Forum
Losowe zdjęcie
VII Zjazd Kaszubów  61
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kurs języka kaszubskiego na UG

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
bcirocka
wysłane dnia: 1.3.2007 10:02
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Kurs języka kaszubskiego na UG
Tydzień temu na stronie Pomoranii znalazłam taką informację:
"Wydział Filologiczno Historyczny UG przy współpracy Klubu Studenckiego "Pomorania" organizuje kurs języka kaszubskiego dla studentów i osób zainteresowanych.
Kurs będzie miał charakter ćwiczeń odbywających się raz w tygodniu w semestrze letnim
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
w kursie".

Jako "osoba zainteresowana" poczułam się "serdecznie zaproszona", więc zgłosiłam chęć udziału w kursie. Miałam szczęście, znalazło się dla mnie miejsce! Wczoraj byłam na pierwszej lekcji (a właściwie już drugiej, bo pierwszą, niestety, przegapiłam).

Lekcja kaszubskiego bardzo, bardzo mi się podobała, osoba prowadząca ćwiczenia jest absolutną profesjonalistką! Nie dość, że przepięknie mówi po kaszubsku, przygotowała ciekawy konspekt lekcji i świetnie nawiązuje kontakt z kursantami, w dodatku doskonale wyważa proporcje między przekazywaniem treści nowych a odwoływaniem się do spraw już znanych słuchaczom.
Dlaczego mówię o prowadzącej kurs "osoba"? Ponieważ nie wiem, kim jest, a nie miałam odwagi zapytać o jej nazwisko :(

Chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować organizatorom kursu za umożliwienie mi wzięcia w nim udziału.
bc

magna
wysłane dnia: 5.3.2007 17:06
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 22.1.2007
z: Kościerzyna
Wiadomości: 3
Re: Kurs języka kaszubskiego na UG
Bardzo Cię proszę, czy mogłabyś napisać, gdzie i kiedy odbywają się zajęcia z kursu języka kaszubskiego? Będę wdzięczna, bo najwyraźniej mam niewłaściwe informacje, ponieważ zajęć tam, gdzie się ich spodziewałam, nie było. Z góry dziękuję.
bcirocka
wysłane dnia: 5.3.2007 22:47
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Kurs języka kaszubskiego na UG
Zajęcia odbywają się co środę od godziny 17.00 na Wydziale Filologiczno-Historycznym. W ubiegłym tygodniu nie odbyły się w auli na parterze, tylko w sali (chyba) 162 na drugim piętrze, czyli na polonistyce; na drzwiach auli 037 powieszono karteczkę z informacją o zmianie miejsca lekcji.
Jeśli chcesz, to podam Ci mój numer telefonu, żebyśmy się mogły znaleźć. Napisz na mój adres: bcirocka@wp.pl
aska
wysłane dnia: 7.3.2007 16:27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 8.4.2006
z: Gdynia
Wiadomości: 10
Re: Kurs języka kaszubskiego na UG
Zgadzam się z panią Cirocką,
zajęcia są szalenie interesujące... i wesołe :)
Brawa dla organizatorów kursu!
Oby więcej takich inicjatyw :) !!!
bcirocka
wysłane dnia: 8.3.2007 0:14
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Kurs języka kaszubskiego na UG
Już wiem! Zajęcia prowadzi Pani Danuta Pioch.
Od dziś zawsze (z wyjątkiem 21 marca, kiedy lekcji w ogóle nie będzie) zajęcia będą się odbywały w sali 158 (na 2 piętrze), czyli w części należącej do Filologii Polskiej.
Dziś m.in. śpiewaliśmy Kaszëbsczé Nótë.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002