Forum
Losowe zdjęcie
Starogard (Łobeski) - pałac Borków
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Czy ten portal zaczyna umierać???????

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
wotoch
wysłane dnia: 18.6.2009 13:21
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Czy ten portal zaczyna umierać???????
Nie wiem jak reszta uzytkowników ale ja osobiście zauważam że ten portal umiera. Żadnych nowych ciekawych tematów! Jeżeli one sie pojawiają to i tak zabierających czynnie głos jest najwyżej kilku! Co jest grane?! Czy na Kaszubach jest tak dobrze że nie ma o czym dyskutować? Może zabierając głos boimy sie że możemy sie komuś narazić? Albo zaczyna dobierać nas tendencja że wszyscy i wszystko mają gdzieś.
Ludziska co się dzieje? Czy ten portal sie wypala?

Marek Wantoch Rekowski


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

tgrabar
wysłane dnia: 18.6.2009 22:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Myślę Panie Marku, że trochę Pan przekolorował sytuację portalu aczkolwiek coś i może jest na rzeczy. Istotnie, obserwuję dosyć waskie grono aktywnych forumowiczów przy braku zainteresowania bardziej szerokiej grupy (reprezentacji) kaszubskiej. Jedno jest pewne, że nie można winić za ten stan rzeczy Pana Staszka, który rzeczywiście czyni wszystko, co w Jego mocy aby portal był na jak najwyższym poziomie. Może zacznijmy wymagać więcej od siebie. Może, jak to często bywa, zacznijmy od tej podstawowej pracy organicznej. Może wreszcie jakoś to wówczas przyciągnie większą rzeszę ludzi, którzy poczują się w jakimś sensie gospodarzami współodpowiedzialnymi za portal, w tym rzecz jasna i za jego meritum. Może się to jednak odbywać wyłącznie pod wodzą naszego Admina, który zawsze sprawdzał się w trudnych sytuacjach.
pozdrawiam
Tadeusz Grabarczyk
wotoch
wysłane dnia: 19.6.2009 8:16
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Panie profesorze nigdy bym nie posądzał o taki stan rzeczy Staszka. Staszek robi co może żeby wszystko było ok. Mnie denerwuje marazm i poziom debaty na tym forum. To jest jedyne regionalne forum kaszubskie mimo to zainteresowanie wygląda tak jakby nie było potrzebne. Zamiast kreować styl np. Kongresu Kaszuskiego oraz innych ważnych wydarzeń wyglądamy jak dzieciarnia w piaskownicy. Może jednak to jest odzwierciedlenie naszego środowiska młodego pokolenia inteligentów kaszubskich.

Marek Wantoch Rekowski


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

sgeppert
wysłane dnia: 19.6.2009 9:43
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Cytat:
Może się to jednak odbywać wyłącznie pod wodzą naszego Admina

Wodzowski styl prowadzenia portalu nie przekonuje mnie. Bliższa mi jest maksyma Jurka Owsiaka (oczywiście w granicach ogólnie przyjętej kultury).


----------------
Stanisław Geppert

dino888
wysłane dnia: 19.6.2009 11:41
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 4.2.2007
z: Lëzëno
Wiadomości: 103
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Jô jem za krótkò na nym forum i òglowò w sprawach Kaszëbsczi bë mógł jem òcenic to z szerszégò pòzdrzatkù. Równak mëslã, że w tim sztërkù ni ma niżódny témë ò jaczi mòżna bë gadac, a jeżlë je ,to felëje òdwadżi, bë ò nim pisac. Jak ju mô napisóné w. Mark, jidze ò felënk òdwadżi, bë sã kòmùs nie narażac.
Gwës, chtos terô mòze mie rzec, że je fùl rzeczów do òbgôdaniô, ale tej... niech je wskôże i pòwié, dlôcze ni ma chãtnëch do diskùsje.
Bò jô téż nie wierzã, że wszëtkò, ò czim na ti starnie sã gôdało je ju wëpôloné, a nick nowégò ni mòże przińc.


