Forum
Losowe zdjęcie
Pozostałości kolejki przemysłowej Łączyno-Mojusz
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     podziękowanie za pomoc od Marka Wałdocha

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
lepusz
wysłane dnia: 15.4.2008 14:53
Dobrzińc Najich Kaszëb
Zarejestrowany: 25.9.2003
z: Kolbudy
Wiadomości: 510
podziękowanie za pomoc od Marka Wałdocha
Lubòtné Drësze

Barzo Wama dzãkùjã za wszëtechną pòmoc, w nech cãżczéch sztótach dlô mie.
Wiôldżi Bóg zaplac za msze sw., za mòdlëtwë, no i za dëtczi.
Recht mô nen, ktëren mô napisónë, że w taczé wespolëznié jaką je Zrzeszenié ë lubnotnicë Kaszëbski, nichto nié miôłbë òstac sóm.
Ta swiąda, że Wa mòdlita sã za mie, zbierata dëtczi na mòje lékarzenié, durch zwónita, mëslita ò mie, to dôwô mie kraft do biôtczi z ną chòrą.
Jo, tak tej mòja chòrosc sta są zachą òglową, i są przënôlégiwô Wama czile słów, co dali z mòjim zdrowiém ë z Waszima dëtkama.
Jo, Lubòtné Drësze, z mòjim zdrowiém je wiele gòrzi niżle przódé, jak òsta załóżonë kòńto. Tero, w stëcznikù, bëł jem w Bòlëcë na sztraseji Banacha we Warszawie na tzw kwalifikacëji do przeszczépù. Jo i wpisëlë mie na nôjchùtszô lëstã żdającëch. Le pôrã dni pò wëpisanim dostôł jem brif z Bòlëcë, że nalezle w żôłądkù rëka, wësztrichnëlë mie z lëstë ë móm miec òperacëjô wërznãcô żôłądka, dopiérkù po nemù bądą gôdôle jësz roz ò przeszczépié. Zgòdzël jem sã, operacëjô mia môl 08 strëmiannika na Banacha. Òbczas òperacëji przerznąle mie krëwianô żeła ë wnetka bëm sã ùbiegnął krëwią. Króm tégò nick nié zrobiëlë, bò do żôlądka od bùtna nié mô przestãpù. Brzëch zaflëkòwëlë ë wëpisëlë dodóm.
Na Jastrë dostôł jem taczi wëpisënk: 20 wszelejaczich pylów ë léczëznów szlukac codzénno, pòstãpnë lékarzenié w Hospicjum ë w Pòradnji Antërëkòwy.
Ne dëtczi, chtërnë Wa w dobroce serca przekazëlë na kòńto Zarządu Òglowegò (dosc zacht kwota:8.500zł), Radô Naczelnô, pò zapòznanim sã z mòją sytuaceją, przekaza na mòje kòńto.
Lubòtné Drësze, terôzka Wa wiéta w jaczé jo jem sytuaceji. Je to mòja ë mòji familëji òsobistô tragedia, le wiele ledzy wié, ż móm le blós 42 lata ë bëł jëm miewcą gwësny firmë, ë terô òstół mie blós ZUS z jegò smiészną reńtą.
Dlôte kòńto Zarządu Òglowégò na chtërnë mòżna wpłacëc detczi òstanie (na starnie òglowi Zrzëszeniô), a ja Waju proszã o pòmòc, co bë nen czas, co mie òstôł, maksimalno wëdłużëc i przeżëc jak nôlepi.
Proszą Waju ò mòdlëtwë, jô wierzã, że wszëtkò w rãkù Bòga.
Tuwò je numer mòji kòmórczi: 604876337. Jô jem baro rôd, czëdë chtos zwóni z pòzdrówkama.
Jesz rôz z całégò serca dzãkùjã. Z Bògą.

Marek Wałdoch
83-050 Kolbudy ul.Górna 15
Drodzy Przyjaciele
Szanowni Państwo

Z całego serca dziękuję za pomoc okazaną mi w tych ciężkich dla mnie chwilach. Wielkie Bóg zapłać za modlitwy, msze św, no i za pieniążki.
Rację ma ten, kto napisał, że w takiej wspólnocie, jaką tworzymy, zarówno Kaszubi z urodzenia i wyboru, nikt nie powinien pozostać sam ze swoimi wielkimi problemami. Doświadczyłem tego osobiście, ponieważ uświadomiłem sobie, że mam tylu przyjaciół, którzy się modlą za mnie, dzwonią, zbierają pieniążki na moje leczenie. Ta świadomość daje mi siłę do walki z chorobą.
Ponieważ sprawa mojej choroby stała się niejako publiczna (za moją zgodą), należy się Wam kilka słów, co dalej ze mną choćby z tej racji, że to Wasze pieniążki otrzymałem.
A więc sytuacja wygląda o wiele gorzej, w styczniu byłem w szpitalu na Banacha w Warszawie na kwalifikacji, i zostałem zapisany na przyspieszoną listę biorców. Lecz kilka dni po powrocie do domu otrzymałem list, że znaleziono w wycinkach raka na żołądku. Zostałem z listy skreślony i muszę się poddać operacji usunięcia żołądka, dopiero po tym będzie można myśleć o ponownej kwalifikacji na przeszczep.
Zgodziłem się i operacja odbyła się 08 marca w Warszawie. Niestety, do żołądka nie ma dostępu, przecieli mi jakąś żyłę, tak, że o mały włos bym się wykrwawił. Więc zaszyli mnie i wypisali do domu na same Święta, z takim oto pismem: 20 rozmaitych lekarstw łykać codziennie, dalsze leczenie w Hospicjum i Poradni Onkologicznej.
Rada Naczelna ZK-P będąca właścicielem konta, na które w dobroci serca przelaliście 8.500zł, po zapoznaniu się z moją sytuacją postanowiła przekazać mi te pieniążki
Drodzy Przyjaciele, nie jest mi łatwo pisać o mojej osobistej i mojej rodzinnej tragedii tym bardziej na forum publicznym, lecz skoro powiedziało się a…, trzeba powiedzieć b…., tym bardziej, że nadal liczę na Waszą pomoc, zarówno tą duchową, jak i materialną. Wielu z Was wie, że mam zaledwie 42 lata, byłem właścicielem prywatnej firmy i muszę żyć teraz z marnej renciny.
Dlatego konto utworzone w celu pomocy dla mnie pozostanie( dostępne jest na stronie głównej ZK-P). Proszę Was o pomoc, tak, aby ten czas, który mi pozostał maksymalnie wydłużyć i przeżyć go godnie.
Proszę też o modlitwy, wszystko w ręku Boga
Jeszcze raz serdecznie za wszystko dziękuję. Z Bogiem
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
 » podziękowanie za pomoc od Marka Wałdocha lepusz 15.4.2008 14:53
     Re: podziękowanie za pomoc od Marka Wałdocha tczewianin 17.4.2008 21:07
       Re: podziękowanie za pomoc od Marka Wałdocha Dolnoslazak 18.5.2008 22:23

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002