Wiadomości - Aktualności - Od piątku w Gdańsku degustacja regionalnych specjałów
Losowe zdjęcie
Krynica Morska
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : Od piątku w Gdańsku degustacja regionalnych specjałów
Wysłane przez: bcirocka dnia 13.4.2011 11:54:26 (1619 odsłon)

Potraw z różnych regionów Polski będzie można spróbować podczas I Ogólnopolskich Targów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego (zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego), stanowiących część 14. Gdańskich Targów Turystycznych, które odbędą się w dniach 15-17 kwietnia w halach Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ul. Beniowskiego 15.
"Targi Dziedzictwa Kulinarnego zainauguruje konferencja „Żywność – Turystyka – Edukacja. Przykłady dobrych praktyk w polskich regionach należących do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego”, która zacznie się pierwszego dnia GTT o godz. 10. (...) Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele branży rolnej i spożywczej, szkół zawodowych, średnich i wyższych o profilu rolniczym, turystycznym oraz hotelarsko-gastronomicznym, a także przedstawiciele administracji samorządowej. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na potencjał naszego regionu w budowaniu turystycznych szlaków kulinarnych oraz na jakość i bezpieczeństwo żywienia, a także zainteresowanie tą tematyką przedstawicieli szkół i uczniów"
Targi Dziedzictwa Kulinarnego będą się odbywały w hali nr 4 od 15 do 17 kwietnia, wstęp na tę halę będzie BEZPŁATNY.


"Na targach kulinarnych będą się wystawiać członkowie Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego z całej Polski – zarówno kucharze, restauratorzy, jak i producenci żywności wysokiej jakości, spełniającej podstawowe kryterium przynależności do sieci: wyroby i surowce użyte do ich przygotowania są ściśle związane z danym regionem. To doskonała okazja do promocji żywności tradycyjnej, lokalnej, o wysokiej jakości, przygotowanej bez chemicznych dodatków i ulepszaczy".
Targi są otwarte dla zwiedzających 15 i 16 kwietnia (w piątek i sobotę) od 10.00 do 18.00, a 17 kwietnia (w niedzielę) w godz. 10-17.
Więcej informacji o I Ogólnopolskich Targach Sieci Dziedzictwa Kulinarnego oraz o Gdańskich Targach Turystycznych, podczas których zostanie zainaugurowana kampania promocyjna naszego województwa „Pomorskie – nabierz kolorów” na stronie http://www.wrotapomorza.pl/pl/turystyka/aktualnosci/wydarzenia/gdanskie_targi_turystyczne_2011 , skąd pochodzą cytaty.

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002