Forum
Losowe zdjęcie
Lipusz. Muzeum w kościele poewangelickim
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     "Gryf" od Kolbud

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Gregor
wysłane dnia: 11.10.2003 11:35
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 30.6.2003
z: Réda - Gdiniô - Częstochowa
Wiadomości: 40
"Gryf" od Kolbud
Witojtaż Dresze!

Moze to nie je temat dlo ksadza, le ko godome o wszetczich sprawach sparlaczonych z Kaszebama e Pomorzem.
Wczora jo bel jachony do Krakowa. E na jedni staceji (Orlen), uzdrzol jem Grifa. Alaże! Le gdze! Na budli z piwa! Zdrza, a tu wioldzima letrama je napisane: "Gryf"! E do te je robiony w Kolbudach!
To je baro czekawe nalezc na Szlasku "kaszebscze" piwo (nie wiem, cze to je kaszebsczi patriotizm cze nie?). E tero me ju wieme, ze Kolbude to tez Kaszebe. Le jesz wazniesze wiera je petanie: cze je wort rozkoscerzac wieda o tim piwie? Abo jinaczi: cze ono szmakuje?

Chceme le so zażec!
tczewianin
wysłane dnia: 11.10.2003 14:04
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: "Gryf" od Kolbud
Ja mam o tym troche inne zdanie. Uważam to za znieważanie naszych symboli narodowych. Widziałem już "wino patykiem pisane" marki "Kaszub".

Proponuję teraz:
- podpaski o nazwie "Biało-czerwone";
- papier toaletowy: "Wstęga wiślana";
- wino "Polak"
- wersja w butelkach po oranżadzie: "Polak mały"

itd.

Tomk


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

sgeppert
wysłane dnia: 11.10.2003 19:46
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: "Gryf" od Kolbud
Cytat:
Ja mam o tym troche inne zdanie. Uważam to za znieważanie naszych symboli narodowych. Widziałem już "wino patykiem pisane" marki "Kaszub".

Na początku lat 90. było piwo "Remus" z cepeliowskim haftem na etykiecie. Niektórzy się zachwycali ekspansją kaszubszczyzny, a ja pamiętam jak Bernard Hinz w checzy klarował Pomorańcom, że jeszcze trochę i będzie papier toaletowy "Remus", a czy kaszubszczyzną można sobie wszystko wycierać? Wypuszczone przez ten sam browar koszerne piwo "Menora" szybko i cichcem zmieniło nazwę na "Mentor" (optycznie podobnie, pewnie mało który chlor zauważył zmianę), a "Remus" trwał dalej, aż do zniknięcia z rynku, być może z powodu kiepskiej jakości.

Pozdrawiam

Staszk
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002