Forum
Losowe zdjęcie
Kaszubi na Giewoncie 30
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Jark
wysłane dnia: 4.1.2011 21:29
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Nie sądzisz, że temat może nie jest tak istotny by o nim pisać na głównej? Przede wszystkim pieniędzy jest więcej niż było rok temu. A że mniej niż było wnioskowane to już inna kwestia. Wiadomo nie od dziś, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najważniejsze jednak, że są środki na utrzymanie Pomeranii oraz realizacje najważniejszych projektów.

Jaki wysmakowany sarkazm z tą sanacją. Odpowiadam więc, że Zasoby politycznie pozostaną apolityczne - więc będziesz miał do wyboru: sanację, endecję, różokrzyżowców, zielonych i wyznawców potwora Spagetti. Ale daj chłopie trochę czasu... nie od razu Rzym zbudowano

Kaszubska telewizja Artura Jabłońskiego poradzi sobie. To przecież przedsięwzięcie komercyjne. Jako przedsiębiorca też bym się cieszył z dofinansowania. Życie jednak uczy, że nie zawsze się dostaje kasę za free, więc podstawowy biznesplan bankowo zakładał brak tego wsparcia. A że właściciel głośno lamentuje? Jego prawo.
Romk
wysłane dnia: 3.1.2011 9:20
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 6.1.2009
z: powiat sztumski
Wiadomości: 22
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Moja wina, bardzo słusznie dostałem po puklu za głosowanie na Kaczora. Jesienią zagłosuję na Tusków i dëtczi przindã na kaszëbiznã.
lorbas
wysłane dnia: 3.1.2011 8:47
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
@bcirocka_gem
Mileczny? Ja tam za mlekiem nie przepadam, ale niech będzie


Program Zrzeszenia się trochę sypnie. Inni od kilku dni trąbią, że ZKP dostanie mniej kasy od Tuska. Ciekawy byłem opinii na serwisie a tu nic!. Grobowa cisza. Taki fajny temat! Czy śnieg zasypał moderatorów? Może zamarzli? Podobno miała być sanacja - jest end-ecja

To, że resort znalazł mniej pieniędzy nie dziwi - Kaszubi od iluś tam wyborów chętniej głosowali na Kaczora i pis. Rzut oka na mapę z wynikami wyborów parlamentarnych i prezydenckich mówi aż za wiele. Dziś, gdy trzeba zaciskać pasa i pieniądz przed wydaniem ogląda się dwa razy, ministrowie wpierw dadzą swoim wyborcom. Kaszubszczyzna na tym pewnie nie ucierpi za bardzo. Może to co ZKP i tak dostanie będzie wydawane bardziej z głową.
Szkoda tylko tej kaszubskiej TV: teraz zamiast 2 godzin programu dziennie będą już tylko same powtórki!

bcirocka_gem
wysłane dnia: 19.12.2010 20:49
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 29.11.2010
z: chto to wié?
Wiadomości: 14
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Mileczny Lorbasu! Jak piãkno, że Të znou tuwo jes, mie bëło bez Cebie tak pusto
A co Të rzeczesz na zadóną tema - Program dla ZKP na lata 2010-2013?
lorbas
wysłane dnia: 19.12.2010 20:12
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Jakùż to sã stalo, że Të nie wiesz dze je Jabłońsczi? Kò ón krãcy sã ju jaczis czas kòł magazinów w Rëmi. Lëdzom gôdô, że mdze robił kaszëbskô telewizjô ale wedle mie òn mdze tam ùprawiac indijsczi kònopie, jak jeden szandara z Pùcka!

slowk
wysłane dnia: 19.12.2010 17:50
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 31.5.2007
z: Lëzëno/Wejrowò
Wiadomości: 140
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
A gdze sã pòdzôł Artur Jabłońsczi?


----------------
Słôwk Klas




http://www.rekreacjanakaszubach.bo.pl/

CzDark
wysłane dnia: 13.12.2010 0:27
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
>>Daleko mi do oceniania ludzi na pierwszy rzut oka, każdego obdarzam kredytem zaufania. A jak go spożytkuje i co będzie dalej to już zupełnie inna kwestia. Jak na razie to za Grzędzickiego trzymam kciuki.


Jô równak mëszlã jëż pò prôwdze to nie bëło z mòji starnë tak pò katolëckù pòtãpiac Grãdzëcczégò. "Trza pòtãpic grzech, nie grzesznika". Jô slédny czas jem widzôł Grãdzëcczégò Łukôsza kòl 4 abò wicy lat slôde. Òd tegò czasu òn sã doch móg zmienic na lepsze. Czë tak je to jô nie wiém. Jô mëszlã jëż tuwò je nót sã czerowac słowama "Pò brzôdze jich pòznata". Téj Më mùszimë żdac trzë lata é téj dopiérze cos wicy rzec. A co bë ò Grãdzëcczim lëchégò nie gôdac to brzôdã jegò ë Sënôk'ów Bruna robòtë są dwùjãzëkòwé tôflë.


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

adamfwk
wysłane dnia: 11.12.2010 22:12
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.10.2003
z: Piękna Belocja- Lebcz
Wiadomości: 136
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Witôjtaż,
czuje sie wezwany do tablicy, czytajac ten tekst:

"który był przygotowany i zatwierdzony przez zarząd klubu, i wydrukowany przez Łukasza"

gdyz bylem w owczesnym czasie rowniez w Zarzadzie Klubu:)
Rzeczywiscie spiewnik byl zatwierdzony przez Zarzad, a na pewno przez Prezesa Klubu. Spiewnik byl dokladnie przejzany pod katem "kaszubskosci" i takim sie tez wydawal byc.
Najwazniejsze ze spelnil swoja role, ludzie dzieki niemu spiewali kaszubskie piesni, i jak chyba pamietam Klub zarobil troche pieniedzy.

Ale tak naprawde to bylo tak dawno temu, ze az troche wstyd roztrzasac takie problemy- to nijak ma sie to Trepczykowego "Pójme w przódk z Kaszëbiznã i Badkowskiego "Twarzą ku przyszlosci"
Rzeczywiscie nalezyloby sie zajac programem ZKP na przyszlosc.
Pozdrowienia serdeczne


----------------
Viva la Kaxubia......

Tites
wysłane dnia: 11.12.2010 15:13
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 17.3.2010
z: Kaszëbsczé Zagłãbié
Wiadomości: 253
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Myślę, że wątek własnych antypatii itd zostawmy, bo jak wyczytałem był on już tu kiedyś poruszany i pewnie się jakoś zakończył.

Zaproponuję wracając do tematu wątku - co sądzicie o programie ZKP na najbliższe lata?
Najpilniejsze zadania podałem już wcześniej, ale przypomnę gdzie je znaleźć - http://www.kaszubi.pl/?p=news_comm&id=3156

Co uważacie za potrzebne? Co byście zmienili? Dodali? A może z czegoś zrezygnowali?
Jark
wysłane dnia: 11.12.2010 10:40
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 12.2.2004
z: Wiôldzi Kack
Wiadomości: 578
Re: Program dla Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego na lata 2010-2013
Panowie, postanowiłem zgłębić waszą korespondencję, ale wieczór był późny i wątki mi się w końcu pomieszały albo zasnąłem.
A tak bez małych złośliwości - co innego to "Program dla Zrzeszenia K-P na lata 2010-2013" a co innego osobiste antypatie i sympatie. Może byście wrócić do głównego tematu... albo zaproponowali nowy, bliższy ostatnim postom

pozdrawiam
Jerk
(1) 2 3 4 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002