Forum
Losowe zdjęcie
Dawna hamernia nad Kolibkowskim Potokiem
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Pomerania październikowa

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
tgrabar
wysłane dnia: 13.11.2009 19:35
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 29.10.2003
z: Łódź
Wiadomości: 474
Re: Pomerania październikowa
Też się chyba już tylko ograniczę do swojej archeologii, bo już nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Moje pytanie wynikało nie tylko z racji braku kolejnego numeru ale przede wszystkim z troski o pismo, do którego od lat jestem przywiązany. Teraz już dzięki zapewnieniom Redaktora Szczesiaka wiem, że wszystko idzie dobrze. A "Pomeranię" mogę przeczytać w mojej bibliotece uniwersyteckiej.
Dziękuję zarazem i Pani Bogumile i Panu Markowi za głosy zdrowego rozsądku i już zakończmy ten temat.
pozdrawiam
Tadeusz Grabarczyk
Halina
wysłane dnia: 13.11.2009 15:48
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 13.11.2009
z:
Wiadomości: 1
Re: Pomerania październikowa
Marku, chciałam w sposób podobny do Twojego odpowiedzieć na list Pana Redaktora Szczesiaka - odnosząc się wyłącznie do treści jego wypowiedzi, z całym należnym mu szacunkiem.

Zrobiłeś to wcześniej, zatem mogę tylko podpisać się pod Twoim poprzednim postem :)

Zupełnie nie rozumiem, o co chodzi Romkowi, dlaczego widzi drugie dna i osobiste rozgrywki tam, gdzie ich po prostu nie ma. Czy wraca moda na spiskową teorię dziejów? ;)

Bogumiła Halina Cirocka
mkwidzinski
wysłane dnia: 12.11.2009 21:48
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Pomerania październikowa
Witaj

Cytat:
...tylko o jakieś rozgrywki osobiste

Wiesz, tak na to patrząc to praktycznie nie będzie można wkrótce niczego wyjaśnić.

Moim zdaniem wszystko mieści się w granicach zdrowego rozsądku, nie wyczuwam ani złości ani agresji, ani zalążka kłótni.

Nie chcę cię jednak na siłę przekonywać do tego, że w tym co napisałem nie ma odrobiny złośliwości - albo mi wierzysz, albo nie. Praktycznie rzadko się tu odzywam, więc kolejna dłuższa przerwa mi na pewno nie zaszkodzi.

Dlaczego wszędzie dopatrujemy się drugiego dna?

Pozdrawiam serdecznie gwarantując Panu Szczesiakowi, że nie miałem złych intencji - za dużym szacunkiem Pana darzę by mi coś takiego do głowy przyszło.

m.k.


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

Romk
wysłane dnia: 12.11.2009 21:22
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 6.1.2009
z: powiat sztumski
Wiadomości: 22
Re: Pomerania październikowa
Błagam, nie zaczynajmy kolejnej bezsensownej kłótni. Nie znam podłoża polemiki, ale mam wrażenie, że nie chodzi o istotę sprawy kaszubskiej (cokolwiek by przez to rozumieć), tylko o jakieś rozgrywki osobiste.
Romk
mkwidzinski
wysłane dnia: 12.11.2009 21:00
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 27.6.2003
z: Kaszëbsczi zemi
Wiadomości: 467
Re: Pomerania październikowa
Szanowny Panie Edmundzie,

licząc na Pana poczucie humoru, myślę zwrócić uwagę na to, że praktycznie to nie "pogłoski" a jedynie jedna pogłoska, której autorką była Ala - czyli grubo przesadzone są nie tylko te "pogłoski"
Pan prof. Grabarczyk chyba zwrócił się (4.11 i 5.11) ze swoim zapytaniem, o regularność dostarczania czasopisma do osób je prenumerujących, w nieodpowiednie miejsce pisząc o numerze październikowym m.in. (5.11)
Cytat:
"Sądziłem naiwnie, że gdy wpłaciłem roczną prenumeratę a redakcja ją przyjęła, to zapewne zobowiązała się zarazem do regularnego przysyłania kolejnych numerów."

nie grzebiąc tym samego miesięcznika.

Między redakcją a odbiorcą znajduje się jeszcze dostarczający pismo pośrednik i kto wie, czy to nie tu został ten łańcuszek przerwany.

Pozdrowienia serdeczne dla wszystkich fanów pisma zasyłam

Marek Kwidziński

Ps. Odwoływanie się do M. Twaina jest niebezpieczne


----------------
Ò mòwa starków nad twój zwãk
nick lepszégò nicht ni mô!
Jô lubiã ce, móm ò ce lãk,
ce stracëc strach mie zjimô.


Jan Trepczik

szczesiak
wysłane dnia: 12.11.2009 10:48
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 12.11.2009
z:
Wiadomości: 1
Pomerania październikowa
Trawestując Marka Twaina: pogłoski o śmierci "Pomeranii" są grubo przesadzone. Miesięcznik ukazuje sie regularnie, na początku miesiąca. Tak było również w październiku br. (nr 10/2009) i w listopadzie (nr 11/2009). Okładkę, spis treści i fragmenty artykułów prezentuje natychmiast po ukazaniu się nowego numeru miesięcznika portal www.kaszubi. pl.
Nie moja to wina, że portal www. naszekaszuby.pl nie nadąża za ukazywaniem się kolejnych numerów "Pomeranii" i utwierdza swoich odbiorców w mylnym przekonaniu, że zatrzymaliśmy się na numerze 09/09.
Pozdrawiam i życzę odrobienia zaległości, także portalowi naszekaszuby, który jest promowany na naszych łamach. Szkoda że (wbrew zapewnieniom) bez wzajemności.
Edmund Szczesiak
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002