Forum
Losowe zdjęcie
Pocztówka
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kaszubi na You Tube

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
fopke
wysłane dnia: 1.12.2007 1:59
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 7.7.2003
z: Chwaszczëno
Wiadomości: 462
Kaszubi na You Tube
Hewò, co jem wëszmëkrowôł na You Tubie" http://www.youtube.com/watch?v=HQzrSfkXXwA


----------------
"Pòjmë w przódk z kaszëbizną!"- J. Trepczik- www.fopke.pl

Alicja
wysłane dnia: 2.12.2007 14:49
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Kaszubi na You Tube
A cóż to za program jest wogóle ten Orzeł Pocztowy?
Kto to robi, gdzie to idzie? Może tylko na youtubie ;) ? Znalazłam ich stronkę, na której można przeczytać między innymi:

"Orzeł Pocztowy powstał jako oddolna inicjatywa zwykłych Polaków, którzy są, delikatnie mówiąc, zawiedzeni jakością informacji przekazywanych polskiemu społeczeństwu przez "polskojęzyczne" media."

Delikatnie mówiąc frazeologia tych i podobnych zwrotów jest mi znana i nie pozostawia większych wątpliwości

I tylko łezka licencjonowanej ironistce tak się w oku zakręciła - ileż by Kaszubi dali za kaszubskojęzyczne media (choćby też pisane w cudzysłowiu)

Alicja


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

Jack
wysłane dnia: 4.12.2007 15:26
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 30.12.2004
z: Wejrowò
Wiadomości: 40
Re: Kaszubi na You Tube
Nachalna propaganda

Jak usłyszałem o tym, że w oddziałach ZKP odległych od Kaszub nie ma "prawdziwych Kaszubów" albo o dzieleniu na "prawdziwych Kaszubów", "pół-Kaszubów" itd. to przeszła mi ochota na oglądanie tego filmiku

Jacek Loroch
(Kaszëba z dziada-pradziada, 25 lat mieszkający w okolicach Warszawy - obecnie Gdańsk)


----------------
Pòzdrôwióm!
Jack

Remus
wysłane dnia: 4.12.2007 15:57
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 21.7.2003
z:
Wiadomości: 38
Re: Kaszubi na You Tube
To chyba nawet coś więcej niż nachalna propaganda. Śnieżko jest przydupasem Kurskiego (dziś z PIS). Pieniacz i chyba ma żółte papiery, tak mówią bynajmniej ci co mieli nieszczęście go poznać znacznie wcześniej.
Ja postulowałbym, aby prezes ZKP i cała organizacja zainwestowała niewielkie pieniądze w kancelarię prawniczą (być może jakiś kaszubski prawnik popracowałby dla idei lub dla sportu), aby przeczołgać tych ludzików po sądzie. Za zniewagi, które padają w materiale, za uzyskane "zadośćuczycznienie", należałoby uzupełnić budżet statutowy ZKP, jako organizacji pożytku publicznego.
A może warto otworzyć subkonto w zkp, gdzie wpływać mogłyby datki zrzeszeńców, na wytaczanie procesów nie tylko tym oszczercom, ale i innym pismakom lub krzykaczom?


----------------
.........

prezes
wysłane dnia: 4.12.2007 20:45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 4.12.2007
z: Szczecin
Wiadomości: 3
Re: Kaszubi na You Tube
A ja jak najbardziej popieram treści z YouTube. Dziwie sie zatem, ze Trepczyk jest patronem szkoły w Miszewie
Jupcew
wysłane dnia: 5.12.2007 4:04
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Re: Kaszubi na You Tube
Witaj Jacku !
Wg. tego filmiku jeżeli ktoś wyjedzie z Kaszub przestaje być Kaszubem. Nie ma zatem Kaszubów w Kanadzie . Ciekawa teoria. Jeżeli zatem krowa idzie jezdnią staje się samochodem? A jak wróci na pastwisko jest krową czy nie? Nie wiem zatem Jacku, czy mieszkając w Gdańsku mozna być Kaszubem, bo spotkałem sie z takimi ludźmi, którzy Gdańska za Kaszuby nie uznają. Mówiąc poważnie ... , jaka produkcja ( niszowa), tacy aktorzy. Tekst o tym, że Pan nie wierzy aby w oddziałach ZK-P poza terenem Kaszub byli Kaszubi jest zabawny. Oj długo, się siedziało na tym stołku przy gąskach ( od rozbiorów), bo i teraz drogi inne niż wtedy i żelazne smoki po szynach jeżdżą i nie jest to już kwestia wiary a raczej rozwoju cywilizacji.
Jack
wysłane dnia: 6.12.2007 23:58
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 30.12.2004
z: Wejrowò
Wiadomości: 40
Re: Kaszubi na You Tube
Recht, drëchu!
Widocznie my już nie jesteśmy "prawdziwymi Kaszubami"... tylko w takim razie kto jest??


----------------
Pòzdrôwióm!
Jack

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002