Forum
Losowe zdjęcie
Odpust Wniebowstąpienia w Wejherowie
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Gość
wysłane dnia: 14.1.2004 0:15
KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Szkoła Języków Obcych w Gdańsku planuje zorganizowanie kursu tego przepięknego języka. Chętni mogą się zgłaszać pod mailem: greenpoint@poczta.onet.pl lub pod numerem telefonu 3054617. Cena takiego kursu to około 800zł za semestr przy min.8 osobach w grupie.
Wojtek
wysłane dnia: 14.1.2004 1:28
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.12.2003
z: Kòscérzna
Wiadomości: 202
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Proszę o więcej informacji.

Szczególnie interesujące byłyby dla mnie wiadomości na temat:
1. Jaki jest poziom kursu (tzn. czy jest przeznaczony dla osób, które nie miały do tej pory kontaktu z językiem, są tylko osłuchane, potrafią tylko mówić, potrafią czytać itd.) ?
2. (co chyba nieco wiąże się z pierwszym) Co obejmuje kurs? (wymowa, czytanie, pisanie, literatura, kultura etc.)
3. Jakie są kwalifikacje prowadzących?
4. Jakie jest udokumentowanie ukończenia kursu i jaką ma ono moc? (tzn. czy np. upoważnia już do nauki w szkole podst./średniej)?
5. Czy przy większej liczbie osób chętnych cena ulega zmianie?
6. Czy istnieje możliwość zorganizowania takich zajęć poza Gdańskiem (nawet Trójmiastem) w przypadku zebrania się tam odpowiedniej grupy chętnych?

Na koniec jeszcze chciałbym wyrazić swoją wielką radość z faktu, że rozwija się szkolnictwo kaszubskie nie tylko na poziomie szkoły podstawowej i średniej. Myślę, że takie kursy są bardzo potrzebne. Chwała organizatorom, za odwagę podjęcia się tego.


----------------
Pòzdrôwióm
                     Wòjk

--
Wiedno Kaszëbë !

.....

adamfwk
wysłane dnia: 14.1.2004 11:51
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.10.2003
z: Piękna Belocja- Lebcz
Wiadomości: 136
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
A ja mam dziwne podejrzenie że coś mi tu nie gra...

Ale szkoła bedzie musiała zmienic nazwe na Gdańska Szkoła Języków Obcych i Tutejszego.

Ciekawi mnie bardzo czy zbierze się taka ilość chetnych.....


----------------
Viva la Kaxubia......

sgeppert
wysłane dnia: 14.1.2004 12:19
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
I masz słuszne podejrzenia.
Podany telefon jest do Centrum Kształcenia "Technik" w Gdańsku na Gnilnej. Nic tam o kursie kaszubskiego nie wiedzą.
W każdym razie skoro zaczynamy być adresatem kawałów, to znaczy że jesteśmy coraz bardziej znani.

Staszk
Gość
wysłane dnia: 14.1.2004 23:05
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
1. W tej chwili zbieramy grupę, jeśli znajdzie się więcej osób na poziomie wyższym niż podstawowy to oczywiście można również taki kurs zorganizować.
2. Kursanci mogą sami wyrazić chęć tego na co ma być położony największy nacisk. Nistety ja jako osoba organizująca niestety zupełnie nie znam tego języka więc trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć.
3. Na razie zgłosiły się dwei chętne osoby do prowadzenia tego kursu, niestety nie mogę jeszcze nic powiedzieć ponieważ nie chciałam wprowadzać tych ludzi w błąd (gdyby nie znalazła się grupa).
4. Kurs kończy się dyplomem ukończenia kursu a co do kwalifikacji do nauczania to szczerze się przyznam, że nie interesowałam się tym, ale proszę o kontakt w przyszłym tygodniu (powiedzmy w czwartek) a ja spróbuję się wszystkiego dowiedzieć.
5. Nasza szkoła posiada szereg zniżek, a pewnie i na większą liczby osób też będzie można "się dogadać".
6. Jeśli znajdzie się tylko chętny lektor to na pewno będzie taka możliwość.

Mam nadzieję, że nie tylko pan będzie zadowolony z tego faktu. Wydaje nam się, że nauka tego języka jest bardzo potrzebna!!!
Gość
wysłane dnia: 14.1.2004 23:13
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Do Pana, który nie dowierza...
Po pierwsze Centrum Kształcenia TECHNIK nie mieści się już przy ulicy Gnilnej tylko przy Chmielnej, po drugie przepraszam za przedwczesne podanie telefonu. Jeśli jednak jest Pan zainteresowany to podaję numer komórkowy pod którym można uzyskać więcej informacji 0508634214 a w TECHNIKU informacje będzie można uzyskać już od tego poniedziałku. Za wprowadzenie w błąd bardzo przepraszam.
Wojtek
wysłane dnia: 14.1.2004 23:20
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.12.2003
z: Kòscérzna
Wiadomości: 202
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Serdecznie dziękuję za "wyczerpujące" odpowiedzi.
Byłbym jednk bardzo wdzięczny za rozwinięcie coniektórych (czyt. wszystkich) wątków. No i przede wszystkim może dwa zdania na temat tego numeru telefonu (być może poprostu wkradł się jakiś błąd).
Z utęsknieniem czekam na bardziej rzetelne, kolejne informacje.


----------------
Pòzdrôwióm
                     Wòjk

--
Wiedno Kaszëbë !

.....

Wojtek
wysłane dnia: 14.1.2004 23:23
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.12.2003
z: Kòscérzna
Wiadomości: 202
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Zwracam honor i wycofuję się z pomówień co do braku reakcji na staszkowego posta.


----------------
Pòzdrôwióm
                     Wòjk

--
Wiedno Kaszëbë !

.....

Gość
wysłane dnia: 15.1.2004 4:18
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Niestety w tej chwili rozwinąć wszystkie wątki jest niesamowicie trudno, ponieważ nie wiem jaka to będzie grupa, dlatego że na razie czekamy na zgłoszenia ludzi, ale obiecuję, że gdy tylko zaobserwujemy zainteresowanie nauką tego przepięknego języka od razu wszystko rozwinę :).Pozdrawiam
Marta
Gość
wysłane dnia: 15.1.2004 13:00
Re: KURS JĘZYKA KASZUBSKIEGO
Droga Marto!
Uważam, że w tym co napisałaś jest za dużo słowa ,,niestety". Akcentowany przez Ciebie zupełny brak znajomości tego przepięknego - jak podkreślasz - języka - skłania mnie do zadania jednego pytania - skąd wiesz, że jest przepiękny jeśli go nie znasz? Ten chwyt marketingowy tutaj nie przejdzie.
Przychylam się do prośby Wojtka o udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na postawione pytania, a w szególności kto ma prowadzić ten kurs?
Zyczę Tobie i chętnym ( z pewnością ogromnej rzeszy ) opanowania tego przepięknego języka ( bo oczywiście takim jest) chociaż w stopniu podstawowym, co z pewnością ułatwi Ci realizacje kolejnych edycji.
Pozdrawiam Jack
(1) 2 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002