Wiadomości - Książki i prasa - Promocja książki Sławomira Czaleja "Filary ziemi" w Gdyni
Losowe zdjęcie
Kluki
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Książki i prasa : Promocja książki Sławomira Czaleja "Filary ziemi" w Gdyni
Wysłane przez: anej13 dnia 6.12.2010 12:25:19 (2085 odsłon)

Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Klub Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwo Region mają zaszczyt zaprosić na promocję książki Sławomira Czaleja pt."Filary ziemi - reportaże z Pomorza 2004-2010". Wieczór autorski odbędzie się w najbliższy piątek, 10 grudnia w Kaplicy Akademickiej parafii NSPJ przy ulicy Armii Krajowej 43 w Gdyni o godz. 18.45 (po Mszy Św.)
Po spotkaniu zapraszamy na kiermasz publikacji reginalnych.Znany reportażysta Edmund Szczesiak piszę o książce "Filary ziemi" w następujących słowach:
"Szalejącym reporterem nazwał siebie klasyk gatunku Egon Erwin Kisch. Bo trzeba odrobiny szaleństwa, żeby hasać po drogach i bezdrożach w poszukiwaniu ciekawych tematów i bohaterów. Żeby ich opisywać, ale i przy okazji powiedzieć coś ważnego o świecie, w którym żyjemy. Unikając zadęcia i pouczeń, lecz – jak to możliwe właśnie w reportażu – poprzez szczegół, detal, obrazek. Przez kroplę wody, w której czasem można dojrzeć ocean.
Sławomir Czalej, dziennikarz w koloratce, ks. Sławek, jak siebie nazywa familiarnie we wstępie do tej książki, jest reporterem z charakteru i pasji. I z ciekawości świata oraz ludzi, którą to cechę uważa się za najważniejszą w naszym zawodzie. Sławek – niech mi wolno będzie tak odnieść się do znacznie młodszego kolegi po fachu – ma ucho (wszak niedawny radiowiec), które łowi ciekawe wydarzenia. Nasłuchuje jednak nieustannie po to, aby natychmiast zajrzeć pod powierzchnię, dotrzeć do sedna zjawisk.
Zebrane w książce reportaże stanowią ciekawą panoramę ludzkich losów i zdarzeń, ale zarazem regionu – Pomorza, a szczególnie Kaszub, najbardziej w północnej Polsce wyrazistych i odrębnych.

Patronat medialny:
- Miesięcznik "Pomerania"
- Radio Gdańsk
- Gość Niedzielny

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002