Forum
Losowe zdjęcie
23.07.2011 XIII Zjazd Kaszubów Lębork: Pochód
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Rekowo Górne k/Redy

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
white
wysłane dnia: 18.8.2006 21:58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 18.8.2006
z:
Wiadomości: 1
Rekowo Górne k/Redy
Witam. W lipcu byłem nad morzem, podczas jazdy samochodem do Władysławowa zauważyłem Pałac w Rekowie. Pałac popada w ruinę. Budowła ta zafascynowała mnie i chciałbym się dowiedzieć coś bliżej o histori tego pałacu, niestety w internecie znalazłem bardzo niewiele na ten temat. Kiedy został zbudowany ?, kto go zbudował ?, jakie były koleje losu tej uroczej budowli ?... z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
anej13
wysłane dnia: 21.8.2006 12:20
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 10.3.2006
z: Gdynia
Wiadomości: 39
Re: Rekowo Górne k/Redy
Witaj,
jakiś czas temu także próbowałem znaleźć jakieś informacje o pałacu w Rekowie. Skąpą garść wiadomości znalazłem w książce Artura Jabłońskiego "Wędrówki po Kaszubach" - "przed wojną majątek należał do Pawła Mancke, znakomitego gospodarza, u którego nauki w dziedzinie uprawy roli pobierał graf Albrecht von Krockow pochodzący z najzamożniejszego z rodów zamieszkujących północne Kaszuby". W książce A. Jabłońskiego możemy znaleźć jeszcze informację - "w ostatnich latach pałac stał się własnością Kazimierza Okroja, lokalnego przedsiębiorcy".
Jeżeli interesują Cię podobne tematy to w okolicy znajduje się kilka ciekawych pałaców posiadających ciekawą historię - Sławutówko, Rzucewo, Krokowa, Celbowo .
Pozdrawiam
Andrzej
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002