Wiadomości - Książki i prasa - Wtórk – ò "Żëcym piesnią pisónym" w Bëtowie
Losowe zdjęcie
Narzędzia rybackie - bloki (2625)
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Książki i prasa : Wtórk – ò "Żëcym piesnią pisónym" w Bëtowie
Wysłane przez: bcirocka dnia 18.2.2011 14:55:40 (1916 odsłon)

„Żëcé piesnią pisóné. Spiéwôrz biograficzny ks. Antoniégò Peplińsczégò" - ta książka autorstwa Jaromira Szroedera jest bezpośrednim powodem spotkania, na jakie jej wydawcy, Muzeum Zachodnio-Kaszubskie w Bytowie oraz bytowski oddział ZK-P, zapraszają we wtorek 22 lutego 2011 roku o godz. 17.00 do muzealnej sali wystawowej Współczesna Sztuka Ludowa Kaszub.
Organizatorzy spotkania w bytowskim muzeum zapraszają na nie "wszystkich zainteresowanych, a szczególnie osoby, które kiedykolwiek miały bezpośredni kontakt z ks. Antonim i które chciałyby podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z jego osobą".
Podczas spotkania będzie można nabyć promowaną publikację i porozmawiać z jej autorem.


Książeczka "Żëcé piesnią pisóné. Spiéwôrz biograficzny ks. Antoniégò Peplińsczégò" została napisana po polsku, a następnie pięknie przetłumaczona na kaszubski przez Bożenę Szymańską Ugowską. Wydano ją wyłącznie w wersji kaszubskojęzycznej. Zawiera ciekawe fotografie, skany rękopisów księdza-poety i księdza-kompozytora (m.in. jego kilkudziesięciostronicowego odręcznie napisanego śpiewniczka "Mòje spiéwë") oraz polskojęzyczne listy do Peplińskiego (Leona Roppla i Izabeli Trojanowskiej).

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002