Forum
Losowe zdjęcie
Las nad Reknicą
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     VI Konferencja Regionalistów Rzucewie

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
kaszeba
wysłane dnia: 16.5.2009 5:24
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 22.10.2003
z: Dzierżążno
Wiadomości: 196
Re: VI Konferencja Regionalistów w Rzucewie
Dzięki! Mam nadzieję, zgodnie z tym, co usłyszałem w czasie dyskusji, że teraz nauczyciele aktywnie włączą się w tworzenie tego działu.

Pozdrawiam
Darek


----------------
Dariusz Szymikowski

sgeppert
wysłane dnia: 15.5.2009 22:58
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 17.6.2003
z: 索波特
Wiadomości: 1608
Re: VI Konferencja Regionalistów Rzucewie
Cytat:
Staszku, chciałbym więc Cię w tym miejscu prosić, abyś (mam nadzieję, że jest to możliwe od strony technicznej) rozważył tę prośbę.

Co tu rozważać, jest zapotrzebowanie, jest chętny do prowadzenia działu - no to ruszamy! Szczegóły techniczne uzgodnimy na privie.


----------------
Stanisław Geppert

Jark
wysłane dnia: 15.5.2009 22:48
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: VI Konferencja Regionalistów Rzucewie
Obu rękami podpisuje się pod postem Dariusza Szymikowskiego. Tegoroczna konferencja była drugą, w której miałem przyjemność uczestniczyć. Ubiegłoroczna - w Starbieninie była dla mnie wielkim zaskoczeniem - organizacyjnie i programowo dopięta na ostatni guzik, z wszystkimi ważnymi elementami (referaty, dyskusja, wspólne biesiadowanie). Dzisiejsza, w Rzucewie, potwierdziła że to nie był ewenement, że tak się to robi na Nordzie.
Nie będę porównywać jej z "wojewódzką" konferencją w Żukowie, bo to zupełnie inne kategorie wagowe. Dobrze dla regionalistów byłoby, aby organizatorzy żukowskiej konferencji zobaczyli jak to się robi na ziemi puckiej i wejherowskiej.

Edukacyjna zakładka na naszychkaszubach.pl to także doskonały pomysł. Skoro jest to dziś główne pole wymiany poglądów i okołokaszubskiej dyskusji to naturalnym wydaje się, że tu warto także przyciągać nauczycieli-regionalistów.

Tomasz Fopke w cześci artystycznej m.in. shiphopował "Kaszëbsczé jezora". W tym duch organizatorom mogę powiedzieć jedynie SZACUN



kaszeba
wysłane dnia: 15.5.2009 21:08
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 22.10.2003
z: Dzierżążno
Wiadomości: 196
VI Konferencja Regionalistów Rzucewie
Dzisiaj odbyła się w Rzucewie pierwsza część szóstej już edycji Konferencji Regionalistów (powiaty pucki i wejherowski), zatytułowanej „Język kaszubski – źródło tożsamości”, zorganizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pucku, kierowaną przez Panią dr Anetę Szopny. Po wysłuchaniu referatów, wygłosili je kolejno: Roman Drzeżdżon, Artur Jabłoński, Renata Peplińska (także w imieniu Beaty Lost), Paweł Weiner, odbyła się dyskusja, która obracała się wokół kwestii znaczenia języka i historii w rozwoju tożsamości Kaszubów.

Już swego czasu apelowałem o to, aby tego typu konferencje (w zasadzie miałem na myśli Żukowo, bo w innych konferencjach nie brałem udziału) zawierały też element dyskusji. Przykład rzucewski pokazuje, że warto tak uczynić. Sama dyskusja, prowadzona w językach kaszubskim i polskim, przebiegała w bardzo miłej atmosferze. W czasie rozmowy zrodził się postulat, aby na stronie naszychkaszub powstała część poświęcona edukacji (zamieszczanie materiałów, forum dyskusyjne). Ze swej strony, wspólnie z Tomkiem Fopke zadeklarowaliśmy, że zwrócimy się w tej sprawie do Staszka Gepperta.

Staszku, chciałbym więc Cię w tym miejscu prosić, abyś (mam nadzieję, że jest to możliwe od strony technicznej) rozważył tę prośbę.

W trakcie trwania konferencji można było nabyć książki wydane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Wydawnictwo „Region”.

PS. Dziękuję Organizatorom za świetny pomysł, sprawne prowadzenie oraz za zaproszenie do dyskusji - po tym, co wyżej napisałem, nie muszę chyba dodawać, że nikt mi nie odbierał głosu
Pozdrawiam Uczestników, którzy teraz biesiadują a jutro będą ciężko pracować.

Dariusz Szymikowski


----------------
Dariusz Szymikowski

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002