki aglomerat społeczny. Sposoby realizacji celów okreslonych w statycie i uchwałach zjazdowych są i będą realizowane zawsze przy współpracy i za akceptacją szerszych statutowych gremiów.


----------------
Klemk,
zawsze w gotowości!

CzDark
wysłane dnia: 5.12.2010 15:41
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
>>A jô jem procem tegò, co Të tuwò rzek, mie sã baro nie widzy, że Të jakno wësmiewny òpisënk Łukasza ùżiwôsz słowa "baba", to je òbraza (pògòrcha) nie leno Łukasza, le téż białków.


Jeżlë bëcé białką je wedle Ce rómno dobré jak bëcé chłopã téj Ce nie winno wadzëc to jëż jô móm Grãdzécczégò Łukôsza pózwóné òd białków

Wéjle. A tak pòważno to doch je normalné jëż ÒGLOWÒ chłopi barżi sã nôdôwają do rządzeniô jak białczi, tak jak białczi sã ÒGLOWÒ lepi nôdôwają do kùcharzeniô. Ma jesma jinszi, wa jesta lepszi w jednym, ma w drëdżim. Są chłopi jaczi lepi kùcharzą òd białków ë są białczi jaczi lepi rządzą (np. Thatcherzënô Magòrzata), ale to są wszëtkò wëjimczi.

Wôrt je ùczëc wëkłôdu dr Jacka Pulikowsczégò

http://www.wsksim.com.pl/audio/dr%20Pulikowski%20cale.mp3


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

Jark
wysłane dnia: 5.12.2010 15:05
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Z Brutusem się nie znam
Napisałem, że wpierw chce zobaczyć owoce działań Łukasza nim ocenię czy jest "babą w garniturze". Daleko mi do oceniania ludzi na pierwszy rzut oka, każdego obdarzam kredytem zaufania. A jak go spożytkuje i co będzie dalej to już zupełnie inna kwestia. Jak na razie to za Grzędzickiego trzymam kciuki. Do szykownych „babeczek” w garniturach też nic nie mam...

Jerk

Jestem pewien, że czarno-biały świat byłby brzydki...


bcirocka_gem
wysłane dnia: 5.12.2010 13:06
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 29.11.2010
z: chto to wié?
Wiadomości: 14
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Et Tu, Brute? ... ;)
A na co mie "paleta farwów", nie chcã malowac òbrôzków.
Biôłé ë czôrné, "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie". Jaczi swiat bë béł snôżi...

Meszlã, Darekù ë Jarekù, że je nót gôdac ò jinëch na taczi ôrt, cobë jich nie krziwdzëc, a nôlepi gôdac ò jiwrach, sprawach, nieòbcëniwającë lëdzy. Jakbë sã tak dało, bez "babów" na przëmiór ;)
Jark
wysłane dnia: 5.12.2010 12:41
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Krótko ë klôr napisóné. Jak jô bë chcôł, żebë mòżebné bëło taczi klarowni òpisanié całégò swiata w kół. Leno to sã tak nie dô - paleta farwów mô wiãcy jak 2 kòlorë.

Czë Grãdzëczci to baba w ancuchù chùtkò sã ùkaże - bãdzemë mielë leżnosc zdrzec na jegò robòtã w K-PZ. Mëszlã, że nót je z òceniwaniém dożdac na pierszi brzôd téj robòtë.
bcirocka_gem
wysłane dnia: 5.12.2010 12:17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 29.11.2010
z: chto to wié?
Wiadomości: 14
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
A jô jem procem tegò, co Të tuwò rzek, mie sã baro nie widzy, że Të jakno wësmiewny òpisënk Łukasza ùżiwôsz słowa "baba", to je òbraza (pògòrcha) nie leno Łukasza, le téż białków.
Ë jiż jedno rzekã: belnym przédnikã KPZ mòże bëc, i jô wierzã, że mdze, chłop - terô Łukôsz, i białka abò "baba", żle w pòstãpny welaceji bãdze mia wiãcy głosów.
Howgh
Jark
wysłane dnia: 5.12.2010 11:26
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Cytat:
Picu picu a Grzędzicki nawet jakby nic nie powiedział to ma namaszczenie. Kleina to tylko sztucznie utrzymywana demokracja w ZKP

Tak sobie myślałem o tym co napisałeś. I - pewnie się zdziwisz - chyba jestem skłonny przyznać Ci rację. Obu kandydatów znam, Kazimierza Kleine nawet od nastu lat. I czego jak czego o nim nie mogę powiedzieć to to by senator był dupowaty. A tylko dupowatością albo ukartowaną polityczną zagrywką można wytłumaczyć, że senator RP zgłosił się jako kandydat na stanowisko prezesa zupełnie nie sprawdzając czy to nie koliduje ze sprawowaniem mandatu senatora. I to wycofanie się z kandydowania w ostatnim momencie? Tak, to wygląda jak The Sims 2 w wydaniu dla kaszubskiego ludu, który i tak wszystko kupi.
No to chyba czas wëpic lëtkùp
CzDark
wysłane dnia: 5.12.2010 11:23
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Jô jem proc demòkracëji. "Demòkracëjô to rządë òsłów wòdzonëch bez hjenë" (Aristoteles). Jô bëm chcôł bë przednikã KP-Z bëł fórsz chłop jaczi bë rządzëł cwiardą rãką, ë jaczi bë miôł klôr pòzdrzatczi na pòmòrską sprawã, ë bë zrobił wszëtkò bë to zrealizowac.

Łukôsz Grãdzëcczi to je baba w ancuchù; jedén z klonów Tusk'ów Donalda. Baro dobri w demòkraticznëch rozegracëjach dosebno jak Tusk'ów Donald ale lëchi do rządzeniô.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

bcirocka_gem
wysłane dnia: 5.12.2010 9:00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 29.11.2010
z: chto to wié?
Wiadomości: 14
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Sławekù, mie sã zdôwô, że to nie je tak, że "demòkracjô je sztucznô" w KPZ. Bëc prezesã, przédnika, to nie je (leno) taczi miód, to je baro wiele robòtë, za jaką ni ma niżódnégò dëtka, a jiż wiele lëdzy sã wcig jiscy na taczégò człowieka, co sã dô wëbrac, że òn wszëtkò robi nie tak, jak sã nôleżi, że òni to bë belno rządzëlë - a dlôczë òni sã nie dalë wëbrac? A dlôtë, że chto to bë chcôł robic za darmôka :) Tëch chãtnëch do bëcô przédnikã, ë jiż taczich belnëch, co bë na nich głosowało wiele lëdzy, tak wiele ni ma, nie blós w KPZ. To bë dopiérze bëło "sztuczné", jakbë wiedno béł musz zgłosyc 3 abò 4 kandidatów ;)
« 1 2 (3) 4 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002