Forum
Losowe zdjęcie
esy-floresy z ognia
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Fana na niekaszubskich imprezach

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 6.6.2008 5:53
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Fana na niekaszubskich imprezach
Witam
chciałam odgrzać temat który już parę razy wracał w dyskusjach - Promocja nieskansenowej kaszubszczyzny na zewnątrz i w mediach. Na demonstracjch niekaszubskich również chyba warto by pojawiać się z kaszubską flaga, każdy/a Kaszuba/-bka ma do tego prawo - tak jak każdy Polak z polską flagą, Francuz - z francuzką, a Belg - z belgijską. Jutro w Wawie (od placu Bankowego do Kancelarii Premiera na al. Ujazdowskich) przejdzie Parada Równości. Skoro Kaszubów jest około 500 tys, to gejów i lesbijek-Kaszubów - ponad 25 tys (więcej niż osób przyznających się do narodowości kaszubskiej ). Ilu z nich weźmie ze sobą na Paradę Równości kaszubską czarno-złotą fanę? Będzie fura mediów, a ja osobiście, jako że będę w obsłudze tej imprezy ze strony mediów, zobowiązuję się do wypatrywania naszej flagi i zrobienie trochę jej ujęć - o ile się pojawi W zeszłym roku były 2 albo 3 śląskie


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

KruszynskiS
wysłane dnia: 6.6.2008 8:09
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 9.2.2007
z:
Wiadomości: 23
Kaszubska fana nie dla Sex - Geszeftu !
Fana kaszubska nie dla Sex-Gescheftu
Pani Alicjo! Macki seks-byznesu siegaja bardzo gleboko.
Juz sie pojawil projekt zastapienia flagi Unii Europejskiej wzorowanej na maryjnej koronie z 12 gwiazd flaga w kolorach teczy wzorowanej na symbolice seks-byznesu (http://www.crwflags.com/FOTW/FLAGS/eu!cha.html). Za haslami pluralizmu i róznorodnosci gloszonymi w czasie Gay Prides kryja sie brudne, wrecz zbrodnicze interesy seks-byznesu. Nie dajmy sie wodzic za nos! Jako Kaszeba nie zgadzam sie na uzywanie kaszubskiej flagi, tak samo jak nie zgadzam sie jako Polak na naduzywanie polskiej flagi na promocje seks-byznesu. Nasi rodzice i dziadkowie placili najwyzsza danine krwi za obrone kaszubskiej i polskiej godnosci. Przenigdy nie zgodze sie na kalanie ani naszych narodowych fan, ani pamieci naszych bohaterów.
kdan
wysłane dnia: 6.6.2008 9:19
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 23.6.2005
z: Tczew
Wiadomości: 150
Re: Kaszubska fana nie dla Sex - Geszeftu !
Popieram mego poprzednika , jeśli chodzi o nadużywanie znaków Kaszubskich to już raz miałem wymianę poglądów z Alicją .
Zasłania się ona że jest przedstawicielem mediów w współorganizowaniu tej farsy .
A może określi swój status jeśli chodzi o orientację bo tak to niewiadomo o co ona chce walczyć.


----------------
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się teraz na szczyt tylko po to, żeby ich było widać z większej odległości.
A.Camus

