Forum
Losowe zdjęcie
Szkoła w Tuszkowach - tablica wspomnieniowa
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
slowk
wysłane dnia: 1.8.2008 20:23
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Trudno nie zabrać głosu w tej dyskusji. Zaskoczenie jest duże bo program ten nie jest zwykłym , jednym z wielu programów emitowanych na antenie TVP 3 .Jest to program kaszubski i my mamy prawo mieć swój program. Jaki jest- wszyscy widzą a jeżeli ktoś uważa że program jest słaby to niech zrobi lepszy.

słôwk
kdan
wysłane dnia: 2.8.2008 6:55
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Dwie ostatnie wypowiedzi wyrażają słuszny pogląd , najlepiej krytykować zza zamkniętej przyłbicy , bo nikt nie rozpozna , i tu wychodzi zwykła ludzka zawiść , bo ja nic nie potrafię to dlaczego ktoś ma być lepszy.
Lecz mimo tych wszystkich pomyj wylanych na R.Z. i E. Pryczkowskiego trzeba zaznaczyć że grono ludz starszego pokolenia a w szczegulności mieszkających poza terenem Kaszub , z dużą dozą sentymentu traktowała ten program , a teraz pozostaną im tylko wspomienia , już trudno im będzie wytłumaczyć dlaczego ten program zlikwidowano.
Tak a propo czy to nie jest taki system jak za dawnych czasów że przywieziono kogoś w teczce z Warszawki i on robi porządki .
kdan.


----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

tczewianin
wysłane dnia: 2.8.2008 9:23
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Polacy mogą stosować wobec nas strategię kija i marchewki, bo jesteśmy wewnętrznie słabi i zdezintegrowani. Nie mamy też za miedzą państwa, które wzięłoby nas w obronę. Wyobrażacie sobie, że na opolszczyźnie likwiduje się programy niemieckojęzyczne i zapada głucha cisza???

Mam liczne zastrzeżenia do "Rodnej Zemi", ale w sytuacji kiedy jednego z nas biją, należy się jednoczyć, byle nie z tym, który bije.

Sprawy powrotu programu nie załatwią apele. Jest lato, Gdańsk pełan turystów, Adamowicz niedawno mówił jak to fajnie że Kaszubi są w Gdańsku. Trzeba jego i kilku innych oficjeli docisnąć kolanem do muru, aby okazało się ile warte są wszelkiego rodzaju deklaracje wsparcia.

ZKP powinno zorganizować marsz milczenia. Możemy przemaszerować przez Gdańsk z naszymi flagami, a usta przewiązać sobie biało-czerwoną szlejfką. Wczśejniej trzeba rozesłać informację o marszu do PAP, BBC, Reutersa, Rady Europy i niech się potem Polska wstydzi za to jak traktuje swoich obywateli. Powinniśmy zradykalizować żądania (własna TV), wtedy "Rodną Zemię" przywrócą w nocy, żebyśmy tylko odpuścili.

T.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

slowk
wysłane dnia: 2.8.2008 18:40
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Witam

Myślę że pomysł z manifestacją jest dobry. Jest pewna obawa czy będzie dostateczna frekwencja ale trzeba to zrobić.Co na to władze ZK-P -czy nie chciałyby się przyłączyć?

słôwk


dino888
wysłane dnia: 2.8.2008 19:37
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 4.2.2007
z: Lëzëno
Wiadomości: 103
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Pomysł jest genialny, trzeba tylko dobrej organizacji, manifestacja sama się nie zrobi. Poza tym takie działanie pokaże, że Kaszubi, to społeczność zorganizowana, z którą należy się liczyć i nie można nimi pomiatać.


----------------
zazdrzë na

slowionie.kaszubia.com

rôczã serdecznô

Alicja
wysłane dnia: 4.8.2008 21:51
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
@dino888
Cytat:

To jest pogwałcenie praw mniejszości narodowej.


Kilka lat temu walczyliśmy o uznanie Kaszubów za mniejszość narodową - niestety dzięki działaczom m.in. zrzeszeniowym - zostaliśmy uznani za "język regionalny" i dostaliśmy zero praw. Więc nie można się teraz burzyć i mówić po pogwałceniu praw mniejszości - bo nigdy ich nie mieliśmy. Z pretensjami można zgłosić się jedynie do ówczesnych włodarzy Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego, którzy jak Rejtan bronili uznania Kaszubów za godnych prawnej ochrony mniejszości.

Niezależnie od mojej prywatnej oceny jakości tego programu (oceniam go nisko), uważam że powinien być na antenie - może ewentualnie bardziej precyzując swój target i zmieniając nazwę na Kaszubski Magazyn Katolicki (coś takiego jest bardzo potrzebne!!!! a dotychczasowy jego prowadzący zapewne dobrze by się w tym sprawdził) a obok należałoby stworzyć drugi program - typowo informacyjno-publicystyczny

i dlatego:

@KruszynskiS
Cytat:

Pani Alicjo, dosc hanbienia Kaszubów. Przyszedl czas, aby zalozyc koszulke kaszubska i z kaszubska flaga w rece, wzorem swietej Joanny d'Ark i naszych ojców spod Swiecina przepedzic z Gdanska te antykaszubska halastre.


Jak Pan poprowadzi nas do tego boju albo weźmie Pan w nim udział to odłożę nasze (moje z Panem) spory i różnice światopoglądowe na bok i ramię w ramię z Panem pójdę.

@kdan
Cytat:

Wychodzi tu cała ludzka zawiść że ktoś coś potrafi zrobić a samemu zostaje tylko rzucać różne oszczerstwa i potwarze .

Zapraszam do zapoznania się z historią tego programu - a potem ocenianie kto SAM do czego doszedł, ok?

@piechowski
Cytat:

ZKP powinno zorganizować marsz milczenia. Możemy przemaszerować przez Gdańsk z naszymi flagami, a usta przewiązać sobie biało-czerwoną szlejfką. Wczśejniej trzeba rozesłać informację o marszu do PAP, BBC, Reutersa, Rady Europy i niech się potem Polska wstydzi za to jak traktuje swoich obywateli. Powinniśmy zradykalizować żądania (własna TV), wtedy "Rodną Zemię" przywrócą w nocy, żebyśmy tylko odpuścili.


Nie żartuj sobie! Protest Zrzeszenia? Haha - haha - haha!!!! Przemaszerować Zrzeszenie potrafi JEDYNIE "barwnym korowodem ze mszy pod scenę" a nie wywrzeć nacisk na siły które mu zagrażają. Takich rzeczy przez Zrzeszenie nie załatwisz, Tomku! Jesteś w nim od tak samo dawna jak ja i jeszcze tego nie spostrzegłeś, że oni grają o politykę a nie o Kaszubów? Takie rzeczy może zrobić tylko grupa naprawdę zainteresowana interesem Kaszubów!


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

incignitoo
wysłane dnia: 7.8.2008 7:56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 31.7.2008
z:
Wiadomości: 4
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
budrys
wysłane dnia: 7.8.2008 8:38
Stały bywalec
Zarejestrowany: 12.2.2005
z:
Wiadomości: 45
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Zdjęli, ale ma wrócić, o czym będzie w jutrzejszej Nordzie
wotoch
wysłane dnia: 7.8.2008 10:46
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Magazyn musi zostać to rzecz oczywista i bezdyskusyjna. Z tego co znalazłem to każda ze stron podaje inna wersję wydarzeń. Czy wiadomo już jaka bedzie przyszłość magazynu?
Co do marszu milczenia to jestem bardzo sceptyczny. Niby kto miałby być organizatorem tego marszu? Gdzie miałby się odbyć? W imię jakiego interesu?
Co do treści to jest tylko temat do dyskusji. Jakie są i jakie powinny byc media kaszubskie. Kiedyś w Kartuzach odbyła się nawet konferencja na ten temat. Nie została jednak dokończona. Bez nowoczesnych mediów przyszłośc mniejszości jest wątła.
Tak na marginesie TV Silesia wciąż nadaje. Można mieć pewne uwagi co do ramówki itd. jednak nadaje i promuje kulturę regionu w świecie. My Kaszubi musimy walczyć o łaskę 20 minutową w TV Publiczna. Czy to ma jakiś sens? Czy tylko pokazuje to naszą słabość?
Marek Wantoch Rekowski
Front Wyzwolenia Regionów w Polsce


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

kdan
wysłane dnia: 7.8.2008 19:48
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: TVG zdjęła nagle kaszubską "Rodnô Zemię"
Witam
Alicjo R.Z. Oglądam od początku , tak że ty mi nie musisz przypominać historii, bo kiedy zacząłem czytać Pomeranię to ciebie nawet nikt nie planował .
Proponowałbym tym wszystkim oportunistom żeby skrzyknęli się i z tobą na czele zorganizowali lepszy magazyn kaszubski , może tobie i tym podobnym się uda.


----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

« 1 (2) 3 4 5 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002