Forum
Losowe zdjęcie
Strzebielino - Bożepole - budynek polski
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Eurowybory

| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Koniec
Nadawca Wątek
Alicja
wysłane dnia: 8.6.2009 0:13
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Eurowybory
Fatalnie o naszym forum swiadczy że nie ma absolutnie żadnych głosów po wyborach do europarlamentu a nikt z redaktorów portalu nie napisał nawet newsa. Czy Kaszubi według was nie mieszkają już w Europie?

Cału internet od godz. 22 kipi od prognoz wyników i komentarzy a NaszeKaszuby.pl tkwią w słodkim śnie mając wywalone na to...

Z mojej strony zatem tylko:


Niecały 1 procent w sondażach to wynik wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej. - Biorąc pod uwagę to, że startowaliśmy tylko w jednym okręgu, taki wynik jest sukcesem. - mówią działacze. Ten wynik może jeszcze się zmienić gdy do Państwowej Komisji Wyborczej spłyną wszystkie dane z komisji okręgowych.




Przypomnijmy niedawny program z udziałem lidera listy Piotra Janiszewskiego, doktoranta w zakresie politologii zajmującego się problematyką serbołużycką.









ŻRÓDŁO: www.kaszebskorewolucejo.pl
lorbas
wysłane dnia: 8.6.2009 23:11
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: Eurowybory
Nie ma się co dziwić, że Kaszubi mają wylane na te wybory. Tu prawie nikt nie wie co ci wybrani będą robić w tej Brukseli, ani gdzie ta Bruksela je. Pogoda jest ważna, pogłowie, jaki plon będzie, czy sąsiadka znów da księdzu (ostatnie pieniądze) - to Kaszubów zajmuje.
Twój socjalizm Kolażanko jest dla nich jeszcze bardziej kosmicznie wyrąbany niż te wybory - podziwiam więc Twój zapał i wiarę w rewolucję buahahahahaha. Proletariusze (towarzysze) łączcie się - jak dobrze się połączycie to za kilkanaście lat może będą i 2 % a to już będzie sukces sukcesów
Alicja
wysłane dnia: 8.6.2009 23:52
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Eurowybory
Cytat:
Nie ma się co dziwić, że Kaszubi mają wylane na te wybory. Tu prawie nikt nie wie co ci wybrani będą robić w tej Brukseli, ani gdzie ta Bruksela je. Pogoda jest ważna, pogłowie, jaki plon będzie, czy sąsiadka znów da księdzu (ostatnie pieniądze) - to Kaszubów zajmuje.


Naprawdę uważasz Kaszubów za idiotów ze wsi zabitej dechami oderwanych od rzeczywistości czy tylko się krygujesz?


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

lorbas
wysłane dnia: 9.6.2009 10:15
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: chodzę swoimi drogami
Wiadomości: 112
Re: Eurowybory
cytat:
Naprawdę uważasz Kaszubów za idiotów ze wsi zabitej dechami oderwanych od rzeczywistości czy tylko się krygujesz?


Widzę jacy są. Konserwatywni, małostkowi, zainteresowani własnym podwórkiem (jak każda społeczność postkolonialna). To nie jest oznaka idiotyzmu - ale opis stanu, w którym wybory do europarlamentu są całkowitą abstrakcją.

Odpowiem pytaniem na pytanie - za kogo Ty uważasz więc Kaszubów?

cosiq
wysłane dnia: 9.6.2009 11:03
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: Chònice/Pòznań
Wiadomości: 14
Re: Eurowybory
na początek mały off-topic, ale nie mogłem się powstrzymać... ta pani z telewizji z filmu nr 2 mnie rozwaliła chce edukować społeczeństwo o strukturach ue, odpytuje pana niedoszłego posła, a sama mówi, że za chwilę będzie materiał o "Radzie Europy"... śmich na sali...

a co do wyborów, to mnie one zainteresowały :) nawet się pofatygowałem z Poznania do rodzinnych Chojnic, żeby zagłosować doma ;) niemniej pisać o nich chyba nie ma co, bo nie sądzę, żeby to, na kogo swoją kreskę oddamy miało jakieś bezpośrednie następstwa dla nas, Kaszubów...
Alicja
wysłane dnia: 9.6.2009 20:35
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Eurowybory
Cytat:
bo nie sądzę, żeby to, na kogo swoją kreskę oddamy miało jakieś bezpośrednie następstwa dla nas, Kaszubów...


ponad połowa ustawodawstwa - rzeczywiście to niewiele...

