Wiadomości - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie - Napisz wiersz o Matce Boskiej Sianowskiej – Królowej Kaszub
Losowe zdjęcie
Grób popielnicowy
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie : Napisz wiersz o Matce Boskiej Sianowskiej – Królowej Kaszub
Wysłane przez: Redakcja_nk dnia 6.6.2011 10:08:07 (2432 odsłon)

Sianowski oddział ZKP po raz dziewiąty ogłosił konkurs zatytułowany "Poezja o Królowej Kaszub".
Konkurs jest adresowany do wszystkich grup wiekowych, warunkiem udziału w nim jest przesłanie 1, 2 lub 3 wierszy na wskazany temat, utwory mogą być napisane po kaszubsku lub po polsku.
Czasu jest niewiele – prace (oznaczone imieniem, nazwiskiem, wiekiem i adresem autora) należy przesłać pocztą na adres: Maria Wenta, Kolonia 103/2, 83- 328 Sianowo, do 11 czerwca.
"Rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie dyplomów i nagród planuje się na 15 czerwca 2011 r. po mszy z nowenną około godz. 20 w kościele parafialnym w Sianowie".


Na stronie ZKP, skąd pochodzi informacja o konkursie, podano także nr telefonu kontaktowego i adres e-mailowy: 58 685 50 14 oraz: kobielad@vp.pl

W roku 2010 nakładem banińskiego Wydawnictwa Rost ukazał się tomik poezji o Matce Boskiej Sianowskiej "Królewò łak i jezór" zawierający utwory, które zostały nagrodzone w siedmiu edycjach konkursu "Poezja o Królowej Kaszub".
Jak informuje wydawca: "Dodatkowo trzeci rozdział stanowi kompletny zapis Oratorium Sianowskiego – godzinnego dzieła wokalno-muzycznego zrealizowanego w 2009 roku. Redaktor tomiku – E. Pryczkowski. (...) Dochód ze sprzedaży nakładu jest w całości przeznaczony na rozbudowę sanktuarium".

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002