dino888
wysłane dnia: 6.6.2008 14:13
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 4.2.2007
z: Lëzëno
Wiadomości: 103
Re: Kaszubska fana nie dla Sex - Geszeftu !
A propos kaszëbszczi fanë na niekaszëbszczich jimprezach, jô widzôł kaszëbską fanã na Woodstockù, mòże to je równak belné ôrt na promocjã najigò regionu, òsoblëwò westrzód młodëch.
Jupcew
wysłane dnia: 6.6.2008 15:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 18.1.2006
z: z Pomorza :)
Wiadomości: 222
Nieznane Kaszuby
Dzisiaj i jutro w Warszawie jest impreza kaszubska na rynku nowego miasta "Nieznane Kaszuby" .http://www.kaszubi.pl/?page=2. To jest prawdziwa promocja regionu.
marcinlezmik
wysłane dnia: 7.6.2008 20:58
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 5.6.2007
z: Roczicënë-Nyjow, Wiôldżé Roczitczi
Wiadomości: 31
Re: Nieznane Kaszuby
Czy akurat Parada Równości jest odpowiednia do reklamowania Kaszub-wątpię, to by sprowokowało jeszcze większy atak na Kaszubów ze strony "moherów" i ich guru(bylibyśmy wyrazicielami "tej zgniłej niemieckiej kultury" i agentami Eriki), a co do imprezy Warszawskiej, była super, oby takich więcej.


----------------
Roczicënë-Nyjow i Dolëzna Jadwidżi.

tczewianin
wysłane dnia: 7.6.2008 22:29
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Fana na niekaszubskich imprezach
Cytat:

Alicja napisał:
Skoro Kaszubów jest około 500 tys, to gejów i lesbijek-Kaszubów - ponad 25 tys (więcej niż osób przyznających się do narodowości kaszubskiej ).


Póki co Kaszubi chętniej się przyznają do narodowości kaszubskiej niż gejowskiej.

Problem, o którym piszesz uważam za wydumany. Skoro kaszubska flaga pojawiała się na konwencjach PiS, to dlaczego nie miałaby się pojawiać w innych miejscach, w tym na paradzie równości? Jeśli znajdzie się 'cepli brat', który ją tam z dumą poniesie, to jego sprawa, ale z tego co widzę, musisz szukać go na siłę...

Piech


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

tczewianin
wysłane dnia: 7.6.2008 22:32
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Fana na niekaszubskich imprezach
Do Staszka Kruszyńskiego:

gdybym miał wybierać, wolę sex-biznes od military-biznes. W końcu więcej ludzi ginie od kul niż od wibratorów.

Pozdrówczi
Tomk


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

tczewianin
wysłane dnia: 7.6.2008 22:42
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.7.2003
z: Pietzkendorf-Müggau
Wiadomości: 779
Re: Nieznane Kaszuby
Cytat:

marcinlezmik napisał:
Czy akurat Parada Równości jest odpowiednia do reklamowania Kaszub-wątpię, to by sprowokowało jeszcze większy atak na Kaszubów ze strony "moherów" i ich guru (bylibyśmy wyrazicielami "tej zgniłej niemieckiej kultury" i agentami Eriki), a co do imprezy Warszawskiej, była super, oby takich więcej.


Wyniki niedawnych wyborów pokazały, że - trawestując króla Francji - "Mohery to my, Kaszubi".

T.


----------------
----------------------------------------------------------------
- Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
- Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

(Józef Piłsudski do hr. Skarżyńskiego)

Alicja
wysłane dnia: 9.6.2008 9:55
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Nieznane Kaszuby
Tylko pytałam. Szkoda że Kaszubi wciąż tacy zakompleksieni i monotematyczni... Kilkoro znajomych Kaszubów i Kaszubek widziałam, fany ani jednej.

Były za to:
- polskie
- europejskie (te gwiazdki to od Matki Boskiej?? pierwsze słyszę!)
- brytyjska, angielska, kanadyjska
- fińska
- żydowska (istna woda na młyn tym którzy twierdzą że Żydzi to masoni a w związku z tym cykliści to pedały:D:D:D:D:D:D)
- ponoć była też szwedzka i holenderska.
Widać inne narody mniej zakompleksione :(

Była też kilkudziesięcioosobowa kontrmanifestacja organizacji prawicowych, którzy mieli flagi ze swastykami - jako żywo przypominające hitlerowskie oraz kilka polskich.

A moja orientacja - to moja sprawa. Kolega dyskutant zresztą na pewno nie jest w moim typie.

pozdro
Ala


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

(1) 2 3 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002