Forum
Losowe zdjęcie
Leśno kurhan wejściowy - stela z twarzą
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
IsabellaK
wysłane dnia: 9.6.2012 14:11
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najstarsze-na-swiecie-pulapki-na-ryby-odkryto-u-wy,1,5155597,wiadomosc.html
Najstarsze na świecie pułapki na ryby odkryto u wybrzeży Szwecji - 9000 lat.
A wiec jak to jest z tymi specami od historii ,przeciez ostatnio wierzyli ze czlowiek nad Baltyk przyszedl z Azji 5000 lat temu po ostatnim zlodowaceniu. Czlowiek ten mial przyjsc z poludnia i pomaszerowac na polnoc.
Pomimo ,ze dawni historycy pisali ze Goci wyszli z polnocy na poludnie. Nie mowiac tu juz o KK ktory twierdzi ,ze czlowiek jest na ziemi od 6000 lat. Nawet kalendarz Slowianski jest starszy pokazuje obecnie rok 7523. Teraz trzeba bedzie znowu powrocic do starych teorii i kierunku polnoc -poludnie.

Goci nazywali siebie samych Suoma ,lub Suomi co oznaczalo mieszkancow bagien. Wyrazy te pochodza z jezyka Gotow.
Stwierdzono ,takze ze czesc Finow nie jest pradawnymi mieszkancami tych ziem a przybyli z Mongolii.
Pendzel
wysłane dnia: 10.6.2012 0:44
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 7.1.2011
z: Kãbłowò
Wiadomości: 115
Re: Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
I to mi się podoba, że ktoś dowodzi, iż ludzie nad Bałtykiem byli dawniej niż się zakłada. Co prawda Onet to słabe źródło (przez Niemców wykupione!), ale pasuje mi ideologicznie, więc przyjmuję.
PS. Może ja katolikiem nie jestem, ale jeżeli KK to Kościół Katolicki, to jest pani w błędzie. Kreacjonizm jest protestancki, KK uznaje ewolucjonizm w zakresie materialnym, tylko dusza jest dawana od boga, a ciało ludzkie pochodzi "od małpy". Zwykle chętnie przyłączyłbym się do tego kłamstwa, choćby dla żartu by się pośmiać z głupców, ale gdy odbiorcy byliby tępi, a mam wrażenie, że forumowicze są inteligentni i oczytani.


----------------
Bëcë Kaszëbą òznôczô bëcë Słowianinã.

IsabellaK
wysłane dnia: 10.6.2012 12:11
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
Onet.pl nalezy do angielskiej firmy o nazwie Bauer,
dlatego tak czesto mamy info o krolowej i jej rodzinie.
Jezeli chodzi o KK to przerobili prawdziwa historie Jezusa i zrobili z niej cos nowego. Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy sie calej prawdy.Goci juz dawniej wierzyli w 1 Boga a przez Grekow byli nazwani niesmiertelnymi ,gdyz wierzyli w zycie po smierci.
Ich dniem swietym byla niedziela.
Michal
wysłane dnia: 10.6.2012 16:17
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.4.2004
z: Żulawskich Rubieży Kociewia
Wiadomości: 577
Re: Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
Kolego Pendzlu,

Ponieważ tak się składa, że czytelnikami tego forum są tak wierzący katolicy jak i protestanci, to sugerował bym jednak "etwas Kultur". Szanując prawo każdej osoby do własnych odczuć religijnych nie widzę najmniejszych poglądów by wyśmiewać np. niezmiernie czasem bałamutne, z historycznego punktu widzenia, poglądy tzw. rodzimowierców.

Jak ktoś w wierze innych widzi jedynie głupotę to niech się lepiej przeniesie na rzeczony Onet.pl.

Pozdrawiam
Pendzel
wysłane dnia: 10.6.2012 20:57
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 7.1.2011
z: Kãbłowò
Wiadomości: 115
Re: Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
@Michal
Pisałem ironicznie, ale nie używam emotikonek, co może mylić. Chyba muszę przestać ironię stosować, bo jednak nie każdy ją rozumie, kiedy ja ją wykonuję. Nawet patrząc mi w twarz ludzie mają z tym problem, więc się nie dziwię. Zresztą to miało być pochlebstwo dla czytelników. Proszę to spróbować odczytać inaczej.
@IzabellaK
Pierwotna wiara monoteistyczna jest jedynie hipotezą, aby dowiedzieć się prawdy, mamy jeszcze mniejsze szanse niż na faktyczną wiedzę o Jezusie.


----------------
Bëcë Kaszëbą òznôczô bëcë Słowianinã.

Michal
wysłane dnia: 10.6.2012 21:04
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.4.2004
z: Żulawskich Rubieży Kociewia
Wiadomości: 577
Re: Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
No cóż, jak pisze klasyk ironia to taki owoc, który łatwo pomylić z aronią... Dlatego należy go podawać w sposób zjadliwy dla konsumentów.

Tak czy siak, to mnie osobiście jako katolika i potomka ewangelików augsburskich wypowiedź Kolegi nieco uraziła. Tym bardziej, że właśnie Kolega zapodaje czasem, z ideologicznym zacięciem różne historyjki, niewiele mające wspólnego z faktami historycznymi....

Nie mniej urazy nie żywię i pozdrawiam.

Ps. A Pani Izabella to zdecydowanie już problem moderatorów, a nie osób bezskutecznie apelujących do niej o minimum samokrytycyzmu.
Pendzel
wysłane dnia: 10.6.2012 23:30
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 7.1.2011
z: Kãbłowò
Wiadomości: 115
Re: Odkrycie na dnie Baltyku 9000 lat.
Serdecznie przepraszam! Normalnie nie żartuję z religii, nawet ich bronię, a moim hobby jest tłumaczenie katolikom ich wiary. Oni się bardzo buntują, że muszą Kościoła słuchać, bo oni Jezusa słuchają. Tylko że Jezus przekazał władzę Kościołowi i jak go nie słuchają, to nie słuchają Jezusa. Który odłam chrześcijaństwa jest najlepszy - nie wnikam, ja znam teologię katolicką tomistyczną.
Ja bardziej niż na historii bazuję na idei, bo to ona buduje naród i go spaja. A historia? To wg mnie już tylko podparcie idei, wspólnej kultury, podstawa solidarności narodowej, historię trzeba znać, ale nie można nią żyć. Historią się podpiera, by wzbudzić uczucie jedności albo by wyodrębnić się spośród innych. Bądź co bądź, nie jestem ekspertem ani nawet hobbystą od historii. Mam nadzieję, że nigdy się nie wypowiadałem o czymś niepewnym pewnie. Ja bardziej analitykiem jestem, nie mam dobrej pamięci.

Edit:
Przeczytałem jeszcze raz swój post. Już wiem, na czym polega nieporozumienie! Za głupców uznałem tych, którzy myślą, że kreacjonizm jest katolicki, nie katolików, zbyt dwuznaczna wypowiedź. Staram się jednoznacznie pisać, ale jak widać, nie zawsze wychodzi.
PS. Ja nic nie mam do Niemców, to że Onet należy do niemieckiej spółki przeczytałem kilka dni temu, a mnie to zupełnie "zwisa". Napisałem to w nawiasie z wykrzyknikiem, bo ksenofoby zwracają na to uwagę. (nie każdy kto zwraca uwagę na to, jest ksenofobem)


----------------
Bëcë Kaszëbą òznôczô bëcë Słowianinã.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002