@lorbasCytat:

Odpowiem pytaniem na pytanie - za kogo Ty uważasz więc Kaszubów?

Za takich samych obywateli jak każdy inny. Może ciut bardziej zmanipulowanych i z racji zamieszkania na wsi w zamkniętej małej społeczności może ciut bardziej upośledzonych społecznie niż średnia krajowa. Czasem za ludzi którzy mają kaszubski kompleks i niektórych rzeczy obawiają się zbyt głośno demonstrować - może dlatego część Kaszubów nie garnie się do wyborów czy życia publicznego. Ale nie uważam za ludzi którzy nie rozumieliby znaczenia wyborów itp spraw. Chyba że im ktoś wmawia że jest inaczej...


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

cosiq
wysłane dnia: 9.6.2009 21:51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: Chònice/Pòznań
Wiadomości: 14
Re: Eurowybory
nie wiem skąd masz taką ciekawą statystykę... póki co Traktat Lizboński w życie nie wszedł, a nawet gdyby był wszedł i tak większość żywotnych dla obywateli spraw pozostaje w gestii władz krajowych...

Alicja
wysłane dnia: 9.6.2009 23:26
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 16.1.2005
z: 3miasto
Wiadomości: 525
Re: Eurowybory
Podrowienia dla czytających wyłącznie to co jest WIELKIM DRUKIEM i niedociekliwych....

Dopłaty dla rolników, stocznia gdańska i gdyńska itp to nie są twoim zdaniem sprawy żywotne dla obywateli? No cóż - chyba naprawdę żyjemy w innych światach...


----------------
Ścinanie Kani na DVD
Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://a2.mukor.net

Kociewianka
wysłane dnia: 10.6.2009 0:17
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 19.5.2009
z:
Wiadomości: 5
Re: Eurowybory
Uff..Dobrze, że to tylko niecały 1 procent.
cosiq
wysłane dnia: 10.6.2009 3:13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany: 5.5.2009
z: Chònice/Pòznań
Wiadomości: 14
Re: Eurowybory
proponowałbym Ci dokonać rozróżnienia między kompetencjami takich organów jak rada unii i komisja europejska a kompetencjami organu jakim jest parlament europejski (przypominam, że w niedzielę wybieraliśmy naszych przedstawicieli do tego ostatniego) - powiedz mi, proszę, co parlament europejski może zrobić, by uratować stocznie przed upadkiem? no chyba że liczysz, że posłowie, oburzeni tym, że komisja nakazała zwrot pomocy publicznej, odwołają pana Barosso i spółkę? rzeczywiście żyjemy w innych światach, a przynajmniej w innej ue...
inna sprawa, że problem stoczni, czy problem dopłat nie wyczerpuje tego, co interesuje Kaszubów jako... Kaszubów... możemy się wszyscy spierać również na tym forum odnośnie naszych poglądów politycznych, tylko czy musimy to robić? jeśli na tym portalu mam również słuchać ludzi, którzy twierdzą, że "moja jest tylko racja, i to święta racja. bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. że właśnie moja racja jest racja najmojsza!", to chyba podziękuję i przestanę tu zaglądać...

mnie bardziej od tego, że nikt nie stworzył wątku "wyborczego" dziwi, że nikt na tym portalu nie zwrócił uwagi na to, że dla Kaszubów i ich języka tegoroczny 1 czerwca miał szczególne znaczenie... pytanie - kto wie dlaczego?
(1) 2 3 »
| Od najnowszych Poprzedni wątek | Następny wątek | Top

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002