Forum
Losowe zdjęcie
kuznica kuznica rybakow stolica
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     XVIII Zjazd Delegatów.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Tites
wysłane dnia: 4.12.2010 1:11
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
XVIII Zjazd Delegatów.
Spróbuję tu nieco podsumować pierwszy dzień "wyborów"


Jako członek KS Pomorania, miałem okazję (nie wiem, na ile przyjemność) uczestniczyć w Pierwszym Dniu XVIII Zjazdu Delegatów ZK(-)P, jako współorganizator.
W skrócie: kworum się nie zebrało.
Koniec skrótu.

A teraz szczegóły ;)
- dużo przemówień; z pewnością przodował w ilości ustępujący prezes, lecz kandydaci na to stanowisko również znaleźli się w czołówce.
* Sekretarz komisji powołanej dla modyfikacji Statutu Zrzeszenia przedstawił główne zmiany, jakie proponują wprowadzić. Ponoć projekt ten (oraz 3 inne...) dostępne są na stronie Zrzeszenia -> kaszubi.pl
* ponieważ przez 1 godzinę i 15 minut kworum się nie zebrało (zabrakło 17 osób), Zjazd (nie)oficjalnie się zakończył
* Part Kartuski zaproponował 'wolną dyskusję' nad proponowanymi zmianami -> niestety w chaosie, jaki pomiędzy tymi punktami zaistniał, część Delegatów wyszła z sali. Pierwszy raz poczułem się jakbym uczestniczył na żywo w obradach Sejmu ;) Z trudnością zebranych uspokojono, zwołano Komisję i otwarto nieoficjalną 'wolną' dyskusję.
- propozycji i komentarzy było wiele... Od zwiększenia wieku przyjmowanych członków (nie z 12 na 13 - jak proponuje Komisja, lecz do 16); były głosy i za i przeciw powołaniu nowego urzędu (prezesa rady nadzorczej?); pojawiło się rozgraniczenie kół i klubów przy ZKP... hm...
* najciekawsze były próby wyjaśnienia nie przybycia ponad 50% Delegatów -> od 'mowy pogrzebowej' zwiastującej upadek ruchu kaszubskiego, po uznanie tego, jako objaw pełnego wotum ufności, co do uchwał podejmowanych przez ZKP.
* padła propozycja uchwalenia możliwości uchwalania kolejnych uchwał po półgodzinnym spóźnieniu kworum, bez względu na liczbę Delegatów - przyjęta brawami.
* po kilkunastu przemówieniach owe spotkanie towarzyskie (bo inaczej ciężko to niestety nazwać) zakończyło się około 19.30 z nadzieję, iż jutro (czyli dziś) uda się statut przegłosować tuż po mszy. Zobaczymy.

Szczegóły planu Zjazdu znaleźć można również tutaj:
http://www.kaszubi.pl/?p=page&page_id=1158



Dobri nocë!
wotoch
wysłane dnia: 4.12.2010 10:20
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
JAKA ORGANIZACJA TAKI ZJAZD! Związek Kolesiosko-Partyjniacki upada coraz bardziej. To mają problemy z Oddziałami gdzie pod okiem wice prezesa dokonuje się wyborów które potem biuro ZKP unieważnia. To, że Zjazdu nie potrafią zorganizować to chyba też nic nowego. Ważne jest nie to aby coś robić tylko to aby mieć korytko, które potem przyniesie korzyści finansowe. Stara kaszubska domena nic za darmo!!!!!!
Przepraszam wszystkich zawiedzionych za taki bajzel Zjazdowy ale dziś nie będzie lepiej!
Pozdrawiam z zasypanych Gochów
Marek Wantoch Rekowski


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

Jark
wysłane dnia: 4.12.2010 11:12
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Nie trzeba było być prorokiem, by przewidzieć fiasko piątkowych obrad zjazdu: z gdańskiej, czy szeroko rozumianej metropolitalnej, perspektywy podjechanie dwa razy na obrady nie stanowi problemu. Ale jak ktoś ma zasuwać do Gdańska dwa razy (tam i z powrotem, bo przecież o organizacji noclegu dla delegatów nikt nie pomyślał) z Miastka, Człuchowa czy Świecia to ja bardzo przepraszam: robi się dystans 600-800 km i to w zimowych warunkach. Grzecznie można takie planowanie nazywać krótczim widã i zwykłym lekceważeniem delegatów. Nie wiem, tylko czy to dobry powód do schadenfreude, bo ta nieudolność wiele mówi o samych Kaszubach.

