Forum
Losowe zdjęcie
Tczew. Mosty kolejowe.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
kalina
wysłane dnia: 19.2.2011 17:17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 19.2.2011
z:
Wiadomości: 1
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
witam serdecznie,

poszukuję osób z rodziny Tylickich.

Mój pradziadek Damazy Tylicki (12.12.1895 - 4.11.1939) mieszkalł w Czersku. Jego żoną była Pelagia zd. Sarnowska. Posiadam tylko strzępy informacji na temat domniemanego rodzeństwa pradziadka:

Helena, Zygmunt, Tosia (Antonina ?) Tyliccy + 2 siostry (?) - ich dalsze losy są mi nie znane - prawdopodobnie część z tych osob wyjechała do Niemiec. Niestety nie znam ich rodziców, ani danych na temat miejsca pochodzenia.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje na temat mojej rodziny.

Pozdrawiam

egopol
wysłane dnia: 21.5.2009 23:34
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 4.11.2008
z: Gdańsk
Wiadomości: 11
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
Witam serdecznie.
Chciałbym wyjaśnić Forumowiczom, że wszystkie księgi metrykalne z Regensburga wróciły parę lat temu do archiwum diecezjalnego w Pelplinie.
Nieliczne księgo pozostały w odpowiedzniku naszego AP w Lipsku. Artykuł na ten temat łacznie z ich wykazem znajdziecie na stronie jak niżej.
Są one zdigitalizowane dzięki pracy członków Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego. Aktualnie prowadzona jest akcja indeksacji tych ksiąg, które są dostępne na stronie www.ptg.gda.pl.
Jeżeli chodzi o Czapiewskich należy sprecyzować skąd gdyż jest bardzo dużo na Pomorzu. Mnie osobiście intersują Czapiewscy z Małego Gliśna parafia Brusy, z tej samej miejscowości Pestka, Czarnowski.
Paliszewscy z całego Pomorza.
Odnośnie Tylickich należy zainteresować się miejscowością Tylice w powiecie Brodnickim.
Pozdrawiam Krzysiek
Gość
wysłane dnia: 14.5.2009 10:51
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
Witam.
Ja mieszkam w Łodzi nazywam sie Tylicki i znam trochę rodziny Tylickich
lubicz19
wysłane dnia: 23.2.2009 17:43
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 23.2.2009
z:
Wiadomości: 4
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
>>Jak Niemcy uciekali z Pomorza zabrali księgi metrykalne z terenów Prus i zostały one przekazane do odpowiednika naszego AD w Regensburgu.

… i te zwrocono niedawno temu. Znajduja sie aktualnie chyba(?) w Pelplinie …

niektore z nich Niemcy nie wywiezli i te sa w "prawnym posiadaniu …" niektorych "bardzo waznych" osob … (np. te starsze z Niezabyszewa) … … …
Hamerski_S
wysłane dnia: 1.2.2009 1:21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 11.12.2007
z: Gdańsk
Wiadomości: 5
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
.
Hamerski_S
wysłane dnia: 1.2.2009 1:06
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 11.12.2007
z: Gdańsk
Wiadomości: 5
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
Witam,

w monografii Rodowód Hamerskich jest sporo informacji o rodzinach, które w jakiś sposób były z nią skoligacone. Czyli rodzin: Cysewskich, Czarnowskich, Kolińskich, Ostrowskich, Prądzyńskich i Leliwa Pruszaków. Nietrudno o to było, ponieważ jak to Kaszubi, z reguły żenili się między swymi wewnątrz małych społeczności.

Jeżeli chodzi o rodzinę Cysewskich/Cisowskich to opis rodziny rozpoczyna się od Szymona Cisewskiego ur. ok 1650 r. w Wysokoej Zaborskiej. W książce jest sporo informacji na temat tej rodziny.Np z rodziną Hamerskich Cysewscy są spokrewnieni poprzez ślub JAna Cysewskiego z Agnieszką (Agness) Hamerską ok 1783 r. Na prawdę warto mieć tą pozycję z punktu widzenia Waszej rodziny. Książka została wydana przez wydawnictwo kościelne w Pelplinie w 1998 r
CzDark
wysłane dnia: 7.11.2008 0:21
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 24.5.2004
z: Biebrznicczi Młin
Wiadomości: 1133
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
>>Jak Niemcy uciekali z Pomorza zabrali księgi metrykalne z terenów Prus i zostały one przekazane do odpowiednika naszego AD w Regensburgu.

de: 'Regensburg' to pl: 'Ratyzbona'

W XIX wiekù lëdze nié mielë jinternetë, a wiedzelë jak co pisac

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_odpowiedniki_niemieckich_nazw_geograficznych


http://pl.wikipedia.org/wiki/Ratyzbona


----------------
Zdrzë: Peccunia non olet (Piniądz nie smierdzy)

egopol
wysłane dnia: 4.11.2008 22:59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 4.11.2008
z: Gdańsk
Wiadomości: 11
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
Witam serdecznie.
Jestem człnkiem Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego.
Aktualnie przeprowadzamy szereg projektów związanych z Pomorzem w tym Kaszubami i Kocieiewm.
W tym ideksacje ksiąg metrykalnych z Archiwum Diecezjalnego w Pelplinie., cmentarzy z terenu Pomorza.
Oraz indeksację 2200 osób wziętych do wehrmachtu w 1944 roku. Sa to 17-letni chłopcy.
Jak Niemcy uciekali z Pomorza zabrali księgi metrykalne z terenów Prus i zostały one przekazane do odpowiednika naszego AD w Regensburgu. Parę lat w wyniku działąń naszego Episkopatu oraz wielu genealogów księgi te wróciły do Polski i przekazane do odpowiednich AD. Nieliczne księgi znajdują się w odpowiedniku AP w Lipsku.
Współpracujemy z Towarzystwami Genealogicznymi z całej Polski. Zapraszam na stronę www.ptg.gda.pl
Pozdrawiam Krzysztof Borowski
PS
wszelkie pytania odnośnie towarzystwa proszę kierować bezpośrednio do mnie
elzbieta
wysłane dnia: 31.7.2008 12:23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 31.7.2008
z:
Wiadomości: 1
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
Witam:)
dziś dopiero dotarłam do tej strony-moja prababcia pochodzi z Osowa - miała tam karczmę a nazywała się Franciszka Czapiewska. chętnie podzielę sie tym co wiem.
kbozka
wysłane dnia: 26.8.2007 21:59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 26.8.2007
z:
Wiadomości: 1
Re: poszukuje rodziny Czapiewskich,Cysewskich,Tylickich,Mandywel,Kloskowski
Witam, moja mama jest z domu Tylicka. Mój dziadek, a mamy tata mieszkał koło Sierpca.Wiem że miał braci Feliksa , Antoniego i siostrę Salomeę.Feliks mieszkał w USA.
(1) 2 »
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002