Forum
Losowe zdjęcie
Wieża (stołp) człuchowskiego zamku
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Język
     prośba: podręczniki itp.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
lehoslav
wysłane dnia: 16.12.2008 4:00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 11.8.2005
z:
Wiadomości: 15
prośba: podręczniki itp.
Szanowni forumowicze!

Jestem doktorantem w Instytucie Filologii Serbołużyckiej w Lipsku. W przyszłym semestrze planuję prowadzić coś w rodzaju wprowadzenia do jęz. kaszubskiego.
Jako że nie mówię jeszcze wystarczająco po kaszubsku zajęcia będą miały w dużej mierze charakter historyczno-porównawczo-gramatyczny. Zamierzam prezentować studentom nagrania, teksty i na ich podstawie omawiać specyfikę kaszubszczyzny.
Oczywiście chcę w miarę swoich skromnych możliwości wprowadzić również elementy lektoratu. I w związku z tym mam do was gorącą prośbę.
Poszukuję jakiegoś podręcznika (podręczników), na podstawie których mógłbym prowadzić zajęcia z filologami (na moje zajęcia zapiszą się raczej dobrzy studenci). Znam podręczniki z internetu: niestety niedokończony z wiki-biblioteki oraz "Ùczimë sã pò kaszëbskù", którego elektroniczna forma nie na wiele się zda z powodu brakującej diakrytyki (nie mówię tylko o ù oraz ò).
Może to być nawet jakiś podręcznik szkolny, byle kompletny, w aktualnej ortografii i stosunkowo skomplikowany.
Co moglibyście poradzić?

Poszukuję też słownika polsko-kaszubskiego J. Trepczyka. Jest on jeszcze gdzieś do dostania? (o elektronicznej wersji pewnie nie ma co marzyć...)

Pozdrawiam,
Leszek
tczewianin
wysłane dnia: 16.12.2008 13:48
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: prośba: podręczniki itp.
Myślę, że w sprawie przynajmniej części książek będę mógł pomóc. Odezwij się do mnie na maila: antykwariatupiecha@wp.pl

Pozdrawiam
Tomek


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

slowk
wysłane dnia: 18.12.2008 7:38
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: prośba: podręczniki itp.
Dwutomowy słownik Jana Trepczyka jak i jednotomowy Eugeniusza Gołąbka widuję w ciągłej sprzedaży w wejherowskim sklepie kaszubskim na ulicy tuż przy klasztorze w Wejherowie. Podręczniki też tam mają

Słôwk


----------------
Słôwk Klas




http://www.rekreacjanakaszubach.bo.pl/

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002