Forum
Losowe zdjęcie
Widok na jez. Jeleń
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     DJK 2011

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
mariola44
wysłane dnia: 18.1.2011 23:53
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 18.1.2011
z:
Wiadomości: 2
Re: DJK 2011
Dziękuję. Na pewno będę odwiedzać. Pozdrawiam. Maria
Tites
wysłane dnia: 18.1.2011 23:40
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
Re: DJK 2011
Jedyne, co można Pani polecić, to regularne odwiedzanie strony : http://wotoch.bloog.pl/
gdzie pry dobrych wiatrach trafi Pani na informacje o najbliższym biciu rekordu :)
Tu niestety wciąż nic konkretnego nie wiadomo...
mariola44
wysłane dnia: 18.1.2011 17:10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 18.1.2011
z:
Wiadomości: 2
Re: DJK 2011
Drodzy Kaszubi. Wprawdzie jestem Kujawianką, ale z wielką przyjemnością uczestniczyłam w ubiegłym roku w biciu rekordu akordeonowego. W tym roku również ma zamiar to zrobić. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć programu obchodów ani nut utworów, które będą grane. Jeśli ktoś posiada te informacje, to proszę podzielić się nimi ze mną. Nie wykluczone, że już gdzieś w tym wątku są one umieszczone, ale, niestety nie rozumiem po kaszubsku
slowk
wysłane dnia: 15.1.2011 23:06
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: DJK 2011
Mùszã sprostowac - msza je na 6pp


----------------
Słôwk Klas




http://www.rekreacjanakaszubach.bo.pl/

szadi
wysłane dnia: 15.1.2011 19:19
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 31.12.2010
z:
Wiadomości: 27
Re: DJK 2011
Tej ju terô rôczimë wszëtczich 18 strëmiannika na 5.00 pp do kòscoła sw. Wawrzińca w Lëzënie na mszą sw. z kaszëbską liturgią i mùzyczną òprawą a pò tim do spòdleczny szkòłë na szpëtôczel pt. "Smãtkòwô spiéwa" rechtowóny przez teater Zymk.
Pendzel
wysłane dnia: 12.1.2011 23:33
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 7.1.2011
z: Kãbłowò
Wiadomości: 115
Re: DJK 2011
Në logò mie sã widzy. Blós tëlé mògã rzec. Dzysô jem nalôzł: Ògłoszenié


----------------
Bëcë Kaszëbą òznôczô bëcë Słowianinã.

Tites
wysłane dnia: 3.1.2011 23:12
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
Re: DJK 2011
Prawie pòjawiło sã wiadło ò DJK 2011 w Słëpskù na profilu DJK na fb.
Równak nie ma tam jesz końkretny datë.
LOGO
Dok. 1
Dok. 2

Na blogù M.W.-R. jesz téż nick ni ma.

Mëszlã, że robienié ti rozegracëji w Lëzënie nôlepi òstawic na piątkòwi wieczór. W ùszłim rokù, wierã że jô móm zabëté, robilë to w niedzelã 21 łżë. w Katuzach... Tej w Słëpskù gwësno téż mdze w niedzelã, 20 łżë. a to dlôte, że lëdzë w niedzelã mdą spòkójno mòglë dojachac z akordeonama, a w sobòtë doch wiele lëdzi je w robòce.
slowk
wysłane dnia: 2.1.2011 22:19
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: DJK 2011
Nôprzód nót je wëzgadnąc kąsk jironie, jakną mô wëzgadłi blós nasz Moderator – Jerk. Nót je téż pòkazac wicy rzëczlëwòtë dlô całi zachë ò pòzwie DJK, a to że sã pitóm, to blós mòże nama pòmùc pòspólno swiãtowac. Sóm chãtno bierzã ùdzél w pòstãpnëch rozegracjach rëchtowónëch przez Mareka. Czej jidze, to mòżna tak dopasowac terminë, żebë ùczestnic nen dzéń ù se, a téż jachac na òglowô rozegracja.

Z pòzdrówkama


----------------
Słôwk Klas




http://www.rekreacjanakaszubach.bo.pl/

Michal
wysłane dnia: 2.1.2011 21:18
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.4.2004
z: Żulawskich Rubieży Kociewia
Wiadomości: 577
Re: DJK 2011
Heh, po przeczytaniu tego wątku muszę chyba zwrócić honor kolegom, którzy "Święto Kaszubów" przemianowali na "Dzień Jedności Kaszubów".

Już widzę swoje winy - byłem zbytnim optymistą, gdy się pytałem oto, gdzie są ci podzieleni Kaszubi, że trzeba ich świętem jednać.

Ledwo ósmy raz przyjdzie świętować, a już widzę nie tylko zapomniano, co i dlaczego, ale także kiedy...

To naprawdę nie jest złośliwy post. Ale trudno pisać inaczej, jak publicznie zadaje się pytania o to czy ktoś komuś będzie miał za złe, że będzie świętował według własnego uznania.

Kurcze, można przecież sobie nawet cały marzec okołoświątecznymi imprezami obstawić i nikomu nic do tego. I jak już, to bardziej chyba pomysłodawcom, niż ZKP czy akordeonistom.

To chyba miało być święto wszystkich tych, którzy chcieli świętować i tyle. Byle radośnie (choć bez przesady, bo to początek Wielkiego Postu).

Pozdrawiam
slowk
wysłane dnia: 1.1.2011 19:48
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: DJK 2011
9 stëcznika mómë w Lëzënie òpłatkòwé zéńdzenié, na jaczich chcôł jem zabédowac latosé DJK, ale nie wiém czë to zrobiã, źle jesz nie znajemë datum ani môla rozegracje.


----------------
Słôwk Klas




http://www.rekreacjanakaszubach.bo.pl/

(1) 2 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002