Forum
Losowe zdjęcie
Pogorzelice 4
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Historia
     "Vitrznjo" // kampania wrześniowa

| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
anej13
wysłane dnia: 7.5.2007 14:35
Aktywny użytkownik
Zarejestrowany: 10.3.2006
z: Gdynia
Wiadomości: 39
Re: "Vitrznjo" // kampania wrześniowa
Bardzo dokładne opisy walk/starć w Gdyni i jej okolicach w 1939 roku można znaleźć w dwóch książkach:
1) Gdynia 1939, Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1979
2) Kępa Oksywska, Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1985

Pozdrawiam
Andrzej
aska
wysłane dnia: 5.5.2007 19:24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 8.4.2006
z: Gdynia
Wiadomości: 10
"Vitrznjo" // kampania wrześniowa
Witam,
mam prośbę - a właściwie dwie ... szukam informacji na temat organizacji powołanej do życia w 1946 roku - "Vitrznjo" (stowarzyszenie literatów kaszubskich.. ) przeglądam ksiązki dotyczące historii literatury kaszubskiej oraz historii KAszub/ Pomorza, czasopisma z pomorskie z tego okresu, PSB- jednym z założycieli był Jan Rompski, lecz znalazłam jedynie kilka wzmianek... Moja druga prośba dotyczy informacji o powstałym w Wejherowie, również 1946 roku Instytucie Kaszubskim ( do którego przynależała m. in. organizacja Vitrznjo).

A, skoro już tak wypytuję... :) szukam również opracowań na temat walk/starć w czasie kampanii wrześniowej na odcinku Reda- Oksywie- Gdynia (przeglądałam już m. in. pozycje K. Ciechanowskiego, Z. Milczewskiego, Polska Podziemna na Pomorzu w latach 1939- 1945, K. Komorowski, Konspiracja pomorska 1939- 1947, leksykon... )

Byłabym wdzięczna za bibliograficzne wskazówki, które mogą być pomocne w moich poszukiwaniach.
Pozdrawiam :)
| Od najstarszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002