Wiadomości - Aktualności - VII Dzień Jedności Kaszubów - Gdańsk, Kartuzy 2010
Losowe zdjęcie
Dożynki gminne Konarzyny 2012. Fot. 11.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Aktualności : VII Dzień Jedności Kaszubów - Gdańsk, Kartuzy 2010
Wysłane przez: bcirocka dnia 20.3.2010 13:13:59 (3733 odsłon)

Na stronie kaszubi.pl przeczytałam, że tegoroczny Dzień Jedności Kaszubów - 19 stycznia 2010 - w Gdańsku miał zostać uczczony koncertem w Ratuszu Staromiejskim.
Niestety, nie mogłam w nim wziąć udziału, mam nadzieję, że ktoś z Państwa podzieli się z nami swoimi wrażeniami z tej imprezy.Przypominam, że czeka nas jeszcze jeden dzień obchodów DJK, jutro w niedzielę w Kartuzach zostanie podjęta piąta próba bicia rekordu w jednoczesnej grze wielu osób na akordeonach.
I przy okazji spostrzeżenie: na jednej z fotografii umieszczonych na stronie kartuzy.info przy tekście o Rajdzie kaszubskiej flagi zobaczyłam zadziwiającą informację: na wiszącym nad jakąś ulicą transparencie widnieje napis "Piąty jubileuszowy Dzień Jedności Kaszubów".
Zastanawiam się, kto jest autorem tych obliczeń. Jakim cudem w roku 2010 może być piąta rocznica wydarzenia, które po raz pierwszy miało miejsce w roku 2004?
Taka sama, świadcząca o kłopotach z matematyką, informacja pojawia się także w tytule jednego z artykułów zamieszczonych na tym portalu.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002