Forum
Losowe zdjęcie
Chór "Cecylia" z Rumi w Bolszewie
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     VI Konferencja Regionalistów Rzucewie

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
kaszeba
wysłane dnia: 15.5.2009 21:08
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 22.10.2003
z: Dzierżążno
Wiadomości: 196
VI Konferencja Regionalistów Rzucewie
Dzisiaj odbyła się w Rzucewie pierwsza część szóstej już edycji Konferencji Regionalistów (powiaty pucki i wejherowski), zatytułowanej „Język kaszubski – źródło tożsamości”, zorganizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pucku, kierowaną przez Panią dr Anetę Szopny. Po wysłuchaniu referatów, wygłosili je kolejno: Roman Drzeżdżon, Artur Jabłoński, Renata Peplińska (także w imieniu Beaty Lost), Paweł Weiner, odbyła się dyskusja, która obracała się wokół kwestii znaczenia języka i historii w rozwoju tożsamości Kaszubów.

Już swego czasu apelowałem o to, aby tego typu konferencje (w zasadzie miałem na myśli Żukowo, bo w innych konferencjach nie brałem udziału) zawierały też element dyskusji. Przykład rzucewski pokazuje, że warto tak uczynić. Sama dyskusja, prowadzona w językach kaszubskim i polskim, przebiegała w bardzo miłej atmosferze. W czasie rozmowy zrodził się postulat, aby na stronie naszychkaszub powstała część poświęcona edukacji (zamieszczanie materiałów, forum dyskusyjne). Ze swej strony, wspólnie z Tomkiem Fopke zadeklarowaliśmy, że zwrócimy się w tej sprawie do Staszka Gepperta.

Staszku, chciałbym więc Cię w tym miejscu prosić, abyś (mam nadzieję, że jest to możliwe od strony technicznej) rozważył tę prośbę.

W trakcie trwania konferencji można było nabyć książki wydane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Wydawnictwo „Region”.

PS. Dziękuję Organizatorom za świetny pomysł, sprawne prowadzenie oraz za zaproszenie do dyskusji - po tym, co wyżej napisałem, nie muszę chyba dodawać, że nikt mi nie odbierał głosu
Pozdrawiam Uczestników, którzy teraz biesiadują a jutro będą ciężko pracować.

Dariusz Szymikowski


----------------
Dariusz Szymikowski

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » VI Konferencja Regionalistów Rzucewie kaszeba 15.5.2009 21:08
     Re: VI Konferencja Regionalistów Rzucewie Jark 15.5.2009 22:48
     Re: VI Konferencja Regionalistów Rzucewie sgeppert 15.5.2009 22:58
       Re: VI Konferencja Regionalistów w Rzucewie kaszeba 16.5.2009 5:24

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002