Forum
Losowe zdjęcie
Odpust w Sianowie 2.JPG
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Michal
wysłane dnia: 30.7.2009 10:00
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 1.4.2004
z: Żulawskich Rubieży Kociewia
Wiadomości: 577
Re: Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego
Macieju pytanie techniczne.

Podejrzewam, że o ile kwestię praw autorskich na upublicznienie takich tekstów w necie pewnie z rodziną Bądkowskiego załatwiłeś, to nie jestem pewien, czy wszystko, co zostało dotychczas wydane można sobie, ot tak wrzucić w sieć.

Tak biblioteka miejska w Tczewie, jak i nasza własna KBI miała swego czasu problemy przy digitalizacji istniejących książek, nie z spadkobiercami autora, ale z wydawcami!

O ile sam tekst jest bez wątpienia własnością autora, to już jakieś konkretne wydanie (a to by się chciało przecież wrzucić w net) należy także (a zazwyczaj wręcz wyłącznie) do wydawcy.

Więc jakbyś chciał wznowić jakieś jego dzieło, to wystarczy zgoda rodziny autora, lecz upublicznianie wydanej już książki, to już grubsza sprawa.

Z większością prac Bądkowskiego raczej nie będzie problemu, bo je wydawało albo ZKP, albo wydawnictwa okołozetkapowskie, ale pojęcia bladego nie mam kto jest np. spadkobiercą Wydawnictwa Morskiego, gdzie ukazywały się powieści naszego bohatera...

Pozdrawiam

Michał
Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego m_narloch 29.7.2009 15:22
   » Re: Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego Michal 30.7.2009 10:00
       Re: Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego m_narloch 30.7.2009 18:21
         Re: Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego czorny_pjoter 30.7.2009 23:14
           Re: Publikacje elektroniczne Lecha Bądkowskiego Michal 31.7.2009 10:49

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002