Forum
Losowe zdjęcie
Grób niemieckiego żołnierza
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Strona główna forum
   Sprawë
     Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a

Poprzedni wątek | Następny wątek
Nadawca Wątek
Pendzel
wysłane dnia: 17.6.2012 16:06
Współtworzę ten serwis
Zarejestrowany: 7.1.2011
z: Kãbłowò
Wiadomości: 115
Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a
Więc nie wolno mi kibicować, bo Kaszubi nie mają swojej drużyny? A może mogę kibicować każdej innej drużynie, tylko nie polskiej? Nie tylko ja podlegam instynktom, ale ja się do tego przyznaję. Ludzie chcą czuć się lepsi niż zwierzęta i nie lubią, gdy się mówi, że się kierują potrzebami i instynktem. A tak jest, nie wierzę w indywidualizm, człowiek to zwierzę, które potrafi siebie okłamywać. Jak miałbym zaspokoić potrzebę afiliacji, jeśli nie kibicowałbym polskiej reprezentacji? Co do tej organizacji, to nie zakłada ona istnienia tylko jednej narodowości, to propaganda. Można sobie mieć przynależność narodową każdą, a nawet jeszcze przynależność etniczną każdą. Warunkiem przynależności jest uznawanie narodu kaszubskiego i chęć jego wspomagania.
Ja wiem, że są ludzie, którzy nie znoszą kibiców i w ogóle takich imprez masowych, przez które wszystko dookoła staje na głowie. Przyznam, że mnie to wkurza mocno, ale kibicując reprezentacji PAŃSTWOWEJ zmienia się nastawienie. Poza tym dopingowałem drużyny Szwecji, Irlandii, Ukrainy, Niemiec, Anglii, Chorwacji. I co? Nie mogę, bo jestem wtedy złym Kaszubą? Moim celem nie jest samo bycie Kaszubą, ale rozwój Kaszubszczyzny i narodu kaszubskiego. Nie liczy się sposób, liczy się wynik. Wspólne kibicowanie łączy przyjemne z pożytecznym - zaspokojenie potrzeby i osiąganie celu ideowego.
Czy pan, panie Pienczke nienawidzi wszystkich za to Euro? A może tylko Polaków? Pewnie najgorsi są Kaszubi kibicujący Polakom? Nienawiść do niczego nie prowadzi. Uznając Kaszubów za naród nie trzeba nienawidzić wszystkich wkoło. Jak to mówił Jezus "Zło dobrem zwyciężaj".


----------------
Bëcë Kaszëbą òznôczô bëcë Słowianinã.

Poprzedni wątek | Następny wątek

Temat: Nadawca Data
   Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 14.6.2012 12:33
     Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Pendzel 14.6.2012 13:43
       Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 14.6.2012 16:37
       Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 15.6.2012 14:07
         Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Pendzel 15.6.2012 20:02
           Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 16.6.2012 15:57
             Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Kmicic 16.6.2012 19:40
           Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 17.6.2012 11:34
         Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a dd100 17.6.2012 0:42
           Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a pienczke 17.6.2012 11:45
             Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 17.6.2012 14:03
               Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a sternik 17.6.2012 14:12
                 Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a szkotka 17.6.2012 21:37
           » Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Pendzel 17.6.2012 16:06
     Re: Czy członek narodu kaszubskiego powinien kibicować reprezentacji PZPN? a Kmicic 14.6.2012 19:32

 
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002