Forum
Losowe zdjęcie
Tam gdzie Kanadol z cywilizacja nie moze tam Kaszuba posle
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Ciekawa strona

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
GDUNSKeKASZEBE
wysłane dnia: 20.2.2012 17:27
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.1.2011
z:
Wiadomości: 119
Ciekawa strona
http://gryf.pomorze.pl/page20.html

Ostatnio znalazłem dosyć ciekawą stronę, ale czy wiarygodną... m.in. dlatego, że wg mnie nie ma czegoś takiego, jak Pomorze Królewieckie, pierwsze słyszę.
Chcialbym Was, użytkowników portalu, zapytać, co Wy myślicie o tej stronie. To dla mnie ważne, choćby dlatego, że informacje o Pomorzu i Kaszubach zdobywam głównie z internetu. Jeśli jest ok, to polecam w takim razie. :D Pozdrawiam ;)
IsabellaK
wysłane dnia: 20.2.2012 22:18
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Ciekawa strona
http://gryf.pomorze.pl/page24.html
Lilia wodna -nenufar (Baskisch)
CzDark
wysłane dnia: 20.2.2012 22:43
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Ciekawa strona
Na starna to dno


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

Michal
wysłane dnia: 20.2.2012 23:25
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.4.2004
z: Żulawskich Rubieży Kociewia
Wiadomości: 577
Re: Ciekawa strona
Oj tam dno.

Darek, trzeba doceniać dobre fantasy

Najbardziej się uśmiałem z złotego gryfa - herbu Sobiesławiców oraz naturalnie białego gryfa z herbu Tczewa .
Jark
wysłane dnia: 21.2.2012 8:24
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Ciekawa strona
Karnawał się kończy, człowiek powinien się jeszcze choć trochę zabawić. Stronka delikutaśna a wiadomości jeszcze lepsze. Do śmiechu oczywiście.

Jerk

@Miachal: a to tczewski gryf na zimę nie zmienia umaszczenia na białe?
GDUNSKeKASZEBE
wysłane dnia: 21.2.2012 17:17
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 22.1.2011
z:
Wiadomości: 119
Re: Ciekawa strona
Tak myślałem, że ta stronka jest jakaś tandetna :D, twórca miał niezły melanż chyba ;p i dziękuję za odpowiedzi ;) myślałem, że nikt już nie odpowie... wgl tam chyba prawie wcale nie ma wiarygodnych informacji. Poza tym ciekawe skąd ta osoba tworząca stronę wie jakie były symbole Księstwa Kaszubskiego ( czarno-żółto-białą flagę miała carska Rosja w XVIIw. chyba, nie ważne, ważne,że oni ją mieli, a nie my :D a Rosja to nie Kaszuby, byli tu tylko w czasie IIww ). POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WYTRWANIA W ODLICZANIU DO 19 MARCA, DO DJK :)

P.S. Chociaż trzeba przyznać, że mimo wszystko jest dosyć ciekawa :D. Ciekawe czy admin tej strony wie, że kiedyś Kaszubi i Pomorzanie byli uważani z tę samą grupę zamieszkującą calutkie nasze kochane Pomorze ;). Tero jak tak powiemy to Kociewiaki i Krajniaki by nas pozabijały ;p. Wgl słyszał ktoś, że Kujawy północne identyfikują się z Pomorzem ? Mam rodzinę z Grudziądza i ponoć mówią na północnych Kujawach, że u nich to tylko głównie wpływy pomorskie były i są Pomorzem ( to na dobrą sprawę połowa Kujaw ! ) pytając pewną osobę, która zna się na tym powiedziała, że w sumie rację mają..... hym.... ciekawe.... W sumie mają orła i lwa w herbie, a wiadomo, my mamy gryfa z orła i lwa w herbie/godle :D
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002