Forum
Losowe zdjęcie
Kaszubskie Oko 1
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Benon
wysłane dnia: 8.1.2007 17:03
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 7.1.2007
z:
Wiadomości: 5
Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie
Zgadzam się z tezami listu otwartego mieszkańców Pomorza w sprawie budowy Centrum Przeciwko Wypedzeniom, zamieszczonego na tym forum w 2003 roku. Jak się okazuje wybrykom ziomkostw niemieckich nie ma końca. Media informowały niedawno, że Powiernictwo Pruskie pod kierownictwem Rudiego Pawelki przygotowuje pozwy "wypędzonych" do Trybunału w Strasburgu, w których domagają się zwrotu majątków. Władze Niemieckie oficjalnie dystansują się od tych działań, ale nie chcą podpisać z Polską traktatu o wzjemnej rezygnacji z roszczeń powojennych. Nasi politycy uspokajają nas, że żądania Powiernictwa Pruskiego są bezpodstawne. Jeżeli tak jest rzeczywiście to co stoi na przeszkodzie żeby Niemcy podpisały wspomniany traktat?
Uważam, że działalność pana Rudiego Pawelki podkopuje fundamenty budowanego z takim trudem polsko-niemieckiego porozumienia.
Poniżej przedstawiam link do strony na której zamieściłem karykaturę Pana Rudiego Pawelki i kilka pamfletów na temat tego szkodnika.
http://rudipawelka.blox.pl/html
goch
wysłane dnia: 8.1.2007 19:52
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.8.2004
z: Czersk- Słupsk - Borowy Młyn
Wiadomości: 147
Re: Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie
Szanowny Beno!
Nie wiem skąd jesteś i dokąd zmierzasz...
Może twoje intecje są czyste i słuszne, ale forma Twojego protestu, szczególnie ta którą propagujesz na swoim blogu (grafika i ... fraszki) jakoś mi nie odpowiada i jest ...co tu ukrywać nie tylko gruboskórna, ale i podejrzana.

Zbigniew Talewski


----------------
„Nigde do zgube
Nie przyńdą Kaszube
Marsz, marsz za wrodziem!
Me trzymome z Bodziem..."
(H. Derdowski – Hymn
Kaszubski)
Pisownia m.in. za "Muzyka Kasz...

Klara
wysłane dnia: 9.1.2007 8:53
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 4.5.2005
z:
Wiadomości: 165
Re: Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie
Benno! Jednim słowã, jak w ti patrioticzny frantówce:

Urodziła Niemca koza,
a Rusina świnia,
a Polaka nieboraka,
przecudna dziewczyna...

Nie wiém jaczi to je patriotismùs: dzecny czë primitiwny?
kdan
wysłane dnia: 9.1.2007 11:46
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie
Witam
Ciekawa rzecz zaczyna dziać się na tym forum w krótkim czasie mamy drugiego klienta który prowokuje na tym forum.Najpierw Franc a teraz Benon i co ciekawe żaden z nich niechce się przedstawić .Trzeba być ostrożnym w dyskusjach z tymi panami a ta stronka o Rudim Pawelce jest na bardzo niskim poziome oględnie mówiąc.
Z poważaniem D.K.


----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

Benon
wysłane dnia: 9.1.2007 21:13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 7.1.2007
z:
Wiadomości: 5
Re: Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie
Szanowni Państwo – adwersarze,
Nazwijmy rzecz po imieniu. Zamieszczone na moim blogu fraszki to paszkwile i mogą wzbudzać odrazę, podobnie jak wzbudza ją we mnie postępowanie Pana Rudiego Pawelki. Grafika, równie dosadna jak pamflety, wyraża pogląd, że działalność Powiernictwa Pruskiego i jego przywódcy przywołuje wspomnienia nie tak dawnej przeszłości, która swe bolesne piętno odcisnęła także na społeczności kaszubskiej.
Zwracam uwagę, że ostrze mojej satyry, nie szczędzącej grubiańskich epitetów zwrócone jest w kierunku ściśle określonego środowiska, któremu patronuje Pan Pawelka, a nie do całego narodu niemieckiego. W jednej z rymowanek piszę: „Ja wierzę, że wśród Niemców jest wielu uczciwych...” Tym uczciwym Niemcom pragnę złożyć wyrazy jak najszczerszej sympatii.
W związku z tym chciałbym się odnieść samokrytycznie do fraszki: „Nie będzie Niemiec Polakowi bratem...”, który może narzucać zbyt skrajną i uogólniającą interpretację moich poglądów. Ja zaś chciałem w tym wierszyku wyrazić dwie wcześniej wspomniane tezy. Pierwszą - że jeżeli działania Powiernictwa są bezpodstawne to nic nie powinno stać na przeszkodzie w traktatowym potwierdzeniu tej oczywistości. Drugą - że działalność Pana Pawelki podkopuje fundamenty polsko-niemieckiego porozumienia.
Jestem zdania, że w dyskusji z Pruskim Powiernictwem cenne są zarówno merytoryczne argumenty historyków, prawników, publicystów, jak i szorstkie, spontaniczne słowa wypowiadane przez zwykłych obywateli. Chodzi o to by Pan Pawelka et consortes dotkliwie odczuli jaką ogromną szkodę czynią Polakom (a więc i społeczności kaszubskiej) oraz Niemcom.
Jeżeli uważają Państwo, że mój post szkodzi Waszym interesom to proszę go usunąć z forum.
Franc
wysłane dnia: 9.1.2007 23:57
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 23.11.2005
z:
Wiadomości: 32
Re: Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie




Wasta 'D.K.', drëchù:

Të sóm jes na nisczim 'poziomie' - strodze (a to nie gôdajã blós ò Twòjim pòlsczim pisënkù... ). Rzekni leno: Dzeż są ne mòje 'prowòkacëje'??? Jedinô mòżnota, jakô mie przëchôdô do głowë to je, jëż Cë jidze ò to, że jem chcôł, bë tuwò, na kaszëbsczim (z pòzwë) fòrum pisało sã wicy pò kaszëbskù...

Mój Bòże, jô ti pòlsczi dëszë niga nie mdã rozmiôł...

stôri Kaszëba z emigracëje



Benon
wysłane dnia: 18.1.2007 16:39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 7.1.2007
z:
Wiadomości: 5
Re: Rudi Pawelka & Powiernictwo Pruskie
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002