Prywatne wątki poruszone przez Marka:
1. To, że tuchomski oddział wybrał go delegatem na zjazd, choć Marek nie był w momencie tego wyboru członkiem ZKP, nawet jeśli się to odbyło w obecności wiceprezesa, nie zmienia faktu iż wybór taki był od samego początku nie ważny.
2. Całe szczęście, że biuro ZKP sprawę przyuważyło! Może w ZKP jest bajzel, ale gdyby tak obrani delegaci wzięli udział w Zjeździe to później przegrana frakcja mogłaby kontestować całość uchwał i wybór prezesa.
3. Koryto... pozostawiam bez komentarza, bo szkoda czasu

Jerk
bcirocka_gem
wysłane dnia: 4.12.2010 12:40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 29.11.2010
z: chto to wié?
Wiadomości: 14
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Chyba nie można powiedzieć, że o "organizacji noclegów" nikt nie pomyślał. Na stronie ZKP w pliku "Noclegi i wyżywienie" sa informacje o tym, gdzie i za ile można przenocować w najbliższej okolicy Wydziału Nauk Społecznych UG. Być może w tych sypialniach zarezerwowano jakieś miejsca dla delegatów. Ponadto wydaje mi się, że delegatami zostają osoby, które same chcą uczestniczyć w Zjeździe, więc mogą sobie także same zorganizować nocleg w 3-city raz na 3 lata :). Skoro się decydują na to, by reprezentować swój oddział, mogą się chyba odrobinę poświęcić?
Pomysł ze zjazdem 2-dniowym uważam za słuszny, "upakowanie" wszystkich ważnych spraw w jednym dniu nie jest dobre - powoduje to, że część kwestii jest pomijana lub poświęca się im zbyt mało czasu, ponieważ po kilku godzinach uczestniczenia w takich obradach uczestnicy są znużeni i niezdolni do pełnej koncentracji na omawianym problemie. Podział na dwa dni tak ważnych i tak zróżnicowanych kwestii, jak wprowadzanie zmian w statucie oraz wybory najwyższych władz, uważam za rozsądny i zgodny z zasadami higieny umysłowej.
wotoch
wysłane dnia: 4.12.2010 13:15
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 20.2.2004
z: Ciemno
Wiadomości: 645
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Biorąc pod uwagę prywatne wątki to muszę przyznać że jeżeli przyszły prezes dopuścił do takiej sytuacji dyskwalifikuje go do pracy w takiej organizacji. Zrobienie nie tylko ze mnie idioty podczas całego wieczoru wyborczego jak również widać z siebie to przepraszam kto tu jest niepoważny. Ludzie z naszego oddziału dzwonią i pytają co to za kpiny w tym Gdańsku o co w tym wszystkim chodzi. Rozumiem Jarku Twoje anielskie nastawienie ale cóż mi się to nie musi podobać.
ZKP to nieodpowiedzialna organizacja, wymaga skomplikowanego procesu naprawczego zresztą nie tylko ona.
Ludziom brakuje odpowiedzialności. Wszędzie!!! No ale cóż nawet na tym forum lepiej się nie odzywać bo później Jaro powie że szkoda mu czasu.


----------------
„Chto nie chce mòwë òjców tczëc
tén mùszi słëgą cëzëch bëc”

lorbas
wysłane dnia: 4.12.2010 15:48
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Marek masz prawo czuć, że zrobiono z Ciebie idiotę. Ale nie wiem, kto jest tej sytuacji bardziej winny - wiceprezes który brał udział w tym przedwyborczym spotkaniu czy też ludzie z oddziału ZKP, którzy nie znając procedur wybrali Cię na delegata. Nieznajomość prawa nie jest tu żadnym usprawiedliwieniem. ZKP jest jak kaszubska społeczność - zróżnicowane i na pewno nie idealne.
Jark
wysłane dnia: 4.12.2010 16:14
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Haaa! Zakładka jest - to fakt. Rozłożenie obrad na dwa dni to też pomysł dobry z technicznego punktu widzenia. Ale oczekiwanie, że delegaci sami zapłacą za nocleg to już zupełnie inna bajka. Wiara w taką możliwość rodzi we mnie wątpliwość, czy znamy tych samych Kaszubów. Tych co ja znam są szpórowni, więc 50-70 zł na nocleg to jest doch nie do przëjãcô!
Skąd założenie, że delegaci to ideowcy? W ZKP ideowców może jest z 5%! Reszta "należy". Jak kogoś spośród nich już wybiorą na takiego delegata to traktują to jako dopust Boży. Co innego Zjazdy Kaszubów - radosna impreza w pięknych okolicznościach przyrody, ale bez delegatów i "obowiązku" wzięcia udziału.
klemk
wysłane dnia: 5.12.2010 13:57
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 25.11.2010
z: Jestem z Kaszub
Wiadomości: 5
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Nie dajmy się zwariować. Drëchu wotoch, przeginasz klepiąc na forum o nieodpowiedzialności ZKP. Jak przeczytałem i sam się przyznałeś to twoja postawa i "dobre intencje" członków oddziału w Tuchomiu spowodowały zamieszanie. Całe szczęście zdecydowana większość kaszubskich partów do sprawy podeszła odpowiedzialnie. Życzę ci jak najlepiej. Działaj wytrwale i "z głową". Kolejny zjazd za 3 lata. To nie jest tak dużo czasu! Jak widać, kwestie formalne oddziałowe wymagają poprawy.


----------------
Klemk,
zawsze w gotowości!

sgeppert
wysłane dnia: 5.12.2010 17:04
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: XVIII Zjazd Delegatów.
Marku, czyżbyś poszedł w ślady
Bogny Janke?


----------------
Stanisław Geppert

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002