Forum
Losowe zdjęcie
23.07.2011 XIII Zjazd Kaszubów Lębork: Pochód
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Piosenka kaszubska

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
schilder
wysłane dnia: 30.8.2008 12:28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 19.2.2008
z:
Wiadomości: 12
Piosenka kaszubska
Witam. Mam znowu pytanko odnośnie piosenki, która puszczana jest w radiu Kaszebe. Nie wiem jaki jest jej tytuł. Być może nazywa się ona „Ostatni Tanc”???

Niestety nie mam czcionki kaszubskiej zainstalowanej w komputerze i nie znam za bardzo kaszubskiego, ale w piosence pojawiająca się słowa „Karólewo balu…ostani dej me tenc….jesz raz….jo prosza Ce..”

Ktoś może zna tytuł tej piosenki? Z jakiej ona pochodzi płytki i gdzie ją można kupić? Pozdrawiam.
aniacupka
wysłane dnia: 1.9.2008 10:25
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 31.10.2003
z:
Wiadomości: 33
Re: Piosenka kaszubska
Co prawda nie jestem z Radia Kaszëbë, ale mogę Ci napisać. Piosenka zespołu Chëcz, o której piszesz ma tytuł "Strzód widów zalë", nie ukazała się na żadnej płycie.
schilder
wysłane dnia: 3.9.2008 23:13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 19.2.2008
z:
Wiadomości: 12
Re: Piosenka kaszubska
Dziękuję Ci Aniu za informację. Mam nadzieje, ze może uda mi się zdobyć jakoś tę piosenkę.Wiesz może gdzie ją można dostać, skoro nie ukazała się na żadnej płycie? Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje.
fopke
wysłane dnia: 4.9.2008 12:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 7.7.2003
z: Chwaszczëno
Wiadomości: 462
Re: Piosenka kaszubska
Witam. Tekst i prawidłową wymowe można znaleźć na www.fopke.pl- w "Bazie tekstów i melodii".
Pozdrawiam
Tomasz Fopke


----------------
"Pòjmë w przódk z kaszëbizną!"- J. Trepczik- www.fopke.pl

schilder
wysłane dnia: 4.9.2008 19:27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 19.2.2008
z:
Wiadomości: 12
Re: Piosenka kaszubska
Dziękuję Panie Tomaszu za podpowiedź. Tak naprawdę szukałem tekstu tej piosenki na Pana stronie, ale nie wiedziałem jaki ma ona tytuł i trudno było mi ją znaleźć- teraz na pewno będzie łatwiej.

A tak na marginesie, Pana strona jest dla mnie, człowieka który nie ma korzeni kaszubskich, który mieszka 300 km od kaszub i który nawet nie słyszał na żywo języka kaszubskiego, prawdziwym skarbem. Pomysł jest super i dzięki tekstom i wzorcowej wymowie umieszczonym na Pana stronie, dużo się nauczyłem i zrozumienie kaszubskiego stało się łatwiejsze. Szkoda tylko, że nie ma żadnych nowych nagrań felietonów, bo są one bardzo ciekawe i bardzo fajnie się ich słucha. Zamierza Pan dodać może jakieś felietony?

A tak na marginesie, czy orientuje się Pan może czy można gdzieś kupić tę płytę Zespołu Checz? Pozdrawiam serdecznie.

fopke
wysłane dnia: 5.9.2008 8:29
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 7.7.2003
z: Chwaszczëno
Wiadomości: 462
Re: Piosenka kaszubska
Dziekuję za miłe słowa. W najbliższym czasie uzupełnię stronę o kolejne materiały. W sprawie kontaktu z Checzą proszę o maila na fopke@wp.pl
Pozdrawiam
Tomasz Fopke


----------------
"Pòjmë w przódk z kaszëbizną!"- J. Trepczik- www.fopke.pl

czida
wysłane dnia: 16.11.2008 19:22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 16.11.2008
z:
Wiadomości: 3
Re: Piosenka kaszubska
checz robi nowy material i profil na myspace, poza tym od niedawna jest strona - checz.net.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002