Forum
Losowe zdjęcie
Familejo Etmańsczich
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Ustawa o mniejszościach - 3. czytanie (posiedzenie 88, p. 10)

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
sgeppert
wysłane dnia: 4.11.2004 10:36
Dobrzińc Najich Kaszëb
z: 索波特
Ustawa o mniejszościach - 3. czytanie (posiedzenie 88, p. 10)
Sejm przyjął ustawę wraz z częścią poprawek, w szczególności tymi zmieniającymi w istotny sposób jej kształt:

usuwającą możliwość używania języka pomocniczego w urzędach gmin (poprawka 14, poseł K. Plocke wraz z grupą 22 posłów)

usuwającą możliwość stosowania podwójnego nazewnictwa urzędowych nazw miejscowości i obiektów fizjograficznych (popr. 19, poseł J. Czerwiński wraz z grupą 14 posłów)

podnoszącą próg liczby mieszkańców należących do mniejszości umożliwiający stosowanie podwójnego nazewnictwa (już tylko nazw ulic i urzędów) z 8% do 50% (poprawka 20, poseł K. Plocke wraz z grupą 22 posłów)
sgeppert
wysłane dnia: 4.11.2004 11:18
Dobrzińc Najich Kaszëb
Re: Ustawa o mniejszościach - 3. czytanie (posiedzenie 88, p. 10)
Komentarze:

Brunon Synak: zasmucony, zawiedziony. W sobotę Rada Naczelna będzie dyskutować nad dalszymi krokami, zwróci się do Senatu o wycofanie tych zapisów

Artur Jabłoński: wstrząs, nogi się uginają. Filar ustawy przetrącony naszymi rękami.

Łukasz Grzędzicki: będziemy zmieniali w Senacie. Przyjrzymy się, jak głosowali poszczególni posłowie.

Dziś o 20:00 debata w Radiu Gdańsk.
adamfwk
wysłane dnia: 4.11.2004 13:36
Współtworzę ten serwis
z: Piękna Belocja- Lebcz
mój komentarz- naprawde najgorsza jest ta druga poprawka dla nas Kaszubów, bo przecież nazwy miejstocości są dla nas najważniejsze i najbardziej się w oczy rzucają przyjezdnym.
Na kogo ja teraz bede głosował w nadchodzących wyborach? W ostatnich byłem jednym z około 4,5 tyś. głosujących na p.Plockiego, ale już nie popełnie tego błędu drugi raz.
Dzięki bogu nie zlikwidowali jeszcze Senatu.
Sąd koleżeński Zrzeszenia będzie miał chyba co robić
Ze smutkiem

----------------
Viva la Kaxubia......

fopke
wysłane dnia: 4.11.2004 15:21
Nie mogę oderwać się od tej strony!
z: Chwaszczëno
sgeppert
wysłane dnia: 4.11.2004 15:32
Dobrzińc Najich Kaszëb
Umieściłem w Wiadomościach informację o przyjęciu ustawy: http://www.naszekaszuby.pl/modules/news/article.php?storyid=583.

Żeby nie dublować dyskusji, zamykam ten wątek i zapraszam do zamieszczania komentarzy pod wiadomością. Wypowiedzi już tu zmieszczone przenoszę również pod wiadomość.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002