Wiadomości - Aktualności - Obawy w związku z wynikami Spisu Powszechnego
Losowe zdjęcie
Dzień Jedności Kaszubów 2006, Gdańsk  5
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Aktualności : Obawy w związku z wynikami Spisu Powszechnego
Wysłane przez: Redakcja-ncsb dnia 26.2.2012 21:15:18 (1131 odsłon)
Aktualności

W Białymstoku odbyło się zebranie Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Pierwszy dzień dotyczył Spisu Powszechnego. Przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych są pełni obaw, czy przeprowadzony w ubiegłym roku spis w ich kwestii był wiarygodny.
22 lutego 2012 roku na zebraniu Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych Lucyna Nowak, wicedyrektor departamentu badań demograficznych Głównego Urzędu Statystycznego, powiedziała, że 22 marca zostaną ogłoszone wyniki części spisu dotyczącej kwestii narodowej.
Po kilkugodzinnym wypytywaniu pani dyrektor okazało się, że członkowie KWRiMiE nie wierzą we wiarygodność spisu. Nowak oświadczyła, że przy badaniu kwestii narodowościowej GUS będzie opierał się głownie na raportach rachmistrzów spisowych. Jednak ci dotarli tylko do jednej piątej mieszkańców Polski. Mniejszości zwróciły uwagę na to, że w tym przypadku, gdy spisana została tylko niewielka część populacji, w stosunkowo małych społecznościach wyniki spisu mogą być niewiarygodne.

Rozmowa z Lucyną Nowak, Dobiesławem Rzemieniewskim i Arturem Jabłońskim w Radiu Białystok

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002