Wiadomości - Aktualności - XIII Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej
Losowe zdjęcie
12 Dobiegniew - mnich na winorośli
Pomerania
Wygląd strony

(2 skórki)
Kaszëbskô Jednota | www.kaszebsko.com
Stowarzyszenie Osób Narodowości Kaszubskiej

Aktualności : XIII Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej
Wysłane przez: Redakcja-ncsb dnia 1.7.2012 20:40:00 (1177 odsłon)
Aktualności

XIII Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina 2012 odbędą się 13 lipca 2012 r. na Rynku Miasta Kościerzyna. Rozpoczną się o godz. 13.
Targi od 2000 r. są imprezą cykliczną. Uczestnikami mogą być wszyscy wydawcy z Kaszub, Pomorza, i nie tylko. Impreza ta nie ma wyłącznie komercyjnego charakteru. Stanowi niejako formę promocji autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej oraz pomorskiej, a także samego czytelnictwa. Od początku istnienia Targów autorzy i wydawcy ubiegają się w konkursach o nagrodę Remusowej Kary w kategorii wydawnictw literatury kaszubskiej oraz nagrody dotyczącej wydawnictw literatury pomorskiej. Kościerskie targi przyciągają wydawców, autorów, środowiska naukowe, bibliotekarzy, księgarzy oraz miłośników książek. W trakcie trwania targów odbywają się na scenie wywiady z autorami i wydawcami oraz czytanie fragmentów utworów.

Konkurs ma charakter otwarty: mogą w nim wziąć udział wystawcy oraz autorzy literatury w języku kaszubskim. Warunkiem uczestnictwa w Targach jest przesłanie na adres Organizatora wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia, która stanowi Umowę – Zgłoszenie do dnia 15.06.2012 r.

Poniżej link do dokumentów potrzebnych do zgłoszenia uczestnictwa wydawców oraz książek do konkursów.

http://www.biblioteka.koscierzyna.gda.pl/glowna.htm

Źródło: www.kaszubi.pl

Strona do wydruku Poleć tę stronę (e-mail)
Wyróżnienia
Medal Stolema 2005   Open Directory Cool Site   Skra Ormuzdowa 2002