Forum
Losowe zdjęcie
VII Zjazd Kaszubów  61
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
pienczke
wysłane dnia: 17.6.2012 11:34
Nie mogę oderwać się od tej strony!
Zarejestrowany: 31.5.2004
z: lasów Nowego Pomorza
Wiadomości: 310
Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a
cyt:"Zresztą dzięki temu można się integrować z nieuświadomionymi obywatelami Polski, przekonać ich, że Kaszubi to nie separatyści, "nie są tacy źli, a może nawet ja jestem Kaszubą? Przecież moi dziadkowie tu mieszkali." Po co dzielić, skoro można łączyć i się dobrze bawić zaspokajając potrzebę wspólnoty?"

Ale ja nie pytam o to do czego to sie może przydać tylko o autentyczny motyw postępowania! I kolega mi szczerze odpowiada że to taki w istocie stadny instynkt - godna podziwu szczerość -przynajmniej obnaża idealnie istotę zjawiska "kibicowania drużynm sportowym"

Ale niepokoi mnie za to inna rzecz : Jeżeli kolega zaspokoja potrzebę przynależnosci w rytuałach ubranych biało czerwone barwy i rzy dźwiękach mazurka to po cholerę ta cała gadanina o narodzie kaszubskim! Czym różni sie ten kaszubski narodowiec od zwykłego "nieuświadomeionego"Kaszuby etnicznego żyjącego według reguły Kaszuby małą ojczyzna, Polska wielką Ojczyzna. Przycież włąsnie wszyscy Borzyszkowscy i Synakowie właśnie od lat łamią sobie głowę jak opisać tą podwójną przynależność. Kolega deklaruje kaszubską narodowość a idealnie wpisuje się (moim zdaniem) w ten stary schemat. Przyznam ze jestem trochę rozczarowany - pojawili się bowiem "narodowcy", którzy powiedzieli "nie" podwójnym tożsamościom zakąłdają nawet narodowąorganizację a jak przychodzi co do czego to szukają pocieszenia i tożsamosci grupowej w szeregach białoczerwono poprzebieranych kolegów. Nie uważa kolega że to co najmniej mało konsekwentne?


----------------

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 14.6.2012 12:33
     Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Pendzel 14.6.2012 13:43
       Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 14.6.2012 16:37
       Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 15.6.2012 14:07
         Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Pendzel 15.6.2012 20:02
           Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 16.6.2012 15:57
             Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Kmicic 16.6.2012 19:40
         » Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 17.6.2012 11:34
         Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a dd100 17.6.2012 0:42
           Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 17.6.2012 11:45
             Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 17.6.2012 14:03
               Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a sternik 17.6.2012 14:12
                 Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 17.6.2012 21:37
             Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Pendzel 17.6.2012 16:06
     Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Kmicic 14.6.2012 19:32

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002