Forum
Losowe zdjęcie
U grobu Ceynowy 4605
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Udział Kaszubów i Pomorzan w Powstaniu Wielkopolskim.

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Pomorzanin
wysłane dnia: 5.1.2012 23:40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 4.12.2011
z:
Wiadomości: 4
Udział Kaszubów i Pomorzan w Powstaniu Wielkopolskim.
Prosiłbym szanownych forumowiczów o jakieś odnośniki,źródła.Jak do tej pory trafiłem na ks.Wrycza i Jana Gończa (gryfitów),ppr Jana Hirsza-czy ktoś wie gdzie jest pochowany? i 16 Pomorską Dywizję Piechoty w której służyli ochotnicy z Kaszub i Pomorza biorący udział w powstaniu.Z góry dziękuję
bcirocka
wysłane dnia: 7.1.2012 12:03
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Udział Kaszubów i Pomorzan w Powstaniu Wielkopolskim.
Nie wiem, gdzie jest pochowany ppor. Jan Hirsz, ale proponuję zajrzeć na stronę rodziny Hirsz-Hirsch, na której jest i życiorys podporucznika, i adres p. Mariana Hirsza (odnośnik Kontakt) - twórcy strony, być może on zna odpowiedź na Pańskie pytanie.
Muszkieter
wysłane dnia: 28.1.2012 18:13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 14.11.2011
z: Ziemia Pirsna
Wiadomości: 3
Re: Udział Kaszubów i Pomorzan w Powstaniu Wielkopolskim.
Księga Pamiątkowa Pomorza str. 172 i 195 mowa o Hirszu zabitym podczas bitwy pod Horodcem, wraz z działaniami 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty będącego w składzie 16 Dywizji Pomorskiej. Jest tam również wiele innych wymienionych nazwisk jak i opisane działania wojenne. Jeśli nie ma Pan dostępu do tej książki i nadal to Pana interesuje, to można na priv. Pozdrawiam
IsabellaK
wysłane dnia: 29.4.2012 16:27
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 26.7.2011
z:
Wiadomości: 125
Re: Udział Kaszubów i Pomorzan w Powstaniu Wielkopolskim.
Moj pradziad Konstanty bral udzial w Powstaniu Wielkopolskim, posiadal 4 medale ale dziadek wlozyl mu je do trumny, szkoda dzisiaj moglibysmy je poogladac i oddac do jakiegos muzeum.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002