----------------
zazdrzë na

slowionie.kaszubia.com

rôczã serdecznô

tgrabar
wysłane dnia: 19.6.2009 13:19
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Szanowny Panie Staszku,
ten wódz, to rzecz jasna jest tylko skrótem myślowym. Chodzi mi o raczej pewne stymulowanie dyskusji, sprowadzanie jej na na właściwe tory, choć to truizm, bo w tej roli spisuje się Pan znakomicie.
T. Grabarczyk
P.S. Aby nie być gołosłownym i nie mądrzyć się tylko w tej dyskusji deklaruję, że z początkiem roku akademickiego będę kolejno na portalu przedstawiał najstarszą historię człowieka na ziemiach, które powszechnie uznane są za kaszubskie wzbogaconą materiałem ilustracyjnym i w ludzkim, czyli mało naukowym języku. po prostu będę robił to, na czym się trochę znam.
TG
sgeppert
wysłane dnia: 19.6.2009 17:47
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Dziękuję, trzymam za słowo i niecierpliwie oczekuję. Może Pan w swoich tekstach zamieścić informacje, które pozwolą sprawdzić, czy Pana studenci będą tu zaglądać.


----------------
Stanisław Geppert

Korda
wysłane dnia: 23.6.2009 15:03
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.9.2003
z: Kociewie
Wiadomości: 102
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Nie przesadzajmy. Portal naszekaszuby.pl nie umiera. Umarłby śmiercią naturalną, gdyby upadło Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Wówczas upadłoby wiele innych środowisk, które scala ZKP - to na w pół serio, pół żartem.

Zaś co do rzekomej powolnej śmierci zasobów. Nie przesadzajcie. Każdy portal cieszy się dużą popularnością w okresie jesienno-zimowym, latem wszyscy (portale, telewizje, itp.) mają ten sam problem, mniejsze zainteresowanie. Tak jest od lat. Zauważmy, że portal Staszka był niezwykle chętnie oglądany przed laty, bo był wówczas jedynym (!) portalem w świecie kaszubsko-pomorskim. Wówczas stron nie miały często nawet samorządy mające grubą kasę, nie miały firmy i stowarzyszenia.

Zaś co do użytkowników forum. Zauważmy, że naszekaszuby są nadal obok portalu informacyjnego kaszubi.pl najchętniej oglądanym portalem i źródłem wiedzy o Kaszubach. To, że mało osób ma odwagę się wypowiadać tutaj, nie oznacza, że nie jest portalem opiniotwórczym! Wiele osób zagląda na nasze dyskusje i w świat przekazują dalej co kto sądzi.
Dla mnie Staszkowe naszekaszuby.pl to nadal najlepsze miejsce na dyskusję - podkreslę jeszcze że dyskusję kulturalną, co rzadko się zdarza na portalach internetowych, które znam.

Tymczasem pozdrawiam
KK
arek
wysłane dnia: 24.6.2009 18:42
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 2.6.2004
z:
Wiadomości: 38
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Z całym szacunkiem dla Admina, ale możemy być chyba pewni, że tak długo jak On żyje, żyć będzie ten portal. Nie mam najmniejszej wątpliwości. Ta internetowa jaskółka przyczyniła się do wyróżnienia Staszka Medalem Stolema. A to zobowiązuje do trwania! Wielu walecznych, aktywnych forumowiczów sprzed lat (?), zaprawionych w dyskusjach na tym FORUM, współtworzy i rozwija dziś paletę programową Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Ale jeszcze większa liczba osób zainteresowana rozwojem kaszubszczyzny, tu właśnie zagląda. Szczególnie w momentach "zwarcia". Gdyż do tej pory to jest jedyne, otwarte forum... Być może, jak znajdzie się odważny MODERATOR w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim, który z pasją podejmie się poprowadzenia w podobnej formule dyskusji na kaszubi.pl, to część dyskusji może właśnie tam się przeniesie? Nie przypuszczam jednak, żeby w najbliższym czasie tak się stało. A tak przy okazji, czy Staszku mógłbyś pochwalić się statystyką oglądalności? Które z elementów tej strony mają największe wzięcie? Bo o tym, że wielu czyta to forum (nawet tych starszych) mogłem się przekonać choćby na ostatnim sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej ZKP, na którym jeden z jego uczestników zachęcał szczególnie młodszych do zabierania głosu na tej stronie, sam stwierdzając, że on nie ma na to już siły - cokolwiek by to nie znaczyło???
tczewianin
wysłane dnia: 30.6.2009 0:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Czy ten portal zaczyna umierać???????
Cytat:
Wysłany przez arek dnia 24.6.2009 18:42:16

A tak przy okazji, czy Staszku mógłbyś pochwalić się statystyką oglądalności? Które z elementów tej strony mają największe wzięcie?


Myślę, że największe wzięcie miałby dział "Miss mokrego podkoszulka". W wersji kaszubskiej zamiast podkoszulka mógłby być wór pokutny, wór po cebuli, ostatecznie tutka po tabace. Niestety, na Kaszubach ludzie nie uprawiają seksu. Sami się rodzą...

T.
(1) 2 3 4 5 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002