Wiadomości - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie - Zrzeszenie stawia warunki ws. kaszubskiej telewizji
Losowe zdjęcie
Pasja w Sopocie 11
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie : Zrzeszenie stawia warunki ws. kaszubskiej telewizji
Wysłane przez: sgeppert dnia 28.2.2009 22:20:00 (3974 odsłon)

Jak się dowiedziałem, Rada Naczelna ZK-P na dzisiejszym (28.02.2009) posiedzeniu, nie podjęła decyzji o wejściu do fundacji mającej prowadzić projekt "Kaszubsko-Pomorska Telewizja Regionalna". Według koncepcji przedstawionej przez prezesa ZK-P Artura Jabłońskiego, fundację mieliby zakładać Zrzeszenie, Agencja Media Kaszëbë (prowadzący Radio Kaszëbë) oraz Kaszubski Instytut Rozwoju z Kościerzyny.

Jabłoński miał zostać prezesem fundacji, a w pięcioosobowej radzie fundacji, obok dwóch przedstawicieli ZKP, zasiedliby Anna Kościukiewicz-Jabłońska i Michał Kościukiewicz z Media Kaszëbë oraz Grzegorz Świtała z KIR. Przy przedstawianiu tej koncepcji obecny był były wiceminister kultury Jarosław Sellin, który swoim wsparciem walnie przyczynił się do powstania Radia Kaszëbë. Projekt telewizji regionalnej miałby być dotowany przez państwo.

Oprócz prowadzenia telewizji, fundacja miałaby również zajmować się m.in. działalnością społeczno-kulturalną i prowadzeniem szkoleń.

Koncepcja została przyjęta krytycznie. Przyjęto, zgłoszoną przez Kazimierza Kleinę, uchwałę mówiącą, że Zrzeszenie wejdzie do fundacji, o ile będzie miało ponad 50 proc. głosów w jej radzie.

Prywatnie, Anna Kościukiewicz-Jabłońska jest żoną Artura Jabłońskiego, a Michał Kościukiewicz - bratem Anny. Posiadaczem koncesji dla Radia Kaszëbë jest Stowarzyszenie Ziemia Pucka, którego prezesem jest A. Jabłoński. Na zlecenie Stowarzyszenia, radio prowadzi Agencja Media Kaszëbë, której właścicielem jest M. Kościukiewicz. O wiceprezesie KIR Łukaszu Świtale mówi się, że jest dobrym znajomym Jabłońskiego. Prezes KIR Katarzyna Knopik jest pracownikiem Zrzeszenia na stanowisku asystenta Zarządu Głównego.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002