Wiadomości - Aktualności - Spotkania z Bądkowskim
Losowe zdjęcie
20.03.05 Kramarzyny „Pierwsza Kaszubska Pasja”
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Aktualności : Spotkania z Bądkowskim
Wysłane przez: budrys dnia 22.2.2009 15:50:00 (1944 odsłon)
Aktualności

24 lutego o godz. 18 w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Mariackiej 42 odbędzie się pierwsze z trzech spotkań poświęconych Lechowi Bądkowskiemu – Pomorzaninowi, publicyście, literatowi, twórcy idei o krajowości (samorządności). Temat cyklu – „... rzecz o Lechu Bądkowskim” – zaczerpnięto z książki Pawła Zbierskiego „Na własny rachunek: rzecz o Lechu Bądkowskim”, uhonorowanej nagrodą Pro Libro Legendo za rok 2004.

Scenariusze spotkań będą podobne: najpierw goście wysłuchają wywiadów radiowych z Lechem Bądkowskim, a następnie wystąpień osób, dla których wiele znaczył.
Tytuł pierwszego spotkania brzmi: „Lech Bądkowski – moje życie”. Planowana audycja to fragmenty wywiadu „Z Pomorza pod Narwik”, przeprowadzonego z L. Bądkowskim w 1975 r. przez Reginę Witkowską. Ukazał się on na antenie Radia Gdańk w cyklu „Bohaterowie, książki, autorzy”. Po audycji drugą rozmowę – tym razem na żywo – odbędzie Anna Sobecka z Radia Gdańsk z córką pana Lecha – Sławiną Kosmulską.
Wstęp wolny.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002