Wiadomości - Aktualności - Mniejszości u Prezydenta
Losowe zdjęcie
Budynek elektrowni szczytowo pompowej.
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Aktualności : Mniejszości u Prezydenta
Wysłane przez: Redakcja-nk dnia 25.1.2012 8:40:00 (1209 odsłon)
Aktualności

Wczoraj w Warszawie odbyło się noworoczne spotkania Prezydenta Bronisława Komorowskiego z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych. W spotkaniu Kaszubów reprezentowali Danuta Pioch i Artur Jabłoński. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej złożył noworoczne życzenia społecznościom, których reprezentanci zebrali się w Pałacu Prezydenckim.

W imieniu zgromadzonych głos zabrał Artur Jabłoński, który powiedział m.in., że choć poszczególne delegacje reprezentują różne narody, to razem z Polakami tworzą jedno społeczeństwo obywatelskie. (tekst życzeń zamieszczamy poniżej)

W drugiej, nieoficjalnej oficjalnej części spotkania, w bezpośrednich rozmowach z Prezydentem przedstawiciele Kaszubów zwrócili uwagę na konieczność podjęcia i ostatecznego uregulowania statusu Kaszubów i Ślązaków, który powinni w polskim prawie być traktowani jako pełnoprawna mniejszość etniczna. Prezydent Komorowskim obiecał Kaszubom, że wiosną zaprosi ich przedstawicieli do swojej rezydencji w Juracie na dłuższą wspólną dyskusję.


Dołączone pliki: Zyczenia_dla_Prezydenta_RP.pdf 
Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002