Forum
Losowe zdjęcie
Grand Prix w Baśkę, Nowa Karczma 8
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Dzieje

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Adam_von_D
wysłane dnia: 11.11.2008 11:33
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 10.11.2008
z: Kartuzy
Wiadomości: 24
Dzieje
Macie moze jakies materialy dotyczace historii (ale tej prawdziwej) naszych Kaszub? Bede wdzieczny za opublikowanie jakichkolwiek informacji, ale prosze tez o podanie zrodel. Z gory dzieki!
slowk
wysłane dnia: 11.11.2008 21:54
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Dzieje
Witam

Dzieje "prawdziwej" historii Kaszub można znaleźć według mnie w pozycjach prof. Gerarda Labudy, między innymi "Kaszubi i ich dzieje", "Dzieje wsi Luzino" jak i wiele pozycji wydanych wcześniej. Ostatnio nawet wydana została pozycja Gerarda Labudy o książętach pomorskich, ale nie potrafię przytoczyć tytułu. Nie wiem czy w internecie możliwe jest przejrzenie tych pozycji. Skądinąd wiem że Powiatowa Biblioteka w Wejherowie udostępnia w formie elektronicznej część ze swoich zbiorów.
Prof. Gerard Labuda specjalizuje się w historii średniowiecza.

Słôwk




----------------
Słôwk Klas




http://www.rekreacjanakaszubach.bo.pl/

wilem
wysłane dnia: 12.11.2008 23:30
Stały bywalec
Zarejestrowany: 13.11.2004
z: Miasto (Wejrowò)
Wiadomości: 53
Re: Dzieje
A jaki okres historii Cię najbardziej interesuje? Z doświadczenia najciekawsza i wyzbyta politycznej poprawności jest historia poznawana od ludzi. Tak czy inaczej odezwij się do mnie na GG lub na mejla to Ci co nieco podeślę.


----------------
Wilem

Adam_von_D
wysłane dnia: 14.11.2008 11:22
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 10.11.2008
z: Kartuzy
Wiadomości: 24
Re: Dzieje
Sporo historii dowiedziałem się od mego wujka (wielkiego patrioty kaszubskiego). Chciałbym jednak wzbogacić moją wiedzę poprzez jakiekolwiek publikacje (byle nie przekłamane polskie podręczniki historyczne). Interesuja mnie czasuy od samego poczatku (sredniowiecze) az po czasy najnowsze
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002