Wiadomości - Aktualności - Polska objęła dziś Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej
Losowe zdjęcie
Jastarnia
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : Polska objęła dziś Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej
Wysłane przez: Redakcja_nk dnia 1.7.2011 16:29:15 (1401 odsłon)

Z tej okazji nieprawdopodobnie optymistyczną refleksją o Gdyni i nie tylko o niej podzielił się z mediami (za pośrednictwem Zespołu Prasowego Urzędu Miasta Gdyni) jej prezydent:
"Gdynia jest z Polski i z Polski jest dumna
W dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, Gdynia wysyła tym hasłem czytelny przekaz, że dzisiejsza Polska to kraj, w którym warto i chce się żyć, z powodzeniem realizując najambitniejsze marzenia i plany.
Nie tylko w Gdyni!
Tak jak w 20-leciu międzywojennym, gdy dzięki pospolitemu ruszeniu rodaków powstał port i miasto Gdynia, tak również w minionym 20-leciu w odrodzonej, demokratycznej Polsce - Gdynia daje świadectwo naszych narodowych zalet: energii, pracowitości, przedsiębiorczości, innowacyjności i odwagi.
I dziś do Gdyni zjeżdżają - jak niegdyś - utalentowani, otwarci, optymistycznie usposobieni ludzie, którzy tu wykorzystują swój osobisty potencjał i warunki, jakie im stwarza państwo i samorząd. Bo, oczywiście, w Gdyni jeszcze niemało jest do zrobienia, jeszcze czeka wiele ambitnych wyzwań.
Nasz polski, nowoczesny patriotyzm, to poszanowanie historii i tradycji - a nie jałowe rozpamiętywanie doznanych krzywd. To śmiałe projekty, których realizacja gwarantuje rozwój i pomyślność. To otwarcie na świat z jego różnorodnością i odmiennością - dziedzictwem całej ludzkości.
I tą refleksją, w tak ważnym dla naszej Ojczyzny dniu, chcielibyśmy się – my gdynianie – z całą Polską podzielić!

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek
Gdynia 1 lipca 2011 r."

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002