Forum
Losowe zdjęcie
Studzienice - zimą_05
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kaszubska muzyka folkowa

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Jack
wysłane dnia: 26.1.2005 14:35
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 30.12.2004
z: Wejrowò
Wiadomości: 40
Kaszubska muzyka folkowa
Witam :)

Z racji zainteresowania i pracy zajmuję się m.in. muzyką folkową. Tak się dziwnie składa w naszym kraju, że najpopularniejszą muzyką folkową jest muzyka "celtycka"
Ja również ją bardzo lubię, ale zastanawia mnie to, że jest jednocześnie tak mało rodzimej muzyki folkowej. Myślę tu o grupach grających folk podobnie jak zespoły "celtyckie" - ich muzyka jest ciekawa dlatego, że korzystając z motywów ludowych muzycy grają na instrumentach zarówno archaicznych (harfa irlandzka, bodhran) jak i nowoczesnych (perkusja, gitara elektryczna). Dzięki temu folk nie kojarzy się tylko i wyłącznie z "cepelią".
Stąd moja prośba o dwie rzeczy:

1. Informacja na temat grup grających kaszubską muzykę ludową lub śpiewających po kaszubsku. Znalazłem krótkie informacje jedynie o grupach: Chëcz, Kòmpanijô Wãdzëbôków i Kùtin...

2. Informacja o źródłach, w których można znaleźć kaszubską muzykę ludową (w formie nagrań, nut itp.), którą można by grać, adaptując na różne (niekoniecznie dawne) instrumenty

Jeśli znajdą się na forum miłośnicy muzyki folkowej, którzy są zainteresowani tym tematem, to chętnie nawiążę dyskusję lub korespondencję. Kto wie, co z tego wyniknie... może jakieś opracowania lub grupy wykonujące właśnie taką muzykę...


----------------
Pòzdrôwióm!
Jack

paulk
wysłane dnia: 26.1.2005 16:51
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.7.2003
z: Gduńsk (Gydanyzc)
Wiadomości: 157
Re: Kaszubska muzyka folkowa
Polecam skontaktowac sie z ekipa EtnoRadia (radio@zk-p.pl, darkcz@o2.pl, pszczypta@radio.gdansk.pl) lub Radia Kaszebe - radio.kaszebe@wp.pl.
Jest jeszcze pare znawczyn ale nie wiem czy moge upublicznic do nich mejle.
Pawel
Jack
wysłane dnia: 26.1.2005 23:04
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 30.12.2004
z: Wejrowò
Wiadomości: 40
Re: Kaszubska muzyka folkowa
Bardzo spodobał mi się Kùtin - gdzie można kupić ich płytę i nawiązać kontakt z zespołem?

Jeśli chodzi o kontakty, to zapraszam również bezpośrednio na maila.


----------------
Pòzdrôwióm!
Jack

gwidonus
wysłane dnia: 27.1.2005 18:04
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 21.6.2004
z:
Wiadomości: 82
Re: Kaszubska muzyka folkowa
Kupić można chyba tutaj.
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002