Forum
Losowe zdjęcie
Pręgowo. Wykopaliska na grodzisku
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     Kościół w Wierzchucinie

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
kolins
wysłane dnia: 8.2.2005 19:13
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 6.4.2004
z: Wejherowo
Wiadomości: 540
Kościół w Wierzchucinie
W Wierzchucinie znajdują się 2 kościoły, jeden jest poewangelicki. Wiem, że został on wykupiony przez (chyba) Niemca. Na jego teren jest zakaz wstępu, ciekawe co tam się dzieje.... Czy ktoś coś o tym wie więcej?


----------------
Kolins

Jasko
wysłane dnia: 9.2.2005 23:50
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 10.12.2004
z:
Wiadomości: 3
Re: Kościół w Wierzchucinie
Nawet gdyby miał kupić, to nie widzę problemu - był ich i jest ich... Ale z tego co wiem - a od paru lat interesuję się tym obiektem - to kupiony został przez pewną, polską grupę artystów. Mimo próby kontaktu z nimi (a przecież drażliwy to temat), nie dowiedziałem się co tak na prawdę ma tam powstać. Z tego co się domyślam - miejsce na galerie i spotkania twórcze. Piękne miejsce i bardzo zaniedbane. Dlatego cieszę się, że tak się stało. Poprzedni właściciel - parafia luterańska z Sopotu - nie miał żadnego pomysłu na zagospodarowanie obiektu (ostatnich kilku luteran mieszkało jeszcze parę lat temu w pobliskim Brzynie - teraz nie wiem jak sprawa się ma).
Pozdrawiam
kolins
wysłane dnia: 11.2.2005 22:32
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 6.4.2004
z: Wejherowo
Wiadomości: 540
Re: Kościół w Wierzchucinie
Wielkie dzięki za info. Szkoda, że ta grupa taka tajemnicza... Ale też postaram się poruszyć gdzie indziej ten temat, może coś wypłynie.... Pozdro.


----------------
Kolins

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002