Forum
Losowe zdjęcie
Zëma na Kaszëbach
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     O częstotliwościach Radio Kaszëbe

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Mirek
wysłane dnia: 21.8.2004 21:45
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 19.6.2004
z:
Wiadomości: 120
O częstotliwościach Radio Kaszëbe
lepusz
wysłane dnia: 10.9.2004 22:28
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Re: O częstotliwościach Radio Kaszëbe
Nie wiem jak to możliwe, że nikt nie podzielił się wcześniej z nami radiowymi rewelacjami. Otóż w najnowszym numerze "Czasu Żukowa" pojawił sie artykuł Jana Antonowicza na temat "Radio Kaszëbë". Czytamy w nim m.in, że nadajnik bedzie umieszczony na maszcie w Chwaszczynie i zapewni odbiór w całej gminie Żukowo. Moim zdaniem, nawet przy tak cienkim nadajniku (2kW) jaki przewidziano dla tej stacji zapewni to i tak dużo większy zasięg niż ma w tej chwili np. Radio Trefl, czy Radio Maryja, które mają tę samą moc, lecz umieszczone są mniej korzystnie, bo na kominie elektrociepłowni.
I to jest własnie rewelacja, bo oznacza to, że język kaszubski będzie słyszalny na dużo większym obszarze niż wcześniej zapowiadano, na pewno w całym Trójmieście, sięgnie też pewnie na Zuławy i płn Kociewie (no i przede wszystkim do Kolbud )
Czy może już ktoś myśli o naklejkach na samochody RADIO KASZËBË 92,3 MHZ ? A może tablice, coś takiego jak Radio Maryja, tyle że z Gryfem ? Już chcę kilka kupić. Przed chwilą Tómk Fópka napisał, że na kaszebiżnie można zarabiać, no to do dzieła
sgeppert
wysłane dnia: 17.9.2004 10:56
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: O częstotliwościach Radio Kaszëbe
Cytat:
Nie wiem jak to możliwe, że nikt nie podzielił się wcześniej z nami radiowymi rewelacjami.

Na razie jeszcze nie ma rewelacji, spokojnie panowie.

Po pierwsze: dla Radia przewidziane są dwa nadajniki po 2 kW każdy, jeden w Mechowie, drugi w Szemudzie. Zasięg ma obejmować powiaty pucki i wejherowski - zatem jeśli w Żukowie będą chcieli koniecznie słuchać Radia Kaszëbe to Marek ma szanse zarobić na montowaniu zewnętrznych anten .

Po drugie: proces przyznawania koncesji, po rozstrzygnięciu przetargu, ma kilka etapów. Po pierwsze Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podejmuje tzw. uchwałę kierunkową, w której określa który wnioskodawca został wybrany. Następnie wnisek o koncesję kierowany jest do Urzędu Regulacji Telekomunikacjii Poczty, który wydaje postanowienie dotyczące technicznych warunków nadawania (wcześniej częstotliwości, moce i lokalizacje są jedynie parametrami wstępnymi). Postanowienie jest kierowane do wnioskodawcy, który może do niego zgłosić zastrzeżenia. Gdy wnioskodawca przyjmie postanowienie URTiP, KRRiT wydaje decyzję o przyznaniu koncesji.

Uchwała KRRiT o przyjęciu wniosku Stowarzyszenia Ziemia Pucka została podjęta 29 lipca. 5 sierpnia wniosek został skierowany do URTiP i jeszcze nie wrócił do Rady. Zatem mówienie o uzyskaniu koncesji jest jeszcze przedwczesne.

Jeśli chodzi o nalepki itp. to jestem przekonany, że nadawca ma własną politykę marketingową i myślę, że wkrótce zobaczymy jej efekty.

Póki co trzymajmy kciuki żeby czas spoczynku dokumentów na biurkach decydentów był możliwie krótki, a potem - żeby Radio Kaszëbe było rzeczywiście kaszubskie.
lepusz
wysłane dnia: 23.9.2004 22:40
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Re: O częstotliwościach Radio Kaszëbe
To jasne, że jak ktoś dostanie moc i lokalizację , to nie może dowolnie tymi parametrami manipulować na własną rękę, bo dopiero byłby chaos w eterze.
Jest tak jak piszesz i jeżeli te lokalizacje tak pozostaną, to możemy pomarzyć o słuchaniu Radio Kaszëbë w samochodzie w okolicach Trójmiasta. A w Żukowie to i zewnętrzne anteny z przedwzmacniaczem mogą nie pomóc, nie mówiąc o Kolbudach. A nawet gdyby pomogły, to jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego tłumu p/t klientów.
Jednak ten artykuł nie może być wyssany z palca, Pan Antonowicz nie podpisuje swoich artykułów jak Derdowski, a "Czas Żukowa" to oficjalny informator gminy Żukowo.
Ja mam nadzieję, że jest coś czego nie wiemy w tej sprawie i może ktoś z Urzędu Gminy w Żukowie wypowie się w tej sprawie.

Marek Wałdoch

P.S.
Może warto uruchomić funkcję załącznik do postu? Dałoby to możliwość dołączenia zeskanowanego artykułu, może ktoś chciałby go również przeczytać.
sgeppert
wysłane dnia: 24.9.2004 9:26
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: O częstotliwościach Radio Kaszëbe
Cytat:
Może warto uruchomić funkcję załącznik do postu? Dałoby to możliwość dołączenia zeskanowanego artykułu, może ktoś chciałby go również przeczytać.

Nowa wersja modułu ma mieć tę możliwość. Pozostaje pytanie czy warto ją włączać - załączniki mogą prowadzić do problemów z bezpieczeństwem systemu.
lepusz
wysłane dnia: 8.10.2004 10:20
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
Re: O częstotliwościach Radio Kaszëbe
Dzisiaj w Dzienniku Bałtyckim (08.10.2004.) ukazał się wywiad z Arturem Jabłońskim na temat Radia Kaszëbë. I tu również jest mowa o nadajniku w Chwaszczynie, aczkolwiek w kontekscie albo Chwaszczyno, albo Szemud.
Korzyści wynikające z umieszczenia nadajnika w Chwaszczynie widoczne sa gołym okiem, a jest to przede wszystkim wysokość nadajnika, co ma bardzo istotne znaczenie dla zasięgu. Jezeli taka decyzja jeszcze nie zapadła, to można domniemywać, że pewnie chodzi o pieniądze.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002