Forum
Losowe zdjęcie
Europejskie Spotkania z Muzyką - Gdańsk
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Kaszëba premierã Pòlsczi!

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
ekaatz
wysłane dnia: 9.11.2007 19:29
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 2.7.2006
z:
Wiadomości: 11
Kaszëba premierã Pòlsczi!
Objektywnie należy docenic fakt, a właściwie wydarzenie historyczne, że Kaszëba òstôł premierã Pòlsczi. Chcëmë bëc z tegò bùszni!
Gratulacje i najlepsze życzenia dla Donalda Tuska.
slowk
wysłane dnia: 9.11.2007 22:47
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Kaszëba premierã Pòlsczi!
Téż tak mëslã - nôleżi sã ceszëc , nawet jakbë më nick z tegò nie mielë to prezidenta Pòlski je persona chtërna z pòdnisłą głową gôdô że je Kaszëbą.

slôwk

slowk
wysłane dnia: 9.11.2007 23:02
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Kaszëba premierã Pòlsczi!
Ale jô sã zmilół - doch òn nie dobéł w ùszłich welacjach na prezidenta - Donald Tusk je premierã. Mùszã zarô sprostowac bò w pòlityce nick nie wiadomo.

slowk

A mòże bãdze czedës prezidenta
tgrabar
wysłane dnia: 12.11.2007 20:39
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Kaszëba premierã Pòlsczi!
A czemuż to się tak właściwie dziwicie. To, że Donald Tusk zostaje premierem? Przecież nie jest on z jakiegoś skansenu, tylko pełnoprawnym obywatelem tego kraju. Nikt się nie dziwi, gdy ktoś obejmuje jedno z najwyższych urzędów w państwie z Małopolski, Wielkopolski,Śląska czy Mazowsza. Toż to jest sytuacja absolutnie normalna. I tyle.
pozdrawiam tgrabar
bcirocka
wysłane dnia: 12.11.2007 23:35
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 10.12.2004
z: Przodkowo
Wiadomości: 530
Re: Kaszëba premierã Pòlsczi!
Nie zauważyłam, żeby Pańscy przedmówcy "się dziwili", moim zdaniem po prostu się cieszą :).
Tak jak i ja - cieszę się, że to Donald Tusk, "pełnoprawny obywatel tego kraju" i przy okazji człowiek, który kocha Kaszuby, jest pierwszym ministrem nowego, nareszcie, rządu.

Pozdrawiam wszystkich pełnoprawnych obywateli mojego kraju
ekaatz
wysłane dnia: 13.11.2007 9:12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 2.7.2006
z:
Wiadomości: 11
Re: Kaszëba premierã Pòlsczi!
Proszę mi wybaczyć, ale ja również nie zrozumiałam Pańskiego komentarza. Osobiście nie dziwię się temu, że Donald Tusk został premierem. Wyraziłam tylko swoje zadowolenie z faktu, że premierem naszego kraju jest ktoś, kto wywodzi się z Kaszub. Nie potrafię stwierdzić na ile głębokie jest poczucie tożsamości kaszubskiej premiera, bo nie znam p. Donalda Tuska, ale został on uhoronowany medalem Stolema - a to przecież coś znaczy.
Sytuacja jest absolutnie normalna - z tym się zgodzę.
Pozdrawiam.
tgrabar
wysłane dnia: 13.11.2007 17:15
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Kaszëba premierã Pòlsczi!
Być może źle odczytałem wszystkich Państwa intencje ale z perspektywy bosego Antka z Polski Centralnej sytuacja jest całkowicie normalna. A do głębokiego poczucia kaszubskiej tożsamości przez premiera (i chwała mu za to) jestem również przekonany.
pozdrawiam
tgrabar
Kruszynski
wysłane dnia: 17.11.2007 16:15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 30.9.2005
z: Dërszëwò / Ede (Holandia)
Wiadomości: 9
Interes Donalda Tuska czy interes Kaszëbów?
Gdy Witold Bobrowsk w roku 2005 sformułował publicznie swe pragnienie założenia kaszubskiej partii narodowej jako rzecznika politycznych interesów Kaszubów Donald Tusk był obok Synaka, Borzyszkowskiego i Ceynowy jednym z pierwszych, którzy przywołali Bobrowskiego "do porządku", http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/486123.html.
Donald patrzył perspektywicznie i mierzył wysoko: chciał zająć najważniejsze stanowiska w państwie. Aby zdobyć kaszubsko-pomorski mandat wystarczy zrobić dobrą minę.. Co tam Kaszuby. Prawdziwe interesy robi się w Warszawie, a jak się zapracuje na zaufanie za granicą, to nawet i w Brukseli!
Kruszynski
wysłane dnia: 17.11.2007 16:28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 30.9.2005
z: Dërszëwò / Ede (Holandia)
Wiadomości: 9
Re: Interes Donalda Tuska czy interes Kaszëbów?
Ponieważ hyperlink nie działa dobrze, zamieszczam kopię artykułu prasowego z 11 czerwca 2005 ze stanowiskiem Tuska.

Tusk przeciw kaszubskiej partii
11.06.2005
W każdej społeczności w Polsce, w każdym miejscu są ludzie, którzy mają niemądre pomysły - tak Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej i kandydat tej partii na prezydenta, komentował w Gdańsku pomysł powołania Kaszubskiej Partii Narodowej.
Jak podkreślił, sam by się do niej nie zapisał. Partia kaszubska, jak twierdzi jeden z jej założycieli, Witold Bobrowski, jest w trakcie rejestracji. Ma się wzorować na partii fryzyjskiej w Holandii.
- Powodów jest kilka - tłumaczy Bobrowski. - Partia jest potrzebna, bo dotychczas istniejące ugrupowania traktują Kaszubów instrumentalnie.
Kaszubska Partia Narodowa chce się przede wszystkim skupiać na wyborach samorządowych. Bobrowski jest też członkiem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Samo zrzeszenie z partią nie ma jednak nic wspólnego. Jego wiceprzewodniczący, prof. Brunon Synak ma o niej złe zdanie.
- To szkodliwy pomysł, który może tylko doprowadzić do marginalizacji naszego środowiska - nie ukrywa Synak.
- To zupełny margines, tworzony przez osoby, które chcą zwrócić na siebie uwagę - dodawał wczoraj w Gdańsku Donald Tusk.
Lider PO stwierdził poza tym, że kandydatura Bogdana Borusewicza, członka Zarządu Województwa Pomorskiego, na prezesa IPN ma jego ,całkowite poparcie".
Tusk zapowiedział także, że w najbliższych dniach zarejestrowany zostanie w Państwowej Komisji Wyborczej jego komitet wyborczy w kampanii prezydenckiej. Lider PO podkreśla, że dotychczasowa kampania przebiega po jego myśli.
- Platforma musi liczyć się z wydatkami, bo nie bierzemy dotacji z budżetu państwa - zauważył Donald Tusk. - Moim zdaniem, zarówno ta prezydencka, jak i kampania parlamentarna ruszą na dobre dopiero we wrześniu.
Komentując kandydaturę Henryki Bochniarz, którą wystawiła Partia Demokratyczna, stwierdził, że nie obawia się jej konkurencji.
- Każda kolejna kandydatura odbierze innym trochę głosów, czy to będzie Henryka Bochniarz, czy Stanisław Tymiński - podsumował Donald Tusk. - Nie sądzę jednak aby miała to być jakaś znacząca liczba.
Tusk skrytykował także swojego rywala w wyścigu prezydenckim, kandydata PiS, Lecha Kaczyńskiego. Chodzi o zakazanie przez władze Warszawy, której Kaczyński jest prezydentem, organizowania w sobotę w stolicy części wieców środowiskom gejów i lesbijek.
- Jeśli prawdę mówi prezydent Warszawy Lech Kaczyński, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa warszawiakom z powodu manifestacji kilkuset gejów i lesbijek, to jak chce zapewnić bezpieczeństwo 40-milionowemu narodowi? - pytał lider PO.
Michał Lewandowski - POLSKA Dziennik Bałtycki
slowk
wysłane dnia: 17.11.2007 23:40
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Interes Donalda Tuska czy interes Kaszëbów?
Witóm

Nie wiém co mô ùdokaznic nen artikl.Miele më bë sã dac wcignąc w pòlitikã

slôwk




(1) 